Wpis z mikrobloga

Jakbyście się Mirabelki zastanawiały nad zakupem ubrań marki Marie Zelie, to może zainteresują was ciekawostki związane z tą firmą - m.in. to, że założyciel nie ukrywa, że założył firmę, ponieważ wg niego ubrania dostępne dla kobiet w sklepach są nieskromne, niegodne i żona nie miała co założyć idąc do kościoła:

Na pozór bogata oferta sklepów nie zaspokajała naszych podstawowych potrzeb w kwestii naturalnych tkanin czy klasycznych krojów, lansując poliester, akryl i wszechobecną długość mini. Poza tym zaskoczeniem był dla nas dojmujący brak takich fasonów, które moja żona określała mianem „stosownych”. Innymi słowy – takich, które niekoniecznie więcej odkrywają, niż zakrywają. Jeśli już znaleźliśmy coś interesującego – albo były to pojedyncze modele, zamiast stałej oferty, do której można wracać, albo ceny były zawrotne.


Na Facebooku firma nie ukrywa katolickich poglądów założycieli i lansuje pogląd, że porządna kobieta to kobieta ubrana "godnie", tzn. w ubrania zakrywające dużo i zrobione z dobrych materiałów. Przy czym mówienie, że wełna jest lepsza od poliestru nie jest niczym złym - gorzej, gdy na każdym kroku podkreśla się jakie to złe są sieciówki, "wszechobecny poliester" i "moda na mini". Słowem, potencjalne klientki patrząc na swoją szafę mogą czuć się urażone, bo chyba nie każdą Polkę stać na to, żeby mieć szafę pełną sukienek po 700 złotych każda.

Marka hołduje takim powiedzeniom jak "Jak cię widzą, tak cię piszą", co w kontekście godności kobiet jest bardzo blisko stwierdzenia "tak się ubrała, że sama się prosiła"...

A na koniec najlepszy smaczek - firma "wypuściła akcje" i bardzo zachęca do kupna. Problem w tym, że... Marie Zelie nie ma na żadnej giełdzie. Czyli to co teraz robią to zwykły crowd funding, ale marka na ten temat milczy :)

Artykuł o marce i założycielu możecie przeczytać tutaj: http://krzysztofzietarski.pl/marie-zelie-historia-globalna-marka-premium/

#rozowepaski #mirabelkipolecajo #modadamska #mariezelie #neuropa #bekazkatoli
whiteglove - Jakbyście się Mirabelki zastanawiały nad zakupem ubrań marki Marie Zelie...

źródło: comment_TRfO0SbBBepOJvTPyWigbi8GeRuKugW7.jpg

Pobierz
  • 16
@kwiatencja najpierw tłumaczyli się tym, że dobre materiały kosztują, potem że szycie w Polsce kosztuje, a teraz się bronią, że "nie są sieciówką", więc więcej płacą za materiały. Tylko jak to jest, że są marki polskie, które szyją w Polsce z bawełny na przykład i nie mają tak kosmicznych cen, hmmm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reklama swoje kosztuje.

Ciekawa jestem jak na dłuższą metę sprawdzi się kreowanie marki
@kwiatencja Sukienki przeglądałem na szybko ale jeśli faktycznie materiał jest dobrej jakości oraz szyte w Polsce to cena nie musi dziwić. Niedawno z dziewczyną chodziłem po sklepach, bo szukała jakieś kiecki na wesele i za sukienkę z poliestru wykonana w Bangladeszu sieciówka wolała prawie 400 złotych
@kwiatencja o cenach nie powiem, nic więcej niż to co wcześniej bo się nie znam. Jak dla mnie wydanie 400 złotych na dobrej jakości sukienkę szyta w Polsce to nie jest duży wydatek. Jeśli znasz polskie marki, szyjące w Polsce to możesz śmiało podesłać ;)
Co do polityki firmy, to cóż każdy szuka swojej niszy w której znajdzie klienta.
@kam966 400 kosztują na przecenach, średnie ceny to 600-700 zł.

@kwiatencja jeszcze był hit jak wprowadzili do kolekcji buty na obcasie za 700 zł ʕʔ Średnio im szły tłumaczenia, gdy dziewczyny pisały że wolą zapłacić trochę mniej, a też mieć buty z dobrego materiału i przede wszystkim od producenta, który daje gwarancję, że za ceną idzie jakość, bo buty są odpowiednio skrojone, wyważone itd. Odpowiedź MZ to "produkujemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@whiteglove: na reklamę to chyba sporo wydają, na Facebooku często mi się pojawiały ich sukienki. Nie powiem, zainteresowały mnie bo lubię klasyczne kroje, ale ceny są masakryczne, no i wyczuwałam po ich odpowiedziach że chyba darzą lekką pogardą osoby, które na te ceny zwracają uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@whiteglove aaa też to było taaak, zapomniałam o tej doskonałej dyskusji do kawki xD to jest jeszcze lepszy hit niż te płaszcze xD 'nie powiemy Wam bo nie ale na pewno są super bo my je firmujemy' yhy xD
@kam966 masz taką minimalistyczna pulpe, która nie sciemna jak Ci wyżej, ubrania są najczęściej z ciekawych natulanych materiałów. Jest dzieńdobry ale oni muszą mieć dodatki do. Materiału bo mają rzeczy z nadrukowanumi wzorami.
Jeśli już znaleźliśmy coś interesującego – albo były to pojedyncze modele, zamiast stałej oferty, do której można wracać, albo ceny były zawrotne.


@whiteglove: Bardziej zawrotne niż 500-800zł za kieckę?

Typ bredzi, można dostać sukienki w podobnych fasonach w sieciówkach, w necie jest tego pełno, w każdym rozmiarze i w dużo niższej ceny. Jedyne z czym się zgadzam to kult poliestru.
... i jeszcze chce zachęcić swoją grupę docelową zdjęciami nieżyjącego księdza.
ImYourPastClaire - > Jeśli już znaleźliśmy coś interesującego – albo były to pojedync...

źródło: comment_w1k3hANsfRWy54HZjgzB5z0SeaxAyrIn.jpg

Pobierz
Ciekawa jestem jak na dłuższą metę sprawdzi się kreowanie marki na luksusową i wyjątkową, dla "wybranych", tj. porządnych chrześcijanek


@whiteglove: Może się udać. Jedna YouTuberka sobie dom podstawiła na bardzo podobnej firmie, tylko że ona tę "godność" nazwała powrotem do czasów kiedy kobiety miały klasę. Nie to co teraz oczywiście. xD