Wpis z mikrobloga

@Arriva: generalnie jak jesteś zdeterminowany to w końcu coś się trafi. Natomiast na pewno pomoże znajomość SQL-a i chociaż podstaw API. Natomiast są ludzie, którzy twierdzą, że wysłali już 50 CV i nikt się nie odzywa. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Są ludzie którzy idą tam tylko za kasą i odpadają na rekrutacajch. Są ludzie po których widać, że może im się udać i są przyjmowani. Próg wejścia w teorii
@vgyhnb: Bo tak jak piszą 5 lat temu każdy chciał, żeby tester miał ISTQB bo tak chcieli klienci bo była moda. Teraz mają to w dupie i liczy się czy gość ogarnia. Prawda jest taka, że cerytfiakt daje pojecie. Jak sam się pouczysz i poczytasz i CHCESZ to jesteś w stanie to ogarnąć. Są rozmowy o pracę gdzie 99 % pytań jest z ISTQB. Są takie na których rozmowa się zaczyna;
@cdwdj: W sumie myślałem, że doświadczenie jest tak oczywiste, że nie trzeba tego pisać. W moim przypadku nawet nie chodzi o pieniądze co o samą branżę. Widocznie jeszcze mało widziałem, ale to co mnie ciągnie do tego to właśnie ludzie, z którymi pracuje się o wiele przyjemniej niż w innych zawodach.

@Darth_Gohan: @cdwdj: Jeżeli ogarnę SQL, API, kurs ISTQB razem z kursem B2 by mieć potwierdzenie swoich umiejętności +