•  

Czym się różni

- więcej wojska amerykańskiego w Polsce
    od

- więcej wojska radzieckiego w Polsce
    i od

- więcej obcego wojska w Polsce

?
    #neuropa #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #4konserwy #antykapitalizm

źródło: discordemoji.com

•  

@Kjedne: od tego które wojsko daje więcej hajsu na rozjebanie żołnierzom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

więcej wojska amerykańskiego w Polsce

od
      - więcej wojska radzieckiego w Polsce

@Kjedne: Sowietów nikt tu nie zapraszał( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@CynicznyMarksista: Edward Osóbka - Morawski ma inne zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kjedne: orły białe nie ufają komuchom, hebrajczykom ze stanów tez no ale wiadomo kto za wszystkim stoi

•  

@Kjedne: liczbą liter w zdaniu się różnią ;)

•  

@Kjedne: Na to pytanie najlepiej odpowiedzieliby np. Ukraińcy z Donbasu albo Tatarzy krymscy, bo polskie kości bielejące od Odry do Władywostoku z przyczyn technicznych są raczej milczące, choć nie mniej wymowne.

•  

@Takiseprzecietniak: to w Donbasie byly wojska radzieckie ?

•  

bo polskie kości bielejące od Odry do Władywostoku z przyczyn technicznych są raczej milczące, choć nie mniej wymowne.

@Takiseprzecietniak: mhmm, dodaj jeszcze polskie kości jakie zostały do kraju przywiezione w trumnach prosto z pustyń na jakich kazano walczyć naszym żołnierzom w imię zbrodniczych interesów diabła zza Oceanu

•  

@Poro6niec kilkudziesięciu za jakieś uzbrojenie i doświadczenie bojowe > dziesiątki tysięcy za panów o czerwonych poglądach

•  

@Kjedne:
      Hamburgerozjadaczy jest kilka a nie kilkaSET tysięcy, i nikt im nie wyda rozkazu pacyfikacji narodu, w przeciwieństwie do Sowietów, gdzie przed stanem wojennym to niewiele brakowało by taki rozkaz padł.

•  

ma inne zdanie ( ͡

@Kjedne: No ma, ale to nie był demokratyczny rząd, ja też moich kolegów mogę zaprosić do ciebie do domu( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Miniu30
    •  

@Kjedne: polska to gówno
      kto normalny jeszcze będzie dopłacał żeby obce kurwa wojska przebywały na jego terenie
      polakom wolność nie służy, oni pragną być pod czyimś butem, nie potrafią inaczej żyć

•  

@Kjedne: to jest jak zaproszenie wojsk krzyżackich. Ale u p0laków rusofobia jest tak zakorzeniona dzięki ostatnim trzem dekadom propagandy, że "na złość Putinowi" to nawet poddadzą się dobrowolnie pod amerykańską okupację.

•  

@Czcigodny_pOOtas: PUTAS a ty potrafisz nie chlać jak świnia, czy to już nałóg?
      #bekazputasa #bekazpodludzi #swiniazchlewu

źródło: youtube.com

•  

Ale u p0laków rusofobia jest tak zakorzeniona dzięki ostatnim trzem dekadom propagandy, że "na złość Putinowi" to nawet poddadzą się dobrowolnie pod amerykańską okupacj

@Revmir: Wystarczy popatrzeć na przypadek Mateusza Piskorskiego, typowy więzień polityczny. No ale przyklejono mu łatkę ruskiego agenta więc nikt nawet palcem w jego kierunku nie kiwnął, a przecież odbywało się tyle demonstracji przeciwko reformie sądowniczej, idealna okazja aby nagłośnić ten haniebny przykład łamania prawa

•  

@Poro6niec: Pojechali tam z własnej woli, a nie np. mając 10 minut w środku nocy na ogarnięcie dzieciaków i wzięcie ciucha na drogę, żeby potem w bydlęcych wagonach jechać tysiące kilometrów, wśród smrodu i trupów na Sybir albo do Kazachstanu.
      To w ogóle jest uwłaczające porównanie - miliony ofiar ruskiego terroru versus kilkudziesięciu zawodowych żołnierzy, którzy którzy doskonale wiedzieli gdzie i po co jadą, z jakim ryzykiem się to wiąże oraz ile można na tym zarobić.
      A Piskorski to zwykły zdrajca, a nie żaden więzień polityczny. Przyznać jednak trzeba, że przy okazji jego sprawy znów wyszły wady polskiego sądownictwa czyli ogólnie mówiąc opieszałość i przewlekłość postępowania. W państwach jego mocodawców już dawno dostałby czapę (Chiny) albo w którejś z kolonii karnej na Syberii, grzał pryczę jakiemuś urkowi (Rosja).

