Wpis z mikrobloga

Mireczki, poleci ktos router do 1000 zl, ktory bezproblemowo ogarnie internet 1gb/1gb (chodzi o jak najwyzsze wan to lan)?

Obecnie mam asus rt-n66u, ktory powoli umiera. Ubija siec 5ghz, rozlacza 2.4, laguje itp. Resety do ustawien fabrycznych nic nie daja.

Urzadzen w domu podlaczonych do wifi mam 5-7, plus ewentualni goscie. Po kabelku na stale sa 3, z czego jedno to komp udajacy serwer chodzacy 24/7.

#router #internet #siecikomputerowe #komputery
Wolam tez @MOICO bo to od was mam internety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@BooB: A wlasnie, zalezy mi zeby nie wygladal jak router wyciagniety z racka i byl wielkosciowo podobny do obecnego (licze sie z tym ze bedzie lekko wiekszy ;)). No i zeby konfiguracja nie byla pisaniem komend w terminalu ;p
@Kuriozal: internetu nie mam niestety takiego szybkiego, ale mam go obecnie u siebie w robocie gdzie obsługuje około 20 urządzeń na lan plus około 5 wifi i śmiga aż miło (dobry dwurdzeniowy procek 1,7 GHz). Interface bardzo fajny, dość częste aktualizacje oprogramowania (ustawiasz żeby robił to sam w nocy), mnóstwo opcji konfiguracji. Generalnie z takich "domowych" do 1k nie widziałem lepszego :)
@Kuriozal: U siebie w biurze mam jakiegoś TP-Linka, chyba to Archer C5 jest. Na kablu ładnie leciał po 800+, prawie 900 Mbps, na Wi-Fi to nie jest tak kolorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale to już inny temat - w koło śmietnik na 2,4 oraz 5 GHz i WiFi nie ma prawa działać tak szybko jak deklaruje to producent ( ͡° ʖ̯ ͡°)