•  

Pracuje w urzędzie (tak wiem jestem dziadem, ale nie o tym, chyba że ktoś chce porozmwiać na ten temat). W pracy mam oczywiście Grażyny takie mocno PRL. Pracuję tu już 4 rok,. Pierwszego roku oczywiście kto pełnił dyżur w wakacje? No ja, bo najmłodszy. Drugiego roku? No tez ja bo nie mam dzieci wiec nie wiem co to życie.(tak nawiasem to też się wyjaśniałem z Grażynami ze nie każdy bezdzietny to ma w chuj wolnego czasu i nie wie co to życie, ale chyba jak pojawia się bąbelek to mózg zanika) 3 rok to samo. W sumie miałem to w dupie bo i tak wole wakacje w czerwcu/wrześniu. No ale ten rok jest trochę inny, buduję dom i chcę go skończyć właśnie teraz, na wakacjach. Oczywiście jest problem bo jak to tak zebys brał wolne jak my chcemy :D chuj żeby wzięły po 2 tygodnie, magazynują ten urlop jak krowy mleko i później ida na miesiąc wolnego. Ja niestety nie będę murzynował w robocie bo już w styczniu mowilem ze się buduje i biore wolne w lipcu, wtedy nie było zadnych ale. Najlepszy jest argument „no ale co ja z dzieckiem zrobie w wakacje? Kiedy mam jechać na wakacje z Januszem?” Jestem ugodowym chłopakiem i potrafię się dogadać tylko że tu kurwa nikt nie chce rozmawiać, ja chce wolne i chuj mnie obchodzi że ci się spieszy z budową i kredytem. Moja przełożona niestety ale nie potrafi powiedzieć która strona ma racje i jakoś sporu rozwiązać. Sprawa idzie do dyrektora. Także jakbyście się zastanawiali czasami dlaczego tak ciężko coś załatwić w urzędzie to już wiecie. Dopóki ta komuna nie wymrze dopóty chuj z tym będzie.

#wakacje #logikarozowychpaskow #grazynacore

źródło: janusz.jpg

•  

@iredbox: widzita, łun za naszo krwawice sie buduje!!!!

•  

@iredbox Mirku trzymam kciuki żeby wyszło na Twoje!

•  

@iredbox: normalna sprawa, wszędzie tak jest

•  

@FilodendronMonster: akurat czuje ze wyjdzie, chociaz w sumie chuj mnie to, na budowę mogę iść po 15 codziennie (zreszto tak chodzę), tylko w tym wszystkich idzie o zasady. Druga sprawa, mam dośc słuchania tego pierdolenia w stylu "ale ci zazdroszcze tego wolnego czasu, ja to musze dzisiaj brajanowi zagotować kasze!!!! Nie mam na nic czasu, kurwa na nic, rozmuiesz?" Tak jakbym ja im się kazał ruchać. Ja nie mam czasu po 15 świadomie, chciałem to buduje, a one z tymi dziecmi to jakby ktoś im kare zrobił..

•  

@iredbox: możesz dodać do tego że byłeś ugodowy i trzy lata z rzędu jebales, a teraz jak Ci potrzebny to mają Cię w dupie więc chcesz żeby podział urlopu w wakacje był równo rozdzielony i każdy ma w równym stopniu chodzić do pracy w wakacje

•  

Bardzo dobra rada @Deska_o0, warto tego użyć @iredbox. Twój wkurw rozumiem, bo moja matka pracuje w urzędzie. Połowa obsady na L4. Moja rodzicielka ma juz pielgrzymkę wykupiona od października. Podszla po urlop, to kierowniczka łapy załamuje "no musicie Panie chodzić na te urlopy". MUSICIE. Jakby to byla niewiadomo jaka fanaberia, ze w wakacje chce sie skorzystać ze swojego przywileju.
      Btw wychodząc od kierowniczki dowiedziała się, ze kolejna baba idzie na L4 i już sie przejmuje. Z trudem sie jej dalo wytłumaczyć, że od tego jest kierowniczka, żeby zarządzać personelem i ze to jej problem.

•  

@iredbox: pracując w urzędzie budujesz się?
      skądmiałnatopieniążki.jpg
      ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@iredbox: a ja jestem ciekawy, czy komunistyczna mentalność sