Wpis z mikrobloga

Przypominam wypowiedź Roberta:

Czasami wydaje mi się, że w naszym kraju było już stu kierowców Formuły 1 i tysiące rajdowców. A jednak przed pewnym kierowcą z Krakowa, takiego zawodnika z Polski w światowym kartingu nie było. Kierowcy, który wygrywał wyścigi Formuły 3 czy w zasadzie każdej juniorskiej kategorii, w której startował, na najwyższym poziomie, nie było. Kierowcy Formuły 1 nie było. Pole position nie było. Zwycięzcy wyścigu F1 nie było. Kierowcy, który wygrał mistrzostwo WRC 2 nie było. Kierowca, który wygrywał odcinki specjalne mistrzostw świata był? Nie było. Kierowcy, który po sześciu rajdach mistrzostw świata pojechał w zespole fabrycznym z najwyższej półki też nie było. I tak sobie możemy mówić długo, ale u nas fajniej się patrzy, gdy komuś się powinie noga i łatwo jest krytykować, nie mając tak naprawdę pojęcia, o czym się mówi. Ale to już taka cecha... Ja nie jestem z tych, co lubią się chwalić i wystarczają mi czyste fakty z mojego życia, ale to temat na za dwadzieścia lat może, gdy będę starszy i będę tęsknił za tym, co robiłem. Może wtedy będę wracał w przeszłość i spojrzę na to z innej perspektywy.



#kubica #f1 #wrc
  • 17
@kredzion: wrc2 czyli rajdy juniorów. To akurat nie jest jakimś kosmicznym wyczynem, ale już wygranie odcinków WRC owszem. Tylko że on jechał na limicie i rozbijał masowo auta, a inni jadąc podobnym tempem mieli jeszcze spory zapas jak Ogier czy Loeb. Na pewno jest najwybitniejszy w historii i przez najbliższe 10 lat nie zobaczymy nikogo na tym poziomie. U nas wyścigi nie istnieją, rajdy też w wielkim kryzysie. Konkurencja jest gigantyczna,
@Atomus: no ale czego mozna spodziewac sie po niespełna dwóch niepełnych sezonach w prywatnej fiescie? Prawda jest taka ze Robert po kilku sezonach we fabrycznym aucie rownalby sie z topowymi kierowcami.
@Hubertosik: nie mówię że to mistrzostwa juniorów czy jwrc, ale choćby Tanak, Lappi czy Evans jeździli tam zanim dostali się do WRC. Jeżdżą tam kierowcy, pukający do bram wrc, nie jest to zbyt atrakcyjna seria dla doświadczonych kierowców. Wg mnie wyższy poziom prezentuje erc. Ale mniejsza z tym. Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze Kubicę w topowej wrcowce zamiast na dnie F1. Orlen na pewno nie musiałby na to wykładać 40 baniek.
@Atomus zgadzam się z twoim komentarzem poza jednym, w ERC poziom jest zdecydowanie niższy niż w WRC 2. W WRC rajdy są duzo dłuższe, a konkurencja w czubie WRC 2 czy teraz WRC 2 Pro to topowi zawodnicy. W ERC bardzo wysokie tempo prezentowali w ubiegłych latach Lukyanuk, Kajto, Abbring, czy Breen (chodzi mi o tych jadących cały cykl).
@Hubertosik hubertosik, zajmuje się 100 osób. Byłem na nadwiślańskim, każdy odcinek zaliczony a ludzi mało. Rajdy w Polsce jeżeli chodzi o kibiców i zainteresowanie mediow maleje. Ale stawka fajna :-)
@NapTooR Wiem, ze jest malo, ale weź pod uwagę, ze na nadwislanskim bylo 6 odcinków...Ja wolę pojechać na Węgry, Czechy gdzie bede W stanie zobaczyc duzo wiecej OSow przy duzo lepszej obsadzie. Wielka szkoda Polskiego, który wypadł z WRC, to była świetna impreza (#!$%@? od strony organizacyjnej, która doprowadziła do wypalenia tego rajdu z kalendarza WRC).
@NapTooR zajmuje się powiedzmy kilka tysięcy osób, od zawodników, poprzez członków załóg, działaczy i kibiców. Moze kilkanaście tysięcy, ale to juz tak bardziej powierzchownie.