Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ten wpis jak i komentarze zepsuły mi głowę na wieki :D
  #heheszki #thebestofmirko #pdk #humorobrazkowy

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  95/100 Generalnie koty lubią łazienki i jest to paradoks, gdyż przecież większość z nich nie lubi wody. Jednak w pomieszczeniu tym dzieje się tak wiele, że nie sposób traktować go obojętnie. To tutaj można rozwijać papier toaletowy, to tu można wrzucać gumki do włosów i patyczki higieniczne pod dywanik, a także obserwować jak śmiesznie kapie woda z kranu. Wreszcie, to tutaj opiekun przebywa wyjątkowo dużą ilość czasu, a kot chciałby naturalnie spędzać go razem z nim. Zawsze można otrzymać dodatkową porcję pieszczot podczas codziennych zabiegów toaletowych ukochanego człowieka.

  Dlaczego niektóre koty tak chętnie wchodzą do wanny? Wanna ma wiele atutów. Przede wszystkim, w oczach kota jest w miarę małym pomieszczeniem, a jak wiemy, kotki mają naturalny pociąg do przebywania w zamkniętych przestrzeniach. Czują się tam bezpiecznie i przytulnie. Po drugie, wanna stanowi ostoję chłodu, szczególnie pożądaną, gdy doskwiera długotrwały upał. Po trzecie, większość kotów fascynuje woda, mimo iż wolałyby nie mieć z nią bezpośredniej styczności. Są również mruczki, które bawią się wężem prysznicowym, bądź przeglądają w lustrzanym korku. Niektóre przyciągają tam dźwięki, inne zapachy – szczególnie te z odpływu.

  Są kocie rasy, które z natury lubią nie tylko kąpiele, ale także wszelkiego rodzaju wodne zabawy. Należą do nich głównie duże koty wywodzące się z gorących klimatów – kot bengalski, savannah, turecki van, ale także maine coon i japoński bobtail. Również łyse kotki, które wymagają regularnego mycia i są do niego przyzwyczajone od małego, np. sfinksy nie mają nic przeciwko wilgoci.

  Tak więc warto pozwolić kitku zwiedzać łazienkę do woli, choć trzeba uważać, jeżeli kot niezbyt lubi wodę. Mój birmańczyk nie przepadał za nią, choć wannę lubił. Ale pewnego razu, gdy brałem kąpiel, naszła go ochota na przechadzanie się po jej krawędzi i oczywiście wpadł robiąc niesamowity raban, a ja musiałem salwować się ucieczką, by przypadkiem nie uszkodzić cennego ładunku w starciu z mokrą i wściekłą bestią :)

  #100kocichciekawostek #koty #ciekawostki #zwierzaczki
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  Czy w takiej sytuacji włączamy lewy migacz, jeżeli jedziemy główną (uprzywilejowaną) drogą ?

  #samochody

  odpowiedzi (111)