Wpis z mikrobloga

83/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Tetris

Data wydania: czerwca 1984
Platformy: PC inne (ciężko wymienić ilość bo nawet powstawały gry dla tetrisa)
Gatunek: Logiczna

Opis: Gra w którą chyba każdy choć raz zagrał, pamiętacie to oszukaństwo 9999 gier? A tu wyścigi, przechodzenie przez ulice jakaś nudna gra i tetris i powtarzały się co chwile na innych poziomach. W tetrisa zagrałem pierwszy raz mając jakieś 6-7 lat gdy babcia na odpuście pod kościołem na straganie kupiła grę która jest na zdjęciu miałem zieloną wersje xD

Tetris jest dziwnym tworem bo nie do końca wiadomo czyj to twór podobno ZSRR stworzony przez 16-latka na IBM później inni dołączyli się do batalii bo gra osiągnęła bardzo dużą popularność( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: brak
Gry-online: 8,1

#retrogaming #staregry #gry
Krx_S - 83/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Tetris

Data wydania: cze...

źródło: comment_4XAEPybJRfK9qZPVK8LXSRg8RMRRKlSB.jpg

Pobierz
  • 11
@Krx_S:

Tetris jest dziwnym tworem bo nie do końca wiadomo czyj to twór podobno ZSRR stworzony przez 16-latka na IBM


Ja Cię szanuję, że kontynuujesz w zastępstwie tę zabawę, ale proszę, posprawdzaj podstawowe fakty. To nie jest „twór 16-latka podobno z ZSRR”, tylko dzieło Aleksieja Pażytnowa, który w chwili powstania (1984) miał 28 lat. A 16-latek o którym piszesz, to Wadim Gerasimow, który zrobił wersję na IBM PC (oryginał powstał na
@Krx_S jeny. Śniłem o gejmbojiu na 6 grudnia. Dostałem to i byłem przeszczęśliwy i tak czy siak. Wtedy pegszus był mont everestem rozrywki a brick game był super.
Platformy: PC inne (ciężko wymienić ilość bo nawet powstawały gry dla tetrisa)

Tetris jest dziwnym tworem bo nie do końca wiadomo czyj to twór podobno ZSRR stworzony przez 16-latka na IBM później inni dołączyli się do batalii bo gra osiągnęła bardzo dużą popularność( ͡° ͜ʖ ͡°)


następna osoba która nie robi chociaż minimalnego rozeznania w tym co postuje w #100xchallange