Wpis z mikrobloga

@unmonitoredalias: tak ale miałeś te auto 7 lat gdy ono miało ile? 10 lat?
teraz jakbyś kupił takie to już by miało 20 i sprzedałbyś jakby miało 27 zakładając, że jeździłbyś nim do 2026

ja mam golfa 4 benzynę i też jeżdżę - silnik daje rade pomimo, że tylko olej dolewam a reszta żyje własnym życiem
no ale jak patrze np cena fiata grande punto z 2008 a cena golfa 1.8
@xaro: No było wyraźnie młodsze, zgoda. Ale mam wrażenie, że te auta nie zużywają się tak szybko jak inne marki. Zobacz, ile jeździ 20-letnich fiatów, opli itp, a ile audi.
Często tu widzę zdziwienie, że audi trzyma tak cenę, mimo że nie powinno, bo przecież można kupić 10 lat młodszego fiata/forda cokolwiek. Ale moim zdaniem nie jest nieuzasadnione. Te auta są trwalsze i tyle, a ludzie głosują portfelami.
Jak sprzedawałem swojego,
@Eternit_z_azbestu:
Na zewnątrz mgła, tylko ziąb i deszcz
A dla mnie świat w ciepłym świetle świec
Powietrze ma elektryczny smak
Chciałbym tak trwać nawet tysiąc lat

Bo to jest Golf
Zaczynasz ze mną dzień
Bo jest wciąż
Gdy zaczyna się noc
Już wszystko mam
Cóż więcej mógłbym chcieć?
Bo to jest Golf
I zawsze tu będzie

Nie liczyć dni, ciągle zmieniać twarz
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już
Był absurdalnie drogi i miał absurdalne spalanie. To był raczej samochód dla bananowej młodzieży.

@mecenas_z_piaseczna: jakie absurdale spalanie? xD niby #!$%@? dlaczego? Co tam takiego nadzwyczajnego było? Przecież one palą tyle samo co Golf IV czy Leon bo to to samo. Diesle na pompie to 5-5.5L/100km, a wszelkie 1.6 i 1.8T spokojnie można schodzić poniżej8-9L/100km. Gdzie to absurdalne spalanie bo ja tu widzę poziom Fiata Tipo.
@unmonitoredalias: to raczej kwestia tego, że o takie Audi ludzie dbają jak ma nawet 20-25 lat, a Ople i reszta w pewnym momencie stają się dupowozami do zajezdzenia. Zresztą popatrz na A3 za 4-5k to się zalamiesz jakie to przystanki i trupy. Z drugiej strony za te 4-5k można kupić jakiegoś Hyundaia czy innego Focusa, które technicznie będą idealne, a ich jedyny ewentualny problem to będzie ruda. Wiem po sobie, bo