•  

Wszystkie media jak matrę powtarzają frazę „ruch bezwizowy”. **Visa Waiver to nie jest ruch bezwizowy i nikt takich słów ze strony USA nie używa. ** Jedynym krajem na świecie z ruchem bezwizowym z USA jest Kanada! #takaprawda

#usa #podroze #podrozujzwykopem #ameryka #trump

źródło: embed.jpg

•  

@motaboy gdybym miał facebooka to chyba bym poszedł po promesę, tak profilaktycznie. Bez facebooka pewnie teraz są mniejsze szanse :/

+: motaboy
    •  

@l-_-l: Rozdają te wizy bez najmniejszego problemu. To już nie są lata 90.

+: Tapirro
    •  

@motaboy: Dokladnie. Jest sporo innych zalet programu wizowego. Pobyt masz na chyba 6 miesiecy nawet a tak tylko na 90 dni. Nie trzeba sie rejestrowac na stronie zadnej, wsiadasz jutro w samolot i lecisz.. a tak sa formularze zdaje sie 30 dni przed odlotem. Jak sie myle to niech mnie ktos naprostuje

•  

@motaboy: i po co ludziom to magiczne "łatwiejsze" uzyskanie wizy? Poza 80$ oszczędności nie widzę żadnej korzyści dla obywatela. To nie jest do chuja pana pozwolenie na prace, tylko na wakacje, na które z reszta jeździ garstka Polaków.

•  

@bigger: Nie ma formularzy przed odlotem

•  

@Tapirro: Może bardziej chodzi o to że ru!@# nas w dupę, poklepując po plecach i nazywając jednym z najważniejszych sojuszników a potem nasi muszą dymać do Warszawy żeby przed Amerykańskim urzędnikiem tłumaczyć się dlaczego chcą jechać od USA i czy aby na pewno nie mają tam rodziny.

•  

@Tapirro: Może bardziej chodzi o to że ru!@# nas w dupę, poklepując po plecach i nazywając jednym z najważniejszych sojuszników a potem nasi muszą dymać do Warszawy żeby przed Amerykańskim urzędnikiem tłumaczyć się dlaczego chcą jechać od USA i czy aby na pewno nie mają tam rodziny.

@sha4ky: Jacy "nasi"? Politycy i tak latają na paszportach dyplomatycznych. To jest załatwiane zupełnie inaczej.

Jeśli sądzisz że ta rozmowa jest jakoś uwłaczająca, że ci urzędnicy są jakoś nieżyczliwi, to twierdzę że po prostu nie przechodziłeś tego procesu.

Występowałem o wizę dwa lata temu. Po umówieniu spotkania przychwodzisz na określoną godzinę do konsulatu, stajesz przed czymś w rodzaju "okienka kasowego", podajesz to co masz w łapie i dostajesz maksymalnie dwa/trzy pytania - tyle. Gość z drugiej strony uśmiechnięty, rozmowa bez najmniejszego problemu. Mówi mi że paszport przyjdzie pocztą w ciągu tygodnia. Ja na to, że wolałbym szybciej, bo za trzy dni chciałbym lecieć. "No problem". Nakleił jakieś "urgent" czy coś w tym stylu i paszport z wizą odbierałem osobiście następnego dnia w punkcie DHL.

•  

@sha4ky Ale kto Cię rucha? Donald z Andrzejkiem? Bo wymogi są proste. To, że ich nie spełniamy to nie wina Stanów. I oidp to prezydent w stanach akurat w tej sprawie to sobie może co najwyżej pogadać.

•  

@motaboy: Nikt nie twierdzi że rozmowa jest uwłaczająca, ale sam fakt że trzeba fatygować się do Warszawy, wydawać hajs żeby dostać łaskawie pozwolenie na wjazd jest niepoważnym traktowaniem naszych obywateli zwłaszcza że większość krajów UE lata bez wiz...

•  

zwłaszcza że większość krajów UE lata bez wiz...

@sha4ky: To nieprawda! Wlaśnie o tym napisałem. Visa Waiver oznacza że:
      1. Występujesz o pozwolenie w systemie elektornicznym, odpowiadasz NA TE SAME DURNE PYTANIA i wnosisz opłatę za każdy wyjazd. Odmowę i tak możesz dostać.
      2. Nadal masz wystąpić o wizę jesli chcesz zostać dłużej niż 90 dni.

I nadal możesz dostać odmowę wyjazdu. A na koniec i tak decyduje imigracyjny n alotnisku czy wjedziesz, czy nie.

Jedynym krajem z ruchem bezwizowym do USA jest Kanada.

+: edgar_k
    •  

@Mekki: @sha4ky: Spójrz. Tu masz dodatkowo listę krajów zaufanych których obywatele są dodatkowo upoważnieni do uproszczonej procedury "Global Entry". Nawet nie wszystkie kraje Visa Waiver na niej są. A są np. Indie.

https://www.cbp.gov/travel/trusted-traveler-programs/global-entry/eligibility

https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Entry

•  

@Tapirro: nie 80 tylko 160$ po drugie to upierdliwosc bo musisz wziac urlop na caly dzien zeby jechac do Wawy lub Krakowa zeby odbyc 5 minutowa rozmowe z konsulem. Jasne obecnie dostanie wizy do USA to zaden problem ale upierdliwosc. Zmarnowane okolo 1000zł na dojazd i wizę plus caly dzien urlopu

•  

@Maniek89 80$ mniej kosztuje promesa w przypadku udziału w programie. Tak samo "zmarnowany" czas masz w przypadku wyjazdu do wielu krajów więc nie ma się co pieklić.

•  

@motaboy Z tego co wiem to nawet jak masz tatuaż to wiza jest sporym problemem

•  

Z tego co wiem

@QHiN: No i tu jest właśnie problem. Próbowałeś, czy tak słyszałeś? Wiesz co jest największym problemem w kontaktach z amerykańskimi urzędnikami dla Polaków? Ja ci to powiem:

1. Nie znają języka (ale to jeszcze jest do przejścia, bo urzędnicy znają trochę j. polski).
      2. Kłamią i kręcą.

Jesteś w stanie dostać wizę nawet jeśli byłeś skazany - masz mówić prawdę.

A tego typu bzdur jak ta z tatuażem to nawet szkoda komentować.

•  

@Tapirro: no właśnie nie jeździ bo mój brat nie dostał i 300 cebulionów poszło się jebać

•  

Poza 80$ oszczędności nie widzę żadnej korzyści dla obywatela

@Tapirro: ponad 600zł a nie 80 dolców. Dodatkowo trzeba jechać do ambasady, tam odwalać jakieś cyrki, uzupełniać papiery a i tak na granicy dodatkowe przesłuchanie jest

•  

@motaboy: od lat próbuje to wykopkom tłumaczyć, ale cały naród dalej wierzy, ze znioso wizy i pojado do pracy do niujorku xD

•  

a i tak na granicy dodatkowe przesłuchanie jest

@a665321: Dokładnie tak samo, jak w przypadku krajów objętych programem Visa Waiver. Tez dostają pytania na granicy, też dostają odmowy na granicy i też decyduje urzędnik na lotnisku czy wjedziesz i na jak długo.

Visa Waiver to tylko i wyłącznie inny sposób wydawania promes wizowych. PROMES. Decyzja czy dostaniesz wizę (pieczatkę) zalezy od urzędnika imigracyjnego na lotnisku. I dotyczy to WSZYSTKICH oprócz kanadyjczyków.

•  

@motaboy Jedyne bzdury to odpowiadasz ty. Quebonafide (taki raper) nie mógł dostać wizy do Stanów, mimo że zwiedził kilkanaście egzotycznych krajów. Podrzucam link opisujący sprawę. Następnym razem nie próbuj mnie dyskredytować w tak chamski sposób.

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-quebonafide-egzotyka-opozniona-raper-nie-moze-wjechac-do-usa,nId,2361863

•  

@QHiN: Ale co ma jedno z drugim wspolnego?

•  

@bigger może to, że zwiedził pół Azji, a z wizą do USA miał problem?

•  

Quebonafide (taki raper) nie mógł dostać wizy do Stanów, mimo że zwiedził kilkanaście egzotycznych krajów

@QHiN: Aha. "Raper" napisał że to przez tatuaże a ty mu wierzysz. A ja z kolei podejrzewam że uznano że de facto będzie tam pracował. Były już takie przypadki z innymi "artystami" z Polski. N ato są inne kategorie wiz - bynajmniej nie B1/B2.

BZDURA i tyle. Żadne tatuaże nie są przeszkodą do uzyskania wizy, a "raper" nie jest tutaj żadnym autorytetem. Powiedziałbym wręcz że jest bardzo prawdopodobne że gość kłamie.

•  

@bigger może to, że zwiedził pół Azji, a z wizą do USA miał problem?

@QHiN: Spójrz - https://www.gala.pl/artykul/ewa-chodakowska-nie-wpuszczona-do-stanow-zjednoczonych

Tym "gwiazdom" coś się wydaje i mają pretense do wszystkich wokół, tylko nie do siebie.

+: bigger
    •  

@QHiN: Ale co to ma wspolnego? Nie wiesz czemu go nie wpuscili... Moze byl karany, moze klamale we wniosku, moze kiedys juz byl i nie wrocil jak trzeba bylo... Powodow moze byc milion. NIezaprzeczalny fakt jest taki,ze wizy rozdawane sa obecnie hurtowo. Rozmowa trwa z pol minuty. Bralem teraz jakos w lutym kolejna juz wize. I widac ogromny progess w czasie tych kilku lat.

Musial miec cos za uszami i tyle. A panstwo (jakiekolwiek nie tylko USA) nie musi sie tlumaczyc z tego kogo ma wpuscic do siebie do kraju badz tez nie. I bardzo dobrze.

•  

@bigger
      @motaboy
      No, czyli jednak potwierdzacie że nie rozdają tego na prawo i lewo i są z tym problemy? Każdego można podejrzewać, że będzie tam pracować, ale po co miałby tam jechać największy raper w Polsce? Miałby sobie dorobić na budowie xD?

Co ma Chodakowska z tym wspólnego? Ona tam jechała do pracy, a Quebonafide jechał tam w celach turystycznych, jeździ po krajach i nagrywa o nich piosenki. Na jakiej podstawie uważacie że gość kłamie?

Niby co miał gość przeskrobać xD zaraz się dowiem, że był terrorystą czy coś xD

•  

a Quebonafide jechał tam w celach turystycznych, jeździ po krajach i nagrywa o nich piosenki.

@QHiN: Czyli de facto do pracy - nie wykonałeś pracy domowej. Jest specjalna kategoria wiz dla artysów. Stąd podałem ci przykład CHodakowskiej.

Na jakiej podstawie uważacie że gość kłamie?

Niby co miał gość przeskrobać xD zaraz się dowiem, że był terrorystą czy coś xD

Zasadniczo mam to w nosie. Żyj w swoim dziwnym świecie dalej w najlepsze. Wizę amerykańską dostaje się łatwo lekko i przyjemnie - takie są fakty. Nie dostajesz jej kiedy masz coś za uszami, kłamiesz, lub urzędnicy podejrzewają że jedziesz do pracy.

Ten "największy raper w Polsce" wykonuje jakąś sensowną pracę, ma tzw. "centrum życia" w Polsce? Jest to w stanie udowodnić? Czy może właśnie nic nie ma oprócz pozy?

Ale generalnie mam to gdzieś. Nie dostał wizy, bo coś było nie tak. Wybacz, ale na pewno nie tatuaże - to dziecinne tłumaczenie.

•  

@motaboy Teraz to poleciałeś xDD Przecież wiza dla artystów(P) dotyczy osób które zamierzają tam grać koncerty, a on tam leciał w celach rekreacyjnych, nie z trasą koncertową...

•  

@motaboy i tak zgadzam się Chodakowska miała złą kategorię wizy, ale to nic nie zmienia w moim wątku

•  

wiza dla artystów(P) dotyczy osób które zamierzają tam grać koncerty, a on tam leciał w celach rekreacyjnych, nie z trasą koncertową

@QHiN: Napisałem ci co się mogło wydarzyć. Tyle. Nie wiemy co się naprawdę stało. Jego "argument" z tatuażem jest dziecinnym inwalidą.

•  

@motaboy Tak to zakończmy, bo już nie mam siły walić głową w mur

•  

@QHiN:

A czemu ten quebo/taco/czy inna tortilla nie dostal wizy nie wiem i sie nie dowiemy. A on nawet jakby wiedzial to sie nie przyzna. Mogl klamac we wniosku wizowym, mogl wybrac zla kategorie, mogl go zle wypelnic, mogl wczesniej w USA cos nabroic itd.. Nie dowiemy sie.

Wez sie nie podniecaj, bo masz problem z logicznym mysleniem. Ze jakis 2 pseudo artystow czy celebrytow nie dostalo wizy niewiele to zmienia. Jak @motaboy napisal. Proces jest latwy i przyjemny. Procent odmow to aktualnie jakos w granicach 4% wiec spokojnie mozna zalozyc,ze rozdaja je na prawo i lewo.

Wiza, wielokrotnego wjazdu na 10 lat jest bardzo tania. Nieporownywalnia tansza od wielu karjow Afryki jest wziac pod uwage okres jej trwania. I niewielki to ulamek kosztu calej wycieczki. Wiec jesli stac Cie na to,zeby do USA pojechac to kosztwizy jest pomijalny.