Wpis z mikrobloga

Zgadzam się z Petersonem co do tego, że ludzie powinni brać odpowiedzialność za swoje życie. Gdyby każdy z nas brał odpowiedzialność za to jak żyje i co robi to żylibyśmy w raju.

Jeśli uprawiasz seks to powinieneś brać odpowiedzialność za ewentualne dziecko które może być owocem pożycia. Nie powinieneś uprawiać seksu z przypadkowymi osobami lub dla czystej zabawy.

Jako pracownik bierzesz odpowiedzialność za wykonaną pracę, powinieneś wykonywać ją należycie bez szkody, albo z możliwie najmniejszą szkodą dla otoczenia i siebie samego. Jeśli budujesz most to buduj go tak by się nie zawalił, jeśli jesteś programistą to twórz projekty, które pomagają ludziom a nie im szkodzą. Nie uzależniaj ludzi od swoich produktów. Jako producent żywności nie dodawaj cukru bądź/i tłuszczu do jedzenia w celu uzależnienia ludzi.

Wiąż się z ludźmi, których naprawdę kochasz i bądź z nimi szczery.

Obserwuje otoczenie i przeciętny polak jest zdemoralizowany moralnie, kradnie w mniejszym czy to większym stopniu czy to na podatkach czy po prostu robi w #!$%@? innych. Myśli, że jest lepszy od innych, nie szanuje środowiska. Patrzę na protest nauczycieli i słyszę kwiczenie świń, rozumiem ich sytuację, ale oni mają w dupie, że rząd musi skądś te pieniądze na podwyżki wziąć i te skądś to nasze kieszenie. Oni mają to w dupie, chcą tylko tej kasy. To samo 500+ i inne socjale. Zwykły polak jest zdemoralizowany dlatego polską rządzi pis a wcześniej po. To nie są uczciwe partie, to kłamcy i oszuści, ale są jedynie hiperbolą zwykłego polaka. Żeby ten kraj się zmienił to potrzeba by było oświecenia przeciętnego polaka, a nie nowej partii. To nic nie zmieni.

Oszukiwanie zaczyna się od szkoły gdzie jest promowane ściąganie i kombinowanie apogeum tej patologii jest na #studbaza Później życie zawodowe gdzie cwaniactwo, podlizywanie się, mówienie tego co jest korzystne a nie prawdziwe skutkuje dobrą karierą. Gdzie omijanie prawa jest nagradzane.

A później płacz, że siedzimy na obsranym gównie jakim jest ten kraj czy nawet cała zachodnia cywilizacja a każdy nasrał do tego chlewu.

#polska #spoleczenstwo #przemyslenia
  • 3
@goonee:
Też mam takie wrażenie, ale... czy odpowiedzią ma być nienawiść i pogarda dla własnych rodaków?
Zauważ, że dojdzie jeszcze jeden powód "przeciętny Polak nienawidzi i gardzi swoimi rodakami". Prawda jacy okropni... jesteśmy?
Czy mamy w ogóle na to wpływ? Ja myślę, że mamy. Naprawianie świata musimy zacząć od siebie.

Ja widzę podobne schematy nie tylko w Polsce. One są na całym świecie, aczkolwiek nasz kraj jest jakiś bardziej nieszczęśliwy od
Od niepamiętnych czasów nie poddają się obcej przemocy łatwo. Radzą sobie z różnymi wrogami tak, że można być dumnym.


@the_revenant: Polacy tak sobie dobrze radzą, że nie było nas na mapie przez 100 lat i obecna rzeczpospolita jest krajem czysto teoretycznym. Pewien amerykański think tank spekuluje, że w razie ataku ze strony rosji polska by nie wytrzymała nawet miesiąca. Jedyna rzecz, która gwarantuje nam obecnie niepodległość to EU. Jakby się rozpadała
Czy mamy w ogóle na to wpływ? Ja myślę, że mamy.


@the_revenant: Ja myślę, że nie mamy. To jest najsmutniejsze. Możesz nie korzystać z facebooka, być wegetarianinem, być dobrym i uczciwym człowiekiem, ale jeśli większość społeczeństwa jest zdemoralizowana to nic to nie zmieni. To jest najsmutniejsze. Ale przynajmniej umrzesz mając świadomość, że starałeś się być uczciwy