•  

@Lukardio: Cała ta akcja z Falentą ma potencjał do przemiany w niezłą gównoburzę, IMO. Nie wierzę facetowi, uważam że skapnął się że jest w dupie i gra "full in", próbując zrobić z siebie więźnia politycznego, rzucając przy tym gównem na ślepo, z nadzieją że w końcu coś się przyklei - ale śmiesznie to wszystko wygląda, PiS jest wyjątkowo nieporadny w gaszeniu tego pożaru.

Wypuszczą faceta z pierdla = no to wyjdzie że są cipeuszami i ugięli się przed żądaniami przestępcy. Nie wypuszczą = no to wyjdzie że "pewnie mają coś do ukrycia".

Falenta, nie daj Boże, nagle "zniknie" = to już w ogóle będzie cyrk, teorie spiskowe z gatunku "śmierć Leppera" do potęgi trzeciej.

To samo z samymi taśmami - oczywiste stało się to, o czym i tak każdy mający choć pół mózgu wiedział już wcześniej: największym beneficjentem tej afery było Prawo i Sprawiedliwość, teraz tylko pozostaje pytanie czy robili to w zmowie z Falentą, czy byli tylko pionkami w grze prowadzonej przez Rosjan.

Oba wyjścia są dla nich... cóż - niekorzystne.

No i do tego dochodzi jeszcze przecież kontekst CBA, będącego ukochanym dzieckiem PiS - Falenta twierdzi że Gmyz współpracował z CBA, a służby mogą współpracować z dziennikarzami tylko na zgodę premiera, wtedy - Tuska. Gmyz się od tego oczywiście mocno odcina, ale jeśli opozycja będzie złośliwa, to bardzo łatwo będzie im stworzyć teorię spiskową stwierdzającą, że CBA to jest przecież takie pisowskie WSI, "służba specjalna będąca państwem w państwie, operującym na granicy prawa, często je łamiąc" - a elektorat, zwłaszcza nacjololo, bardzo takie teorie lubi.

Szanse oceniam na minimalne, ale jeśli "taśmy prawdy" zatopią PiS tak jak wcześniej zatopiły PO, no to się chyba ze śmiechu rozpęknę.

•  

@mnik1: I myślisz, że elektorat nacjolo i ten lubiący takie teorie pójdzie wtedy zagłosować na PO czy PSL? Wydaję mi się, że nie. Ludzie wierzący w takie bajki to elektorat zagospodarowany już przez PiS, może nad urną będą się krzywić i zastanawiać ale jak przypomną sobie Tuska, to i tak zagłosują na PiS.

•  

Nie wypuszczą = no to wyjdzie że "pewnie mają coś do ukrycia".

@mnik1: ja bardziej widzę to tak, że nie wypuszczą go, bo wypuszczenie stanowiłoby bardzo przykry i niebezpieczny dla bezpieczeństwa państwa precedens.
      Minimalny wymiar kary? Why not ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

gra "full in"

@mnik1: Mówi się all in.

+: mnik1
    •  

@mnik1: Ja już sam nie wiem czy wierzę, czy nie. Z jednej strony już swoje nakłamał, ale z drugiej biegał z tymi taśmami nie będąc pewnym interesów i miał się nie zabezpieczyć? Nagrał pełno materiału w restauracji, bez problemu nagrano dużo materiału w siedzibie PiS przy akcji z wieżowcami, więc nie wykluczone, że i na Nowogrodzkiej zapuścił mikrofon. Koleś który robi interesy z politykami, służbami i ruskimi miałby jak głupek ganiać do różnych ludzi bez zabezpieczenia? Pojechał sobie na luzie do Hiszpanii, łaził bez skrępowania zamiast zaszyć się w jakiejś odległej i pewnej dziurze?

Już w ogóle mnie zdziwiła sytuacja jak swojego karmiciela podgryza Gmyz, a Karnowscy udają, że nic nie wiedzą i mówią by Gmyz nie kłamał. Czyli oni jednak czują, że Falenta rzeczywiście coś jeszcze ma na czarną godzinę?
      Takiej sraczki nie wprowadziła akcja z wieżowcami.

+: mnik1