•  

A Piskorski to zwykły zdrajca, a nie żaden więzień polityczny

@Takiseprzecietniak: tak, tak, oczywiście. Dlatego przez 3 lata nie udowodniono mu żadnych win

•  

@Poro6niec: Nie "nie udowodniono", tylko proces się jeszcze toczy.

•  

Przyznać jednak trzeba, że przy okazji jego sprawy znów wyszły wady polskiego sądownictwa czyli ogólnie mówiąc opieszałość i przewlekłość postępowania. W państwach jego mocodawców już dawno dostałby czapę
      @Takiseprzecietniak: Bardzo niepokojąca wypowiedź. 3 lata więzienia, żadnych udowodnionych win a Ty już tęsknisz za wyrokiem śmierci? Nie żadna homofobia czy ksenofobia ale właśnie rusofobia to największe zagrożenie dla wolnego świata, otwórzcie w końcu oczy.

•  

@Poro6niec: Nie tęsknię, bo jestem przeciw karze śmierci, tylko opisuję jego los, gdyby zdradził Chiny albo Rosję, a nie Polskę, w tym Ciebie, trochę nowiczoka, dioksyn albo polonu 210 na pewno by i dla niego się znalazło.
      A Ty możesz mnie już nie trollować :)

•  

tylko opisuję jego los, gdyby zdradził Chiny albo Rosję, a nie Polskę, w tym Ciebie, trochę nowiczoka, dioksyn albo polonu 210 na pewno by i dla niego się znalazło.
      @Takiseprzecietniak: Spokojnie, jeszcze jedna kadencja pisu, najlepiej większość konstytucyjna, przepchną swoją reformę sądownictwa i będziesz miał wschodnie standardy
      I nikogo nie trolluje, wręcz liczę że Mateusz zaskarży te antyludzkie państwo do europejskich organizacji i otrzyma zadośćuczynienie. 3 lata zabrane z życiorysu, zgroza.

•  

@Poro6niec: Odszkodowanie za zbyt długi areszt zapewne dostanie, przynajmniej ma duże szanse, tym się różnią cywilizowane państwa od twojej Rosji, że za błędy zwykle płacą. Ale jestem przekonany, że za zdradę też beknie. I mam nadzieję, że nie będzie to tylko trzy lata.

•  

tym się różnią cywilizowane państwa od twojej Rosji,
      @Takiseprzecietniak: haha, jakiej mojej
      Ja po prostu oczekuje partnerskich relacji. Wymachiwanie szabelką służy tylko interesom diabła zza Oceanu, tak jak mówił Sikorski, skłócimy się ze wszystkimi stawiając na usraelską kartę. Sojusze tylko wewnątrz kontynentu, bez wychylania głowy w kierunku przedziwnych egzotycznych dróg

•  

@Poro6niec: Insynuacja za insynuację - skoro ty mi wciskasz w brzuch miłość do pisiorów i wschodnich standardów, to nie widzę powodu, żeby i tobie coś nie wcisnąć :)
      A jeśli chodzi o USA, to rzeczywiście PiS prowadzi poddańczą politykę, w dodatku za grube hajsy, całkowicie zaniedbując inne fortepiany, ale to temat na inną rozmowę.
      A Piskorski niech wraca do tiurmy, tam gdzie jego miejsce.

•  

@Takiseprzecietniak: Mateusz to Polak i Patriota. Ty go kojarzysz z działalności politycznej a ja pamiętam jeszcze czasy gdy wydawał pogańskie ziny i działał w Niklocie

•  

@Poro6niec: Znam jego działalność od początku. Tak myślałem, że właśnie dlatego masz do niego słabość. Też mam słabość do słowiańskości, ale w przeciwieństwie do ciebie nie mam żadnych złudzeń, że zorganizowane grupy słowiańskie są w większości funkcją imperialnej polityki rosyjskiej i są przesączone ruską agenturą. Więc jeśli miałbym obstawiać, kiedy Piskorski się sprzedał ruskim (Chinom znacznie później), to właśnie w czasach Niklota.

•  

@Kjedne: Co ciekawe w czasach Układu Warszawskiego nie płaciliśmy Sowietom za stacjonowanie ich wojsk jak teraz USA.

•  

@Probz: Tylko w teorii. W praktyce słono płaciliśmy ruskim za bycie przez nich okupowanym. W najróżniejszy sposób. W samych tylko latach 1949-1954 na potrzeby sowieckiej armii przeznaczono 15% polskiego PKB.

Np. teoretycznie ruscy mieli nam płacić za dostarczany prąd, wodę i gaz. Oni jednak uważali, że ceny są zawyżone, i to mimo licznych ulgowych taryf, o których Polacy mogli tylko marzyć i zwyczajnie płacili tylko częściowo. W dodatku stosowali takie kruczki jak nieudostępnianie Polakom numerów jednostek albo kodów pocztowych, co uniemożliwiało dostarczanie im rachunków. W efekcie często zaległości umarzano, a polskie samorządy przedsiębiorstwa często brać kredyty, żeby pokryć straty. Umorzeniu uległy także opłaty za czynsz eksploatowanych obiektów przez wojska sowieckie (kolejne kilkaset milionów złotych za same lata czterdzieste). I tak było przez cały czas okupacji. Jeszcze w 1992 ruscy zalegali z opłatami za koks 1,29 mln. dolarów, a z tytułu dostaw żywności 218 tys. dolarów.

Oprócz zaległości za dostawy energii, wody i gazu, samorządy ponosiły także koszty przeróżnych prac wykonywanych na rzecz wojska radzieckiego, a także straty mienia zabranego przez Sowietów. W samym woj. pomorskim w okresie od 10 maja 1945 roku do 30 czerwca 1946 roku samorządy poniosły wydatki i straty na Armię Czerwoną w wysokości 53 mln. zł.

Przybliżone koszty poniesione w związku z przebywaniem w Polsce w latach 1945–1993 wojsk rosyjskich rzeczoznawcy z WAT wycenili na 63 bln złotych czyli ok 3.5 mld dolarów (przy wycenach z 1991 r. dziś byłaby to wielokrotność tej sumy).

A co z innymi kosztami, np degradacją prawie 40 tys. hektarów lasów? Albo tego rodzaju kosztami, które rejestrowała polsko-radziecka Komisja Mieszana przy Biurze Pełnomocnika Rządu Polskiego ds. Pobytu Wojsk Radzieckich w Polsce w latach 1953 - 1993 zajmująca się roszczeniami osób, które poniosły uszczerbek na zdrowiu lub w mieniu, z powodu pobytu wojsk radzieckich w Polsce? Rozpatrzyła ona prawie 7 tys. spraw. W tym 550 spraw w związku ze śmiercią 615 obywateli
      polskich, z których 249 osób żołnierze radzieccy zastrzelili (w tym 69 na tle
      rabunkowym), 250 osób zginęło w wypadkach komunikacyjnych, 50 osób zginęło podczas działań wojennych (wśród tego typu spraw był śmiertelny wypadek lotniczy nad Lubinem oraz pomyłkowe
      zbombardowanie wsi Wilkszyn k. Wrocławia). A to przecież oficjalne dane, zapewne wielokrotnie więcej zostało niezgłoszone, zatuszowane lub w ogóle nie dotarło na ten szczebel.

Tak więc ta okupacja drogo nas kosztowała, także w brzęczącej monecie.

•  

@CynicznyMarksista: to nie wątek na chwalenie się umiejętnością organizacji imprez

Chociaż to ważny skill ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kjedne: tym, że ZSRR był przez pewien czas przyjacielem Polski, a USA to po prostu właściciel

•  

@Takiseprzecietniak: gdzie masz dowody że Piskorski jest zdrajcą?

•  

A Piskorski to zwykły zdrajca, a nie żaden więzień polityczny. Przyznać jednak trzeba, że przy okazji jego sprawy znów wyszły wady polskiego sądownictwa czyli ogólnie mówiąc opieszałość i przewlekłość postępowania. W państwach jego mocodawców już dawno dostałby czapę (Chiny) albo w którejś z kolonii karnej na Syberii, grzał pryczę jakiemuś urkowi (Rosja).

@Takiseprzecietniak: właśnie, skoro jest winny to dlaczego musieli go trzymać 3 lata i nadal nie skazali? Co jest niby złego w programie Zmiany? Przecież jego realizacja da nam znacznie większą samodzielność gospodarczą i polityczną niż ta, którą "mamy" obecnie w III RP. Bardzo ciekawa alternatywa dla skompromitowanego neoliberalizmu czy PiSowskiego neokonserwatywnego, autorytarnego populizmu. Branie kasy z fundacji finansowanych przez RFN czy amerykańskie "szkolenia" obecnych partii establismentowych to już nie zdrada dla ciebie? A wiara w to, że Stany czy kraje europy zachodniej to jacyś "obrońcy praw człowieka" to czysta ignorancja, mając na sprawdzę, jako przykład pierwszy z brzegu, represje we Francji wobec żółtych kamizelek czy sytuację w USA:
      https://www.wykop.pl/wpis/36083319/taki-to-wyglad-swiatowego-imperatora-czy-wiekszy-o/ - linkowałem tam raport na temat przestrzegania praw człowieka

•  

@Poro6niec: nie rozumiem tylko, skoro jesteś taki antyUSA, to czemu tak bronisz kapitalizmu, którego ten kraj jest wręcz symbolem, do tego największym beneficjentem eksploatacje jego peryferii?

•  

A wiara w to, że Stany czy kraje europy zachodniej to jacyś "obrońcy praw człowieka" to czysta ignorancja,

@Revmir: Czy taką wiarę gdzieś deklarowałem? Nie. Każdy kraj ma kłopoty z przestrzeganiem praw człowieka. Problem polega na skali. I tu w ogóle porównywanie Rosji do USA czy Francji, a nawet Polski to czysta kpina, tam takie pojęcie wręcz funkcjonuje jako wrogie wobec tradycyjnych rosyjskich i prawosławnych wartości. Nawet szkoda się specjalnie nad tym rozwijać.

Co jest niby złego w programie Zmiany? Przecież jego realizacja da nam znacznie większą samodzielność gospodarczą i polityczną niż ta, którą "mamy" obecnie w III RP

A gdzie jest niby ten program? To nazywasz "programem":

ZMIANA będzie polegać m.in. na:
      - natychmiastowym opuszczeniu przez Polskę struktur NATO, by odbudować nasze siły zbrojne i przemysł obronny, należycie dbać o nasz własny interes oraz pokojowo współżyć z sąsiadami
      - nacjonalizacji i uspołecznieniu strategicznych gałęzi gospodarki, bo bez państwowych banków, surowców i produkcji, pozbawieni jesteśmy bezpieczeństwa socjalnego oraz realnej suwerenności;
      - stworzeniu warunków do godnego życia każdemu obywatelowi, wprowadzając sprawiedliwy system podatkowy, otaczając opieką najsłabszych, oraz likwidując bezrobocie poprzez reindustrializację kraju;
      - otoczeniu opieką polskiego rolnictwa, by zabezpieczyć zdrową polską żywność przed importem GMO oraz zapewnić opłacalność produkcji rolnej;
      - wprowadzeniu czytelnego systemu rządów precyzującego zakres odpowiedzialności i kompetencji władz, gdyż tylko sprawne organy państwa uzupełnione przez realne instrumenty demokracji bezpośredniej mogą być emanacją woli obywateli;
      ZMIANA jest odpowiedzią polskiego społeczeństwa na ignorancję i arogancję obecnych władz i „elit” RP. Jest ruchem na rzecz prawdziwej alternatywy dla kierunku, w którym obecnie podąża Polska. Jest siłą, która przywróci ludziom pracy ich prawa, także do współzarządzania państwem i jego majątkiem oraz na zawsze odsunie od polityki skompromitowanych sługusów kapitału.
      ZMIANA będzie dążyć do realizacji postulatów za pomocą udziału we wszelkich procesach decyzyjnych, samoorganizacji, a także aktywnej pracy wśród społeczeństwa, nie wyłączając z tego radykalnych form oporu.

Dla mnie to jest typowy komunistyczny bełkot, zlepek popierdółek, a nie program. Już niemal przez pół wieku go realizowalismy tak udatnie, że Polska zbankrutowała. Szkoda normalnie słów na dalsze jego omawianie. Jedno jest jednak w nim niebezpieczne - niemal jawna zapowiedź użycia przemocy w życiu publicznym.

Na koniec - radzę się zapoznać z linią obrony Piskorskiego - w skrócie polega na tym, że twierdzi, że nie wiedział, że w swoich licznych podróżach do Rosji, na Białoruś czy Ukrainę, że ludzie z którymi się tam spotykał (kilkudziesięcioma ludźmi!), są pracownikami rosyjskiego wywiadu i innych służb, w tym chińskich. Prędzej "Rudy 102" po powiece mi przejedzie, niż mu w takie bajki uwierzę.

•  

Problem polega na skali. I tu w ogóle porównywanie Rosji do USA czy Francji, a nawet Polski to czysta kpina, tam takie pojęcie wręcz funkcjonuje jako wrogie wobec tradycyjnych rosyjskich i prawosławnych wartości. Nawet szkoda się specjalnie nad tym rozwijać.

@Takiseprzecietniak: nikt tu nie jest fanem oligarchicznej, bliskiej ideałom Mikkego Rosji Putina, pokazuje tylko że to paranoiczne straszenie ją znane z głównej narracji medialnej jest niedorzeczne. Widziałeś dane pokazujące, że znacznie więcej w obozach pracy trzymają ludzi amerykanie, nie mówiąc już o aferach jak tajne więzienia. W tamtym wpisie zalinkowałem artykuł, gdzie temat został poddany gruntownej analizie.

A gdzie jest niby ten program? To nazywasz "programem":

@Takiseprzecietniak: tutaj cały PDF, strona im padła.

Dla mnie to jest typowy komunistyczny bełkot, zlepek popierdółek, a nie program. Już niemal przez pół wieku go realizowalismy tak udatnie, że Polska zbankrutowała. Szkoda normalnie słów na dalsze jego omawianie. Jedno jest jednak w nim niebezpieczne - niemal jawna zapowiedź użycia przemocy w życiu publicznym.

@Takiseprzecietniak: tam masz konkrety i podane wyliczenia kosztów. To jest przecież coś w rodzaju socjalizmu XXI wieku czy demokratycznego socjalizmu, a nie systemu znanego z PRL. Do tego ich zaletą jest pluralizm ideowy.

Na koniec - radzę się zapoznać z linią obrony Piskorskiego - w skrócie polega na tym, że twierdzi, że nie wiedział, że w swoich licznych podróżach do Rosji, na Białoruś czy Ukrainę, że ludzie z którymi się tam spotykał (kilkudziesięcioma ludźmi!), są pracownikami rosyjskiego wywiadu i innych służb, w tym chińskich.

@Takiseprzecietniak: jako polityk i naukowiec spotykał się z wieloma ludźmi, nie musiał o wszystkim wiedzieć.

•  

skoro jesteś taki antyUSA, to czemu tak bronisz kapitalizmu
      @Revmir: Bo jestem również korwinowcem. Usraela nie lubię bo to po prostu niebezpieczne państwo, nigdy nie wiesz kiedy zaczną się troszczyć o stan demokracji na Twojej ziemi. No i jestem europejczykiem, kocham ten kontynent, oraz przedchrzescijanskie kultury jakie miały tu swój dom. Nie podoba mi się sytuacja w której z daleka rządzi nami jakiś sztuczny twór, uzurpujący sobie prawo do decydowania kto jest dobry a kto zły

•  

@Revmir: Wierzę, że kierujesz się dobrą wolą, patriotyzmem i chęcią poprawienia stosunków społecznych w Polsce, ale nie idź tą drogą. Program Zmiany to program zdrady narodowej, tak w wymiarze geopolitycznym (powrót do roli wasala i kolonii Kremla) jak i ekonomiczno społecznym (powrót do dzielenia biedy, jak za PRL). Nie chcę odnosić się do konkretnych zapisów, bo nie ma tu na to miejsca, ale proponowane rozwiązania np. ustrojowe to prosty przepis na taką właśnie kolonię, państwo może i formalnie suwerenne, ale absolutnie niezdolne do rozsądnego i skutecznego zarządzania.
      Mnie takie rosyjskie pomysły na państwo nie interesują, choćby z tego podstawowego powodu - nie ma i nigdy nie było państwa, które korzystając z rosyjskiego dorobku cywilizacyjno społecznego stało się państwem zamożnym, bezpiecznym, egalitarnym i nieskorumpowanym.
      Dlatego https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_tWOU8S4eENh3DjB5dWr1Bg83FebAsuDX.jpg

•  

@Takiseprzecietniak: nie widzę tam postulatów powodujących zagrożenie jakąś wasalizacją rosyjską czy powodujących uzależnienie konkretnie od tego państwa, po prostu kierowanie się interesem ekonomicznym, a nie potrzebami politycznymi "sojuszników". Rynek wschodni (i nie chodzi przecież o samą Rosję) jest atrakcyjnym miejscem zbytu dla polskich towarów czy też dostępu do tanich surowców. Odnośnie geopolityki przecież są tam zapisy dotyczące nie tylko obszaru postradzieckiego ale szeregu innych państw jak np. bliskiego wschodu, ChRL, krajów III świata czy europy zachodniej. Postulaty dotyczące rozbudowy przemysłu zbrojeniowego utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest to program suwerennościowy. Podobnie propozycje zmian ustrojowych zakładają przecież większą demokratyzację. Rozumiem, że komuś o liberalnych poglądach gospodarczych program może nie odpowiadać ale twierdzić, że jest to rekonstrukcja PRLu to zdecydowanie zbyt daleko idący wniosek. Tak samo przeszczepianie współczesnej Rosji - tego tam w żadnym razie nie widzę. Jak można o czymś dyskutować to właśnie o konkretnych założeniach, a nie tym co się zasłyszy w medialnej nagonce na to środowisko. Inna rozmowa nie ma sensu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h