•  

  Dojeżdżasz do czegoś takiego i przejeżdżasz pierwszy, czy ustępujesz pierwszeństwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #ruchdrogowy
  #prawojazdy #polskiedrogi

  źródło: IMG_20190612_163726.jpg

  •  

   @One_Stone: jadę bo skrzyżowanie jest już po wyjeździe ze strefy zamieszkania ale niepewnie xd

  •  

   @One_Stone: IMHO w takim przypadku na skrzyżowaniu będzie widać znak ustąp pierwszeństwa na drugiej jezdni. Tak czy siak warto zgłosić.

  •  

   @zagu:
   Jeśli mijasz znak koniec strefy zamieszkania to włączasz się do ruchu. Sam znak ustąp pierwszeństwa nie sprawia, że włączasz się do ruchu. Kierujący włączając się do ruchu ustępuje pierwszeństwa pozostałym uczestnikom ruchu. Tak więc nie klaruje to rozważanej sytuacji.

   +: zagu
  •  

   @Ventod: Masz rację. Niemniej jednak znaj pierwszeństwa nie ma się do czego odnieść poza najbliższym skrzyżowaniem... I taka byłaby moja ewentualna linia obrony. Niemniej nie jechał bym na pewniaka.

   +: Ventod
  •  

   @szuleer: @zagu: @Ventod: da się to ustalić na gruncie obowiązujących przepisów.

   Zgodnie z art. 17 wydanie do ruchu następuje przy wjeżdżaniu na drogę że strefy ruchu.
   Natomiast art. 5 określa dokładnie:

   1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

   Czyli jadąc tak oznaczona drogą mamy pierwszeństwo. Ale czy droga to powinno być miejsce na takie rozważania?

   A jeśli chodzi o zgłoszenie, to już tę sytuację zgłaszałem i w taki sposób to "poprawili".

   Wcześniej na tej drodze był tylko znak droga z pierwszeństwem, natomiast dla jadących z drugiej strony był znak początek strefy zamieszkania.

   Zgłosiłem, że to może wprowadzać w błąd osoby, które przed strefą chcą skręcić, bo mogą spodziewać się pierwszeństwa przed pojazdami opuszczającymi strefę, a ci co że strefy wyjeżdżają, nie wiedzą o tym, bo nie ma dla nich znaku koniec strefy.
   Więc drogowcy dostawili koniec strefy, a nic nie zrobili z tym znakiem D-1.

  •  

   @One_Stone: @szuleer: @zagu: @Ventod: @zagu: normalna sytuacja od kilku lat odkąd rozporządzenia zezwalają na regulowanie pierwszeństwa w każdym miejscu przecięcia się kierunków ruchu.
   Zasada jest prosta: jak są znaki mówiące o pierwszeństwie, to nie trzeba nic więcej kombinować.

  •  

   @radziol88: tylko to mocno nieintuicyjne - pierwszeństwo dla osoby włączającej się do ruchu.

  •  

   @One_Stone: no niestety jak ktoś nie śledzi zmian, to tak

  •  

   @radziol88: @One_Stone:
   Hehe, pierwszeństwo dla włączających się do ruchu. To jest oksymoron i tu się nic nie zmieniło. Art. 17 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym jaki był, taki jest nadal. W tym przypadku można interpretować, że na skrzyżowaniu nadjeżdżający z tego kierunku będzie miał pierwszeństo o ile uznamy, że znak koniec strefy zamieszkania znajduje się w pewnym oddaleniu od skrzyżowania, więc włączamy się do ruchu jeszcze przed skrzyżowaniem. Taki przypadek był omawiany w programie Jedź Bezpiecznie odc. 692. Tutaj inna sytuacja ze znakami oddalonymi od skrzyżowania odc. 681 oraz włączanie się do ruchu przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną odc. 565.

  •  

   @Ventod: znaki drogowe zmieniają zasady ogólne.
   Na zdjęciu na drogach poprzecznych mają być umieszczone znaki stop lub ustąp i to one w tej sytuacji regulują pierwszeństwo.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (13)

 • avatar

  Ale to może być dobry film. O ile go nie spierdolą xDD

  #film #filmy #kino #filmpolski #psy #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy

  odpowiedzi (87)

 • avatar

  Dzień dobry! Dziś zapraszam Was do wykopywania prostego przepisu na pyszne domowe Reese's Peanut Butter Cup w cenie 50 groszy za sztukę, zamiast 3 zł w sklepie

  Przepis jest mega prosty i szybki. Dodatkowo poradzą sobie z nim nawet Ci, którzy nie mają cukierniczego doświadczenia. Nie ukrywam, że do jego przygotowania zainspirowała mnie ich horrendalna cena w Polskich sklepach (w moim Auchan były swego czasu po 9-12 zł za 3 sztuki, w (tfu) Biedronce widziałem je ostatnio w lepszej ale dość wysokiej cenie 5 zł za 3 sztuki. Reese's, które są jednymi z najpopularniejszych w Stanach słodyczy generalnie dobrą cenę mają niema wyłącznie w USA, a ich producent nastawiony jest na tamtejszy rynek (ponad 97% przychodów pochodzi z USA).

  Do przygotowania domowych Reese's nie będziecie potrzebować żadnego specjalistycznego sprzętu ani trudno dostępnych składników. Jeśli macie w domu lodówkę, nożyczki i kuchenkę to przygotujecie je bardzo łatwo!

  W ostatnim głosowaniu wyszło, że chcecie serii o burgerach, więc za jakiś czas można się jej spodziewać. Na razie doskonale swoje umiejętności będąc na diecie burgerowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę, że uda się zrobić coś fajnego.

  Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach, każdemu postaram się w miarę posiadanej wiedzy pomóc :)

  Jeśli zrobicie domowe reese's z tego przepisu to wrzucajcie je na mirko i oznaczajcie mnie oraz tag ;)!

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
  MG78

  _____________________________________

  PS

  #kuchniamg78 - jeśli ktoś chce to zapraszam również do śledzenia tagu z przepisami :)

  Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
  Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
  pokaż całość

  odpowiedzi (125)