Wpis z mikrobloga

Ale ja tu spamuje przez moje przemiany xD Czy określę porowatość mikroskopem? Może to głupie pytanie ale ciężko mi stwierdzić jakie mam włosy a każdy fryzjer mówi coś innego.

Pytam bo mam taką pielęgnację która sprawia że włosy wyglądają ładnie ale nie tak prima sort, końcówki się łamią po 2-3 miesiącach ale włosy u nasady potrafią być obciążone przy najmniejszej zmianie. Kombinowałam z mnóstwem zestawień naturalnych i mniej naturalnych i obecne jest najlepsze ale nie na dłuższą metę.

#wlosy #pielegnacja #mirabelkopomusz
  • 11
@promyczek_94 Moje włosy są naturalnie proste jak druty więc ich nie prostuje. Raz fryzjerka zrobiła mi trwałe loki ale zazwyczaj szybko się prostują nawet u fryzjera. Bez pielęgnacji są gładkie, lejące, niemal przyklejone do głowy jak u dziecka. Nie wiem szczerze mówiąc czy są matowe czy błyszczące ale nie plączą się i nie elektryzują. Bardziej sklejają ze sobą w ciągu dnia w takie pasma, które łatwo rozczesać. Nie puszą się, ale końcówki
@daddyissues_: ja im nadaje objętość susząc je z głową maksymalnie w dół i tak od góry suszarką, żeby powietrze szło w kierunku końcówek. nie są wtedy tak oklapnięte. używaj szamponów zwiększających objętość. nie nakładaj nic na skórę głowy poza szamponem. nawet masek. chyba że masz jakieś sprawdzone co Ci nie obciążają.
@promyczek_94 Suszenie i modelowanie daje u mnie efekt... Na 30 minut( ͡° ʖ̯ ͡°) Szampony na objętość mega wysuszają więc stosuję wzmacniające. Teraz używam szamponu Botanicals, maski Kallos Caviar na końcówki, czasem peeling skóry głowy i olejek isana przed i po suszeniu. To daje optymalny efekt takiej naturalnej objętości. Ale to nadal mało( ͡° ʖ̯ ͡°)