•  

Hej wszystkim, czy ktoś tutaj próbował diety lowcarb z węglami poniżej 20g dziennie?
    Po czym poznać że organizm przełączył się na ketozę?

Utrzymuję węgle poniżej 20g, białko i tłuszcz wysoko, po każdym treningu biegam ok 30 min a w dni nietreningowe ok 45-55min, tempo ok 7,5 kmh - 9 kmh zmiennie (tak żeby swobodnie rozmawiać biegnąc), przeplatane niekiedy sprintem po 13kmh przez ok 20-30 sek i powrót do stałej prędkości. 1,5 tyg temu zacząłem stosować "Thermo Speed Extreme" 2 tabsy przed treningiem/cardio. Jutro mija 3 tydzień, waga ok 6kg w dół, spadki w mięśniach niewielkie.

Poleci ktoś jakieś posiłki białko/tłuszcz z niskimi węglami, które są w miarę "słodkie" ? Przyznam szczerze, że trochę tego cukru brakuje (╯︵╰,)

#dieta #keto #lowcarb #odchudzanie

•  

Hej wszystkim, czy ktoś tutaj próbował diety lowcarb z węglami poniżej 20g dziennie?

(ツ)_/

Najlepiej kup sobie glukometr z opcją mierzenia ketonów. Coś w ten deseń (może znajdziesz coś taniej): http://www.ketoshop.pl/kategoria/inne/zestaw-do-pomiaru

Poleci ktoś jakieś posiłki białko/tłuszcz z niskimi węglami, które są w miarę "słodkie" ? Przyznam szczerze, że trochę tego cukru brakuje (╯︵╰,)

To przejdzie, ale możesz spróbować jajek, ew. jakiś nabiał, jeśli dobrze tolerujesz.

@Gigasus97:

•  

@Gigasus97: ja używam testów paskowych na obecnośc ketonów w moczu - ketodiastix - do kupienia w aptece za kilkanaście złotych.

•  

@anonymous_derp:

(ツ)_/

Ile byłeś na takiej diecie? Łatwo wpaść w efekt jojo? Poniżej 20 węgli dziennie to ekstremalnie mało - ja nie mam z tym dużego problemu, jem właśnie dużo nabiału, mięsa, ryb i jakoś to leci. Chodzi mi o to czy jak wystartujesz po np. miesiącu takiej diety na 150-250 węgli dziennie to czy tłuszczyk nie zacznie się znowu gromadzić.

Spróbuję najpierw tak, jak pisał @repostuje - testy paskowe.

•  

Ile byłeś na takiej diecie? Łatwo wpaść w efekt jojo? Poniżej 20 węgli dziennie to ekstremalnie mało - ja nie mam z tym dużego problemu, jem właśnie dużo nabiału, mięsa, ryb i jakoś to leci. Chodzi mi o to czy jak wystartujesz po np. miesiącu takiej diety na 150-250 węgli dziennie to czy tłuszczyk nie zacznie się znowu gromadzić.

Ja zwykle jem 0-5 g dziennie. Tak od października 2018. Wcześniej kilka miesięcy było trochę więcej węgli.

Dopóki trzymasz się żywienia niskowęglowodanowego, to raczej otyły się nie staniesz (chyba, że już jesteś). Jeśli zejdziesz z diety, to podejrzewam, że bardzo szybko odzyskasz to, co straciłeś. To powiedziawszy, jeśli przesadzisz z tłuszczem, łatwo dobić do osobistej granicy tkanki tłuszczowej (u mnie to tak 92cm w bebechu). Teraz jadę na dużej ilości białka i ograniczam tłuszcz, i chudnę.

Spróbuję najpierw tak, jak pisał @repostuje - testy paskowe.

Dobry pomysł, ale warto pamiętać, że jak już będziesz trochę w ketozie, to przestaną być skuteczne. Ketonuria jest generalnie tylko na początku.

@Gigasus97:

•  

@anonymous_derp: ograniczasz tłuszcz i węgle? Masz jakiś stały % ? Moja waga teraz to 81 kg przy wzroście 181

•  

@Gigasus97: Nie, staram się po prostu trzymać tłuszcz około 100g dziennie. Białko nieograniczone, węglowodany śladowe. Do syta. Rezultaty tak wyglądają:

źródło: Screenshot from 2019-06-17 16-33-04.png

•  

@anonymous_derp: Powiedz jeszcze, robisz od czasu do czasu jakiś cheat-day? Tzn. czy jak sobie raz w tygodniu zjem kebsa z frytkami (bez pieczywa i ciasta) to czy mi to jakoś zaburzy dietę lub stan ketozy?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@anonymous_derp: Inaczej: cheat-meal. Day to złe określenie, chodzi o jednorazowy posiłek.

•  

@Gigasus97: jeśli Ci nie zależy na mięśniach to keto jest bardzo polecana. No chyba że jesteś na bombie to jedynie sobie ograniczysz progres

•  

Powiedz jeszcze, robisz od czasu do czasu jakiś cheat-day? Tzn. czy jak sobie raz w tygodniu zjem kebsa z frytkami (bez pieczywa i ciasta) to czy mi to jakoś zaburzy dietę lub stan ketozy?

@Gigasus97: Nie robię, więc trudno mi powiedzieć.

•  

@Gigasus97:

Powiedz jeszcze, robisz od czasu do czasu jakiś cheat-day? Tzn. czy jak sobie raz w tygodniu zjem kebsa z frytkami (bez pieczywa i ciasta) to czy mi to jakoś zaburzy dietę lub stan ketozy?
      Nie robię, więc trudno mi powiedzieć.

To ja ci powiem, bo jednak raz w tygodniu (staram się ograniczać do co drugiego weekendu) zdarza mi się na te browary jednak wyjść, a do tego wiadomo, że jakaś szamka zawsze też wleci. Nie robię takich dokładnych pomiarów jak anonimowy derp, ani nawet nie mierzę ketonów, ale waga ciągle leci w dół (dużo wolniej niż na początku, ale spada), a ja (chociaż dzień po węglach jest gorzej) ciągle czuje, że jestem na keto. Może wypadam, a potem znowu wpadam, nie wiem. Jeśli dopiero zaczynasz to zacznij z przytupem - pierwsze tygodnie bez żadnej ściemy, 20g węgli, żadnych zwałek i żadnych browarów. Potem jak już jesteś zaadoptowany to wydaje mi się, że raz nie zawsze i jeden kebab od wielkiego dzwonu Ci nie zaszkodzi. Ale te frytki to jednak zostaw, a kebsa weź na cienkim.

Tak jak mówiłem nie mierzę ketonów. Zauważam po prostu brak uczucia głodu (dziś np. lekko zgłodniałem dopiero koło 17.00); stały poziom energii (wstaje po pierwszym budziku, co nigdy mi się nie zdarzało, nie mam zjazdów w ciągu dnia, nie mam ochoty się położyć po jedzeniu) no i w ogóle (na trzeźwo) mnie nie ciągnie ani do węgli ani do słodyczy. Tej mitycznej "jasności umysłu" nie zauważam, co nie znaczy, że jej nie ma. Na pewno nie ma żadnej zamuły. No i zniknął mi trądzik i pozbyłem się uporczywego odchrząkiwania wydzieliny z gardła. Z mniej przyjemnych to czasami jak sraczka dopadnie to nie ma przebacz - albo lecisz do kibla natychmiast, albo narobisz w gacie. Ale zdarza się to bardzo sporadycznie i raczej głównie na początku. W sumie dawno nie miałem. W internecie piszą też, że można zauważyć zwiększone pragnienie, Ja tam nie wiem, i tak chodzę z przyklejoną do łapy butelką wody.

Poleci ktoś jakieś posiłki białko/tłuszcz z niskimi węglami, które są w miarę "słodkie" ?

Nie wiem jak długo już trzymasz keto, ale po jakimś czasie powinny się stać dwie rzeczy. Po pierwsze przestanie Cię ciągnąć do słodkiego, po drugie wszystko co ma jakiekolwiek węgle będzie wydawało się słodkie. Kilka dni temu musiałem wstać o godzinie 2.00, wiec na dobrą sprawę prawie w ogóle nie spałem. Potem jakieś 400km autem było do zrobienia i od razu jakieś obowiązki. Do tego upały. Zajechałem na stację po kawę, ale za gorąco na kawę z automatu. Powiedziałem sobie fuck it i kupiłem kawę mrożoną, taką w puszcze. Wziąłem łyka, wyplułem, resztę wylałem. Takie to było słodkie, że po prostu nie dałem rady tego wypić. A wracając do tematu - mnóstwo deserów można zrobić na bazie tłustej śmietany albo serka mascarpone i stewii / erytrolu. Ale to takie oszukiwanie samego siebie. Czaaaasem sobie zrobię, ale nie jestem wielkim fanem. Ciągnie po tym tylko bardziej do słodkiego.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kontrmanifestacja marszu równości w #bialystok, znowu przyszli sami faceci, więc wychodziłoby na to że to jest główna parada.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #heheszki #polska #homoseksualizm #lgbt

odpowiedzi (28)

Mirki, co mnie akcja dziś spotkała z Klientem. Pan ma u mnie dwie stronki, w połowie miesiąca kończyła się ważność domeny. Faktura wystawiona na początku miesiąca. Oczywiście nie została opłacona w terminie (tak jak i poprzednie, ta sama historia od paru lat z tym Panem).
    W związku z tym nie opłaciłem domeny i jest ona w trakcie tzw. wygaszania. Czyli jeszcze nie można jej przejąć, ale domena już nie działa w przeglądarce. Jeżeli w ciągu 14 dni się jej nie opłaci, to wpada ona do sprzedaży i każdy może sobie ją zarejestrować.
    Pan chyba nie był tego świadomy, bo nic się nie odzywał (a najczęściej Klienci budzą się tego samego dnia, gdy ich strona przestanie działać), dlatego w dobrej wierze wysłałem dziś SMS w celu przypomnienia tematu.
    Odpowiedź załączam.

W komentarzu dalsza część rozmowy.

#zalesie #rakcontent #informatyka #biznes
    pokaż całość

odpowiedzi (65)

Zobaczcie to sobie. Zobaczcie co skażone nienawiścią prawactwo robi z ludźmi którzy chcą w spokoju maszerować. Zobaczcie jak agresywni i szkodliwi są, jak napadają całą grupą na chłopaka, jak prawie biją i okradają dziewczynę która płacze ze strachu

TAK WYGLĄDA POLSKA PRAWICA
    #neuropa #bekazprawakow #obrzydlistwo

odpowiedzi (91)