•  

  Trochę to przykre gdy polskie reprezentacje młodziezowe mimo rozbudzanych nadziei kończa kolejne mistrzostwa na wczesnych etapach, a tacy Ukraincy zdobywają mistrzostwo świata U-20 i to jeszcze w PL.
  Przykre, bo widziałem nagrania z amatroskich lig na Ukrainie. Co prawda sprzed około 6 lat, ale czego tam nie było - dziurawa siatka zwisajaca niemal prosto z poprzeczki, słaba murawa, ludzie ogladaja mecz na stojaka.
  Tymczasem w Polsce nawet po wioskach na Podkarpaciu boiska coraz częsciej mają murawy nawiadniane z wysuwanych zraszaczy, a plastikowe krzesełka są jeszcze częściej. Orliki też już są od lat.
  No i jakoś to przewagi nam nie zapewnia. Gdzie tkwi bład? Pewno w szkoleniu klubowym.

  Znalazłem wspomniany filmik. Polecam zerknac, bo atmosfera taka, że momentami seria Kartofliska wymięka. Oczywiscie to pewno przypadek ekstremalny, ale widok sedziego usiłujacego poprawiać choragiewka dziurawą siatkę po każdym strzale wart uwagi.
  Mecz miedzy miejsjcowościami 1500 - 2500 mieszkanców. Tak jak pisałem - nawet Podkarpaciu czyli Poslsce B czy C nawadniana murawa w takich wsiach to nie jest już jakaś wielka rzadkość. W 2012 owszem takich było mało, ale wątpię aby na Ukrainie tam takie nowinki po wioskach zaczeli masowo instalowac.

  No cóż może u-21 nas na dniach zaskoczy.

  #ukraina
  #pilkanozna #kartofliska
  #polskapilka

  źródło: youtube.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (15)

 • avatar

  wczoraj współlokator mi powiedzial, ze mam bardzo aryjskie rysy twarzy i zajebiscie wyglądałbym w mundurze ss-mana
  żadna dziewczyna nigdy nie rzuciła mi lepszego komplementu

  odpowiedzi (21)

 • avatar

  Borze Mirki jutro zaczynam dorosłe życie XD

  Mam 21 lat, 2 tygodnie temu obroniłem pracę licencjacką i właśnie rozpoczynam realizowanie swojego marzenia, a mianowicie WYPROWADZAM SIĘ DO WIETNAMU XD A NIGDY NIE BYLEM W WIETNAMIE XDDD jutro mam lot.
  Ale to nie koniec iksdeków. Jak każdy biały zacznę od nauczania angielskiego (mam też kilka innych pomysłów na później), ale ja nigdy nie uczyłem angielskiego ani w ogóle niczego XD skończyłem finanse i rachunkowość. No i też jadę sam w ciemno, bo na miejscu brak załatwionej pracy, mieszkania ani znajomych. Na miejscu mam jedynie zarezerwowany hotel. Ale w sprawach teoretycznych myślę, że odrobiłem lekcje bardzo solidnie!

  Ogólnie to na początku muszę odnowić 2 szczepienia i rozeznać teren, bo to wiecie... trzeba usiąść na spokojnie. Sam nie wiem czy bardziej się cieszę z wyjazdu czy stresuję kwestią nauczania. Chciałem dostać od Was trochę dobrej energii, więc organizuję #rozdajo kartki z Ho Chi Minh City, bo tam właśnie będę mieszkał. Losowanie przeprowadzę po wylądowaniu czyli w poniedziałek.

  Jeśli będzie zainteresowanie to mogę opisywać rozwój mojego nowego życia z perspektywy młodego blondyna z silną linią szczęki w Azji, który nie ma pojęcia o nauczaniu xD Kto chce być wołany do następnych wpisów niech zaplusuje pierwszy komentarz.

  #wietnam #podroze #podrozujzwykopem #azja #pracazagranica
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (132)