Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Napletes: @Adrien: @A___H: temat nie jest tajny, ale ciężko się dyskutuje we wpisach więc wolałem napisać na prywatne wiadomości, ale jest większy odzew niż się spodziewałem więc napiszę tutaj.

Chce wydrukować 2 plakaty. Drukarnia internetowe mają kilka papierów do wyboru. Najtaniej wychodzi kredowy. Chce te plakaty mieć w dobrej rozdzielczości i teraz najważniejsze pytanie. Jaki papier wychodzi najlepiej w porównaniu cena/jakość? Mogę zapłacić więcej jeśli będzie to dobra rozdzielczość,
@magucio rozdzielczość zależy od grafiki jaka posiadasz nie od papieru. Jeśli grafika będzie miała 150 wyjdzie poprawnie, jeśli bedzie miała 200 dpi i więcej w formacie plakatu jaki chcesz to wyjdzie zyleta. Kreda jest spoko, choć polecam grubsza niż standardowa plakatowka 130g/M2 celuj coś pod 200 jeśli masz możliwość.
@magucio: Wybierz kresowy pol błysk. Co prawda drukowałem gowno które jest na okach w bankach, ale przy papierze polblyszcacym zachowasz jakość i odbicie kolorów. Jeszcze dobierz odpowiednia gramature 0,65 - 0,85 mikrona. Na błysku to swieci się jak psu jaja. Wszystko zależy od rozdzielczości obrazka jaki puszczasz, min 300 dpi w wyz, a i jaka metoda drukujesz?
@magucio: Nie polecam, zreszta popros o próbkę. Każda drukarnia ci to zapewni. Możesz sobie obejrzeć jak wyglada pol mat. Musisz wybrać między nasyceniem kolorów a rozpraszaniem światła. Przy padającym świetle będzie słabo, detale będą mniej widoczne a biel / tło będzie po prostu świecić.
@magucio: Kreda ale jakiej grubości i jaki rodzaj? Jak podejdziesz do drukarni poproś o ich próbki z kredy pol matu i pol błysku. Tak naprawdę dużo zależy tez od drukarek jakich używają. Co by ci nie mieszać za bardzo, celuj w wodne tusze (tylko, bo nie śmierdzą) i drukarnie co drukuje w 6-8! Kolorach. Papier i tak jest maja najtańszy, ew możesz zakupić arkusz i im dostarczyć.
Najlepiej tak jak ci