Wpis z mikrobloga

1 115 - 1 = 1 114

Tytuł: Wnuki Jozuego
Autor: Paweł Smoleński
Gatunek: literatura faktu / reportaż


Obecne arabsko - żydowskie stosunki panujące na Zachodnim Brzegu przedstawione ze strony Hebrajczyków. Smoleński przeprowadził szereg wywiadów z mieszkańcami osad na wzgórzach, zarówno z syjonistami i nacjonalistami jak i lewicującymi intelektualistami. Książka jest ciekawa i czytało się ją przyjemnie, aż do momentu, gdy trafiłem na ten fragment:

Żeby bardziej pocieszyć siebie, niż panią uspokoić, dodaję, że przed synagogami na krakowskim Kazimierzu nie stoi dzień i noc policja. W Berlinie, w Rzymie, chyba w większości krajów Europy stoi, a turystom zagląda się w plecaki.
- Nie wiedziałam - odpowiada Anna z uśmiechem. - To znaczy, że jest dobrze.
- Nie aż tak dobrze. W Polsce nie tak dawno spalono kukłę Żyda, a i antysemickich napisów na murach ostatnio jakoś przybywa. Wychodzą antysemickie gazety, oficjalnie działają antysemickie bandy chuliganów, nawet w parlamencie można znaleźć antysemitów
- No widzisz - stwierdza starsza pani. - Trzeba się wynosić z Europy, póki nie będzie za późno.

Nie wierzę własnym oczom...
Kilkusetletnia tradycja palenia kukły Judasza to nagle antysemityzm?
Gdzie te antysemickie napisy? To już nie lata 90. Przekreślone gwiazdy dawida w Krakowie i Łodzi? Każdy wie, że chodzi o kiboli.
Antysemickie gazety? Które?!
Antysemickie bandy chuliganów? Nigdy nie słyszałem o żadnej, a mieszkam tu ponad 30 lat. To nie Marsylia, ani Sankt Petersburg.
Antysemici w parlamencie? Ciekawe, którzy to?

Trzeba piętnować takich autorów, którzy wykonują złą robotę i bezpodstawnie oczerniają własny kraj. Smoleński, otrzymujesz ode mnie drugą żółtą kartkę (pierwsza za wywiad z Andruchewiczem, w którym bagatelizowałeś i przemilczałeś kwestię wołyńską, by udobruchać rozmówcę)

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #izrael
DerMirker - 1 115 - 1 = 1 114

Tytuł: Wnuki Jozuego
Autor: Paweł Smoleński
Gatune...

źródło: comment_wGoGqOSsfwACBIBY4rWsta6x75UJ5k3K.jpg

Pobierz
  • 28
@DerMirker: Fajna recenzja, ty przynajmniej czytałeś jak widzę, a Artur Król podszedł do recenzowania Petersona (którego osobiście nie trawię) po kilku piwach i po łebkach.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DerMirker: Pobawię się w adwokata diabła.

1. Spalenie kukły żyda. Myślę że chodzi raczej o ten przypadek https://www.tvp.info/35041098/spalil-kukle-zyda-skazany-trafil-na-oddzial-zamkniety
2. Antysemickie napisy - to pominę, nie kojarzę.
3. Antysemicka gazeta. Chodzi zapewne o ten szmatławiec Bubla. Była afera że jest sprzedawany w sejmowym kiosku. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24543556,antysemickie-tresci-w-sejmowym-kiosku-to-hanba-panie-marszalku.html
4. O bandzie antysemickich huliganów także nie słyszłem.
5. Antysemici w parlamencie. Myślę że mogło chodzić o Andruszkiewicza. Konfederacja podczas ostatniej kampanii była otwarcie antysemicka (piątka Mentzena
@reptilianin6190: adwokatuj, to zawsze czyni dobrze dyskusji
1. Wygląda to na jednorazowy wyskok jakiegoś oszołoma. W Polsce nie palimy kukieł Żydów dla rozrywki.
2. Każdy z Łodzi i Krakowa zapewne kojarzy napisy #!$%@?Ć ŻYDÓW
3. Jakaś niskonakładowa gazeta kolejnego oszołoma, pierwsze słyszę.
4. Taki temat nie istnieje i jest konfabulacją autora.
5. Bekowicz się zbłaźnił bardzo, ale to istotnie nowy temat.
@DerMirker

1) Nie chodzi o kukłę Judasza, a o spalenie kukły Żyda kilka lat temu we Wrocławiu.
2) Antysemickie napisy? Ledwie kilka dni temu sama składałam pismo do prokuratury w sprawie antysemickich bohomazów na budynku.
3) Antysemickie bandy chuliganów? W moim mieście jest sporo chuliganów, których łączy antysemityzm i mnie również atakowali.
4) Antysemickie gazety - Niedawno ukazała się w Polsce broszura ,,Jak rozpoznać Żyda?”, powielając krzywdzące stereotypy i przypisująca Żydom same
@DerMirker W kule "Judasza" były zawarte prawie wszystkie antysemickie stereotypy. Nie zdziwiłbym się, gdyby jeszcze wymarowali ją czosnkiem. Nie widzę w tym fragmencie nic co byłoby nieprawdziwe.
Co do gazet. Wszystkie gazetyod pewnego Bubla. Swego czasu była nawet afera, że można je dostać/oglądać na lotniskach w eksponowanych miejscach.
Napisy o klubach pilkarskich z Łodzi? No tak. W całej Polsce wszyscy malują na murach gwiazdy w nawiazaniu do tych dwóch/czterech klubów. Przestań się
s.....s - @DerMirker W kule "Judasza" były zawarte prawie wszystkie antysemickie ster...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szunis: śmiem uważać, że poziom antysemityzmu w Polsce jest poniżej poziomu antysemityzmu na świecie, antysemickie jednostki sobie egyzstują na marginesie polityki i społeczeństwa i niech im się wiedzie, mają takie prawo w konstytucji. A semitom nikt tu krzywdy nie robi, wręcz przeciwnie, mają dobrze jak nigdzie indziej.

Narodowiec = antysemita? Ciekawe...

Hmm, bo Polska jest rozgrywana politycznie obecnie przez Izrael i USA? Chyba tylko dziecko tego nie widzi, więc wszelkie wypowiedzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sertralina: 3) Antysemickie bandy chuliganów? W moim mieście jest sporo chuliganów, których łączy antysemityzm i mnie również atakowali.

Chcę wiedzieć, w jaki sposób atakowali cię antysemiccy chuligani. Nie spinaj się tak.