•  

Zdaje sobie sprawę, że na wykopku mogę nie uzyskać satysfakcjonującej odpowiedzi, jednak warto próbować – może wśród tych wszystkich programistów 15k i innych cudownych inżynierów, poprzez typów chwalących się klockami lego, znajdzie się osoba, która była w podobnej sytuacji lub wie jak mi doradzić. Próbować warto wszędzie, więc dlaczego nie tutaj? W każdym razie – o co się rozchodzi? Jestem studentem, 23 level here – studiuje dziennie, informatykę. Poziom moich studiów pozwala mi na pracę, pracę w zawodzie jakby ktoś pytał – co prawda nie jest to pełen etat, ale zawsze jakiś exp wpada. Zdaje sobie sprawę, że pewne sprawy w Polsce są, uhm… (nie chcę wchodzić za bardzo w politykę), ale zdaje sobie sprawę, że w przyszłości mogę mieć bardzo ciężko jeżeli sam nie zacznę odkładać; chcę mieć za co iść do lekarza, chcę mieć emeryturę, chciałbym jeździć co jakiś czas na fajne wakacje. Musze jakoś zainwestować – tylko nie wiem jak. Na obecną chwile mam około piętnastu tysięcy (dla niektórych mało, dla innych już jakaś spoko suma – nie jest to istotne). Nie mam pojęcia w co. Zaraz ktoś rzuci komentarzem, niczym na elektrodzie: „idź na forum popytaj”. No dobra, ale jakie? Są fora – zarabiam.com, make-cash.pl, forum.zarabianie24.net – wszystkie niby o zarabianiu, ale która z tych stron wygląda „legitnie”? Dla mnie każde z tych for wygląda słabawo – nie zagłębiałem się mocno w tematykę, ale no. Jeśli ktoś rzuca już tekst – idź na forum, to proszę napisz które. Dodatkowo, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z lokatami bankowymi, kursami walut i potrafi wskazać gdzie konkretnie się o tym uczyć to będę wdzięczny. Chcę jakoś zacząć budować swój kapitał i nie mam za bardzo pojęcia jak (zaczynam od wykopu, bo a nóż widelec ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji lub chcę pomóc). W zasadzie to na tyle. Pozdrowionka.

#pytanie #pytaniedoeksperta #zarabianie #kryptowaluty #bitcoin #bankowosc #waluty #gielda #akcje #niewiemjaktootagowac #banki #pieniadze #zarobek

•  

@tomaszpap: lokata mbank, pozdrawiam

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@tomaszpap: Jak dodałeś tag Bitcoin to już sam sobie odpowiedziałeś.

•  

@tomaszpap: czasami oglądam na yt trader21, ciekawe gada, ale jestem laikiem

•  

Odnośnie bitcoina, poniżej masz projekt, o którym zdaje się Ty myślisz:
      https://bitfilar.pl/

•  

@tomaszpap: z taką kwotą nie poszalejesz. To taka naprawdę mała poduszka finansowa na nieprzewidziane rzeczy, nie pakuj tego w nic, co trudno upłynnić.
      Po pierwsze pomyśl, jak zwiększyć dochód.
      Po drugie przejrzyj wydatki i zetnij wszelkie zbędne, oszczędzaj.

Wrzuć to na konto oszczędzające czy lokatę. Jeden pies w sumie gdzie, z takiej kwoty nie będzie odsetek.

Ewentualnie kup sobie max 2uncje srebra, to jest jakies 10%twoich oszczednosci. Absolutny max, bo w krotkim terminie mozesz stracic.

•  

Może złoto? Za 15 tys już coś kupisz. Raczej nie stracisz, a w dłuższej perspektywie możesz zarobić

•  

@tomaszpap: kup sobie bitcoina lub jakieś inne z topki #kryptowaluty

•  

@tomaszpap: Zainwestuj te pieniądze w siebie(w edukację finansową oraz podnoszenie swoich kwalifikacji tudzież coś innego co w Tobie, w przyszłości może zaprocentować). Ty jesteś swoim najlepszym kapitałem. Zostaw lokaty, bitcoiny, forexy, akcje, nieruchomości, itp. na czas kiedy będziesz miał poważniejszy kapitał i lepszą edukację finansową(nasz system edukacji tworzy analfabetów finansowych).
      Jesteś młody i masz naprawdę przyzwoitą ilość czasu na ogarnięcie powyższych tematów.

Mając takie doświadczenie jakie mam, Twój wiek i Twoje oszczędności od razu bym poszedł na szkolenie z Tradingu na amerykańskiej giełdzie. Teraz dopiero się z tego szkolę - 10 lat za późno.

Jakbyś miał jakieś pytania to wal na priv.

•  

@rysiekryszard: o kuhwa, już się zaczęło naganianie XDDDD dzieciak wchodzi w dorosłe życie a ty zalecasz wrzucanie jego oszczędności życia (jak na ten wiek) w bitcoina XDDD
      dałbym ci 500zł w bitcoinie i mógłbyś tylko przelewać komuś BTC w zamian za jakieś jedzenie, to byś zdechł z głodu dnia trzeciego albo kupował wszystko dużo drożej BO NIKT TEGO AKTUALNIE NIE AKCEPTUJE, a ty jeszcze pitolisz że "pieniądze typu złotówka, euro dolar to przeszłość, nikt tego gówna już nie uznaje" NO ŻESZ KUHWA JEGO MAĆ XDDDDDDD
      żebyś chociaż napisał jeszcze, żeby MOŻE ZAINTERESOWAŁ SIĘ tematem jakim jest bitcoin i poczytał z czym to się je, ale nie, TO JEDYNA ROZSĄDNA OPCJA NA OSZCZĘDZANIE DŁUGOTERMINOWE, nie ważne żebyś poznał w co inwetstuje, TO JEST TO! XDDDD

@tomaszpap: nie jestem rekinem finansiery, ale jedno wiem na pewno, dobrze jest zdywersyfikować swoje środki, jedyna taka rada ode mnie bo powtarza się w Internecie cały czas, no i nie słuchaj za bardzo @rysiekryszard to jest rasowy spekulant kryptowalutowy on żyje nadzieją (która może się ziścić, nie mówię, że nie, oczywiście powie wtedy że miał racje, chociaż szanse były 50/50 XDDD), pomyśl też nad inwestycją w siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś kursy albo coś co może podnieść Twoje kompetencje i przełożyć się na zarobki w przyszłości

•  

dzięki za aktywnośc, jestem otwarty na dalsze tematy.

•  

@tomaszpap: Skoro jesteś programistą 15k to ogarniaj boty, które zarabiają na ciebie

+: Landekx
    •  

@tomaszpap: mozesz wlozyc w BTC, oczywisice moze pojdzie w gore moze pojdzie w dol. Masz natomiast idealny wiek zeby zrobic cos ze soba. Sam rozumiesz ze bedac studentem i costam sobie dorabiajac nie osiegniesz tego co chcesz.( waxy pod palmami i spoko zycie) I dobrze ci sie wydaje. Dojedziesz do tego ciezka praca jesli ci sie bedzie chcialo. Studia to tylko papierek wiele osob z ktorymi pracuje to ludzie w twoim wieku ktorzy zerezygnowali ze studioww wieku 20lat gdyz nie chceli sie pakowac w dlugi (UK), wybrali platny internship i bardzo dobrze na tym wyszli. Bardzo dobrze. Wiec co proponuje ? Wydaj ta kase na ksztalcenie. Kursy Azure jakies 103, 530. Poznaj Dockera, polub AWS pokus sie nawet o jakis certifikat. Naucz sie jezyka dobrze, moze drugiego i mniej super kariere. Jak juz chcesz kombinowac z kasa to zapoznaj sie ze sport tradingiem. Nie nie trzeba znac sie na sporcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbys chcial mowic ze zawsze miales zwolnienie na w-fie

•  
      brodatylarry

0

@tomaszpap na pewno nie w kryptowaluty. Dla zielonek nie w temacie, duże wahania ceny i możesz nie wytrzymać presji i zrobić tzw panic sell. Nie słuchaj pseudo ekspertów z tagu bitcoin, zwykli naganiacze. Poszukaj czegoś stabilnego

•  

Skoro jesteś programistą 15k to ogarniaj boty, które zarabiają na ciebie

@fervi: z jego innych wpisów zrozumiałem że ta historia to zarzutken

•  

@tomaszpap: Stary, powiem Ci #niepopularnaopinia
      Nie inwestuj tego w niewiadomo co, tylko w siebie. Jestes mlody i studiujesz kierunek, ktory Ci pozwoli w niedlugim czasie zarabiac tyle moze nie w miesiac, ale w dwa.

Takze bardziej ciesz sie zyciem i wydaj to na przyjemnosci, tzn. tak, zebys nie odejmowal sobie wyjscia na piwko do baru, kina itd. Ew. wynajmij sobie cos fajniejszego niz obecnie mieszkasz. Chodzi o to, ze za kilka lat bedziesz uwazac 15k za niewiele warta kase, a majac 23 lata mogles bardziej "zyc".

I to mowie ja, wykopek co za zdywersyfikowane oszczednosci w dolarach, euro, kilku funduszach, mieszkaniu itp.

•  

@tomaszpap:
      Naucz się handlu opcjami, kup jakas ksiazke o opcjach, przerob materialy na oprionalpha.com, tastytrade.com i nauczysz sie skilla ktory uczyni ciebie i twoje pieniadze niezalezne od pracodawcow i koniunktury. Bedziesz antykruchy.
      Mam tu na mysli normalne opcje (tzw vanila) nie jakies binarne czy cos bo to scam.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (12)

95/100 Generalnie koty lubią łazienki i jest to paradoks, gdyż przecież większość z nich nie lubi wody. Jednak w pomieszczeniu tym dzieje się tak wiele, że nie sposób traktować go obojętnie. To tutaj można rozwijać papier toaletowy, to tu można wrzucać gumki do włosów i patyczki higieniczne pod dywanik, a także obserwować jak śmiesznie kapie woda z kranu. Wreszcie, to tutaj opiekun przebywa wyjątkowo dużą ilość czasu, a kot chciałby naturalnie spędzać go razem z nim. Zawsze można otrzymać dodatkową porcję pieszczot podczas codziennych zabiegów toaletowych ukochanego człowieka.

Dlaczego niektóre koty tak chętnie wchodzą do wanny? Wanna ma wiele atutów. Przede wszystkim, w oczach kota jest w miarę małym pomieszczeniem, a jak wiemy, kotki mają naturalny pociąg do przebywania w zamkniętych przestrzeniach. Czują się tam bezpiecznie i przytulnie. Po drugie, wanna stanowi ostoję chłodu, szczególnie pożądaną, gdy doskwiera długotrwały upał. Po trzecie, większość kotów fascynuje woda, mimo iż wolałyby nie mieć z nią bezpośredniej styczności. Są również mruczki, które bawią się wężem prysznicowym, bądź przeglądają w lustrzanym korku. Niektóre przyciągają tam dźwięki, inne zapachy – szczególnie te z odpływu.

Są kocie rasy, które z natury lubią nie tylko kąpiele, ale także wszelkiego rodzaju wodne zabawy. Należą do nich głównie duże koty wywodzące się z gorących klimatów – kot bengalski, savannah, turecki van, ale także maine coon i japoński bobtail. Również łyse kotki, które wymagają regularnego mycia i są do niego przyzwyczajone od małego, np. sfinksy nie mają nic przeciwko wilgoci.

Tak więc warto pozwolić kitku zwiedzać łazienkę do woli, choć trzeba uważać, jeżeli kot niezbyt lubi wodę. Mój birmańczyk nie przepadał za nią, choć wannę lubił. Ale pewnego razu, gdy brałem kąpiel, naszła go ochota na przechadzanie się po jej krawędzi i oczywiście wpadł robiąc niesamowity raban, a ja musiałem salwować się ucieczką, by przypadkiem nie uszkodzić cennego ładunku w starciu z mokrą i wściekłą bestią :)

#100kocichciekawostek #koty #ciekawostki #zwierzaczki
    pokaż całość

odpowiedzi (23)

• odpowiedzi (12)