Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki potrzebuje waszej pomocy , pisząc z głównego konta mogli by mnie uznać za debila bo jak to można źle mówić o słodkich i pięknych kotkach. "Kociary" mogłyby mi wyłupać oczy.

Mianowicie od kilku lat miałem problem z ślimakami, jak spadło trochę deszczu to wyłaziły w ogromnych ilościach.No ni #!$%@? nie mogłem tego zwalczyć, to cholerstwo zrobiło tak wiele szkód w moim ogródku że prościej byłoby zrzucić na moje warzywa napalm niż zająć się zbieraniem tych francuskich przysmaków. W tym roku nastąpiła pewna zmiana, która może więcej się nie powtórzyć.

Krótko mówiąc wprowadził się do nas kos ze swoją partnerką, jakoś nie przywiązywałem do tego uwagi.Poranny świergot ptaków został tylko ubogacony o dwa kolejne głosy.Ciekawie się zrobiło jak pewnego dnia kosiłem trawę na podwórku, zobaczyłem wtedy te cudeńka w akcji.Kos ze swoją partnerką dosłownie "zrywały" ślimaki z ścian pobliskich budynków, razem z kilkunastoletnim tynkiem xd ( budynek i tak do malowania). Przyglądając się im przez kilka godzin zauważyłem że do lądowania podchodziły częściej niż amerykańskie samoloty transportowe podczas blokady Berlina w 48".Wszystko ładnie i pięknie bo uratowały mi kilka ostatnich krzaków truskawek. Lubie takie zwierzęta, pod dachówkami mam dwa łyse nietoperze które redukują ilość komarów w promieniu kilometra, ale to inna historia.

Dziś zauważyłem jak jakiś #!$%@? kocur wydusił dwa z czterech piskląt mojej parki. Zrobił to dla zabawy bo pisklaki nie były nawet nadgryzione. Nie ukrywam że trochę mnie tym #!$%@?ł i przy następnym podejściu do drzewa dostał strumieniem wody z węża.Krzywdy kotu nie zrobię bo nie nie jestem jakimś popaprańcem. Nie wiem tylko jak go zniechęcić do próby uduszenia pozostałej dwójki ptaków ( a widziałem że się dziś czaił sierści uch) . Myślałem nad jakąś kolczastą klatką która ochroni młode , nie wiem tylko czy to nie zniechęci owej parki. Co mogę zrobić?

#pytanie #kotki #zwierzeta #koty #kitku

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania powiem że urzekła mnie twoja historia , sam mam 2 koty i psa ale twoje ptactwo rozwiązało zajebisty problem , może zacznij od https://zooart.com.pl/Jakiego-zapachu-nie-lubia-koty-5-aromatow-ktore-odstraszaja-futrzaki-blog-pol-1536755123.html ? Albo powieś ma drzewie coś co spadnie na kota ( nie robiąc mu krzywdy ) kot mi właził ciągle na parapety , problem był większy jak chata była Świerzo ocieplona i otynkowana z nowymi parapetami , położyliśmy deski na parapetach kilka razy kot spadł razem z