Wpis z mikrobloga

@TypowyRobert: W ogóle do tej gry mnie nie ciągnie i nie rozumiem tego całego hype.

Gra twórców Wiedźmina - wiadomo że będzie o niej głośno, bo W3 to wybitna gra. Ale sam pomysł na tą grę jest kompletnie nie w mój gust. O ile fantasy miecze "średniowiecze" to spoko opcja, o tyle cyberpunk jakoś #!$%@? mi się kojarzy. A może po prostu jeszcze nigdy nie było dobrej gry w takim uniwersum?
  • Odpowiedz
@LZBNZ:

W ogóle do tej gry mnie nie ciągnie i nie rozumiem tego całego hype

O ile fantasy miecze "średniowiecze" to spoko opcja, o tyle cyberpunk jakoś #!$%@? mi się kojarzy

No właśnie dlatego że mało gier jest w tym klimacie, zaś fantasy jest w #!$%@? dużo i w sumie już zrobiono wszystko co możliwe w tym gatunku, cyberpunk jeszcze mało był odkryty i nie wiadomo w sumie jaki potencjał ma
  • Odpowiedz
@narp: no nie wiem mi wydawał się bardzo na siłę i w stylu "weź tego sławnego na scenę on nam podniesie sprzedaż", a co do tego, że będzie w grze to nie mam problemu, może będzie interesującą postacią ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Fantasy to czary-mary, smoki, elfy i inne takie #!$%@? raczej bez przełożenia do prawdziwego życia. Wiedzmin był tak dorosły, bo stosował analogie w tym bajkowym świecie do prawdziwych problemów. Cyberpunk to już ekstrakt 100% problemów naszego świata z megakorporacjami na czele, hakerami z nimi walczącymi, wyścigiem szczurów, wszechobecną inwigilacją ale też pokazujący cuda techniki i globalną sieć. To klasyczne fantasy ala Tolkien wypada w tym zestawieniu #!$%@?, bo samo z
  • Odpowiedz
@TypowyRobert: Mi z klimatami cyberpunka kojarzy się "technomancer" który był mega słabą grą. Klimat w ogóle nie dla mnie, nie wciągnęło mnie to ani trochę.

@elswyr78: Odkąd pamiętam to gry takie jak Gothic, TESy, były top grami, bo ludzie czują ten klimat. Owszem, jest to fantastyka, ale cyberpunk według mnie jest też fantastyką, tyle że "w przyszłości". Myślę, że nie będzie to realistyczna wersja roku 2077 XD
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Nie ma to nic do realizmu. 2077 z gruntu jest bliższe nam nie dosłownie ale tematycznie, bo sami żyjemy w świecie którym trząsa korporacje,facebooki, amazony i inne takie. Dużo rzeczy, które istnieją w cyberpunku istnieje w naszym świecie na czele z globalną siecią, to, że nie ma latających samochodów, mega miast- uli i cyberwszczepów nie zmienia meritum sprawy. Cyberpunk to tylko pozornie takie, fantasy tylko, że z laserami, bo bardzo
  • Odpowiedz
a z głowy mogę wymienić serię Deus Ex lub System Shock


@TypowyRobert: @LZBNZ: Deus Ex to był fabularyzowany FPS, z kolei System Shock nie był za bardzo popularny. Ta gra miała straszną mechanikę. Co do RPG w przyszłości to z miejsca przychodzi mi do głowy Fallout, albo Mass Effect. Oba tytuły całkiem popularne i można powiedzieć, że były znacznie bardziej grywalne od takiego SS.

Sama tematyka tak naprawdę niewiele mówi
  • Odpowiedz
@TypowyRobert: Ale to RPG science-fiction, a ludzie z tym mają największy problem. Uzasadnienie fabularne to jest już #!$%@?, największym problemem jest to, że w RPG są pistolety i lasery.

Zresztą, jak już powiedziałem, z jednej fabuły możesz ulepić zupełnie różne gry. Kolonia górnicza gdzieś w dupie, w której więźniowie się buntują i przejmują władzę? Możesz zrobić z tego RPG fantasy z naćpanymi łysolami i FPSa na Marsie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mecenas_z_piaseczna: myślę że ludzie nie mają problemu z pistoletami w RPG skoro seria Fallout i Mass Effect to bardzo popularne serie, większy problem to nie znajomość gatunku i raczej nie tak kolorowy świat jak inne gry, a co do fabuły to wydaje mi się że Redzi mówili że nie będzie jako takiej głównej fabuły ja w innych grach, ale nie wiem jak to do końca będzie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LZBNZ: cyberpunk raczej nie jest do pokazania realistycznej wersji przyszłości a raczej ostrzeżeniem co może się stać jeżeli wszystko pójdzie w cholerę i ludzkość uzależni się od maszyn i technologii i użyje jej w niewłaściwy sposób
  • Odpowiedz