Wpis z mikrobloga

W związku z ogłoszonymi planami zakupu przez Polskę samolotów F-35 chciałbym wszystkich ostrzec przed wzmożoną aktywnością rosyjskich fabryk trolli, które będą desperacko próbowały storpedować ten pomysł i wytworzyć w Polsce atmosferę przeciwną temu zakupowi. Obstawiam, że stosowana przez nich retoryka będzie opierała się na następujących hasłach-kluczach:
- Polski nie stać na zakup,
- Polski nie stać na eksploatację,
- amerykański złom,
- Rosjanie bez problemu je zniszczą,
- rosyjskie samoloty są lepsze i mniej awaryjne,
- Polska nie potrzebuje armii,
- Polska i tak nie obroni się przed Rosją, więc po co nam armia,
- dzieci głodują a oni wydają pieniądze na samoloty,
- zabawki dla generałów,
- sponsorujemy Amerykanów,
- prowokujemy Rosję
- wrogi gest wobec Rosji, który zmusi ich do reakcji

i wielu innych, w podobnym tonie

Kiedy zobaczycie zalew komentarzy o podobnej treści to bardzo prawdopodobne, że macie do czynienia z atakiem ruskich trolli.

#wojskopolskie #armia #wojsko #lotnictwo #f35 #ruskapropaganda #rosja #polityka
  • 52
@Strupol: Myślę, że to, czy nas stać ocenią osoby o znacznie większej wiedzy i kompetencjach niż Ty, czy ja i wydawanie na ten temat jakichkolwiek osądów przy stanie informacji które posiadamy jest niepoważne. Zresztą takich samych argumentów używano gdy kupowaliśmy F-16 i ostatecznie okazały się kompletnie nieuzasadnione.

Co do pkt. 8, to chyba sobie żartujesz, podobnie jak co do punktu 10 - Windowsa też mamy nie używać, bo to ,,sponsorowanie" Amerykanów?
@wjtk123
W momencie, kiedy wszystkie większe zakupy robi się u jednego partnera chyba może być mowa o sponsorowaniu. Jasne, ten sprzęt jest dobry, ale jest też przepłacony. 40 mld monowskiej kasy to trochę mało, i nie mówię tu o kupnie samych samolotów, a raczej eksploatacji i inwestowaniu w infrastrukturę. Chodzi mi o to, że ktoś na tym cierpi, bo skądś trzeba zabrać pieniądze. Jedni będą latać na F35, najpewniej z ograniczeniem wylatanych
przed wzmożoną aktywnością rosyjskich fabryk trolli


@wjtk123: tak oczywiście. W polsce panuje jakieś #!$%@? umysłowe, które to ludzie uskuteczniają. Jak jesteś przeciwko US czy też krytycznie patrzysz na super nieomylne decyzje rządzących to odrazu jesteś ruskim agentem. Jak wiatr wieje ze wschodu i mądrość etapu jest taka, że ma wiać ze wschodu to jestem rusofobem....

Po co nam samoloty za 90mln $ (to prawie 400 baniek polskich) i to jest cena
@Strupol:

W momencie, kiedy wszystkie większe zakupy robi się u jednego partnera chyba może być mowa o sponsorowaniu.


Większość zakupów Polska dokonuje poza USA.

Jasne, ten sprzęt jest dobry, ale jest też przepłacony. 40 mld monowskiej kasy to trochę mało, i nie mówię tu o kupnie samych samolotów, a raczej eksploatacji i inwestowaniu w infrastrukturę.


Koszty eksploatacji oraz inwestycje w infrastrukturę to pochodna każdego zakupu zbrojeniowego. A im jest droższy i
@kwaz1:

tak oczywiście. W polsce panuje jakieś #!$%@? umysłowe, które to ludzie uskuteczniają. Jak jesteś przeciwko US czy też krytycznie patrzysz na super nieomylne decyzje rządzących to odrazu jesteś ruskim agentem.


Nie. Merytoryczna dyskusja jest dopuszczalna, natomiast często jest ona rujnowana przez napady zorganizowanych grup propagandzistów stosujących prostackie chwyty erystyczne, jak te wymienione w moim pierwotnym wpisie.

Na temat sposobu działania rosyjskich trolli powstały całe artykuły, poczytaj na ten temat.
kontrolą nastrojów społecznych w innych krajach i nie uprawia żadnej propagandy?


@kotbehemoth: wcale nie zwłaszcza że amerykańska gospodarka sporo zyska na sprzedaży broni.

propagandzistów stosujących prostackie chwyty erystyczne, jak te wymienione w moim pierwotnym wpisie.

@wjtk123: ty jej nie stosujesz ? Zakładając, że jak ktoś użyje pewnej frazy to musi być ruski agent. Wciąż czekam na pieniądze z moskwy jakoś nie dali mi ani centa za mój sceptycyzm i nie
@CXLV:
Ad. 1 - Argument z gatunku totalnego SF. Poza tym kierując się taką logiką nie kupilibyśmy nic, nigdy i od nikogo. A jeżeli chcemy się kierować takimi kryteriami, to w dającej się przewidzieć przyszłości zakup maszyn amerykańskich jest najbezpieczniejszy.
Ad. 2 - Na każde samoloty trzeba czekać dobrych kilka lat. W przypadku F-35 najprawdopodobniej przejmiemy maszyny, które miały zostać wyprodukowane dla Turcji, więc dostaniemy je znacznie szybciej.
1, 2, 8, 10.


@Strupol: jeżeli założymy, że:

1 Polski nie stać na zakup,
2 Polski nie stać na eksploatację,
3 amerykański złom,
4 Rosjanie bez problemu je zniszczą,
5 rosyjskie samoloty są lepsze i mniej awaryjne,
6 Polska nie potrzebuje armii,
7 Polska i tak nie obroni się przed Rosją, więc po co nam armia,
8 dzieci głodują a oni wydają pieniądze na samoloty,
9 zabawki dla generałów,
10 sponsorujemy
@resuf Weź poczytaj to, co wcześniej pisałem. Stać nas na socjal, co jednak nie zmienia faktu, że hajsy na samoloty nie sfinansujemy z socjalu, tylko z innych pieniędzy, albo kasy MONu, albo ekstra jakiejś części PKB jak było w przypadku F16, ale to tak czy inaczej oznacza oszczędności w innych programach. Kruki, orki, mustangi, borsuki, sruki i inne modernizacje czołgów pójdą w odstawkę.
Niedosłownie o dzieci, ale o pieniądze, które zamiast MONu
1, 2 - oczywiście, że stać. Jesteśmy całkiem zamożnym krajem europejskim, który lekką ręką #!$%@? miliardy na socjal to możemy też wydać trochę miliardów na swoją obronność, która jest ważniejsza niż każdy jeden socjal


@resuf: za pożyczone pieniądze z tych 90mln (tyle napewno nie będzie kosztował) zrobi się wtedy 140mln za sztukę bo przecież odsetki też trzeba policzyć. O ile procent zwiększy się nasze bezpieczeństwo ? Ja żadnego zagrożenia ze strony