Wpis z mikrobloga

Lizbona, Calçada do Lavra. Wagony funikularu Lavra odpoczywają po całym dniu pracy z pasażerami.

Lavra to najstarsza z trzech działających w stolicy Portugalii "miejskich wind". Jej trasa mierzy zaledwie 188 metrów i wiedzie w górę stromego zbocza.


#podrozefilipa -> mój tag
#portugalia #podroze #transport #ciekawostki #komunikacyjneciekawostki #komunikacjamiejska #mojezdjecie #podrozujzwykopem
Pobierz ff_91 - Lizbona, Calçada do Lavra. Wagony funikularu Lavra odpoczywają po całym dniu ...
źródło: comment_JaUSdvsITReqoLMRj2Delfs2EY48awlY.jpg
  • 8
@ff_91: Tych nie widzialem, za to widzialem ten stare trajki zolte ktore juz sa normalnymi trajkami wiec przepraszam za pomylke, przejezdzalem jadac z carcavelos nawet obok zajezni tych zabytkow. Bede tam znowu za niedlugo to chetnie sie przejade ta winda.
@5684379: no ale różnica jest ogromna. Oddzielne trasy, zupełnie inny system napędzania, inny tabor, inne zastosowanie. Polecam wszystkie trzy windy, tylko na bilecie dobowym miejskim, bo za jednorazówki zdzierają potwornie, a dobówki działają bez problemu ;)

@kotbehemoth: istnieje, a przynajmniej się przyjęło :)
@ff_91 faktycznie sprawdziłem istnieje. Przysiągłbym, że jak sprawdzałem z 15 lat temu (jak jechałem pierwszy raz włoskim funiculare) to nie było (i przetłumaczyło jako kolejka linowa)
@ff_91: Ekspertem pojazdow szynowych niestety nie jestem ale jestem szczerze zakochany w lizbonie, mega miasto. Jeszcze musze sie tym mostem przejechac bo tez ostatnim razem mi czasu nie starczylo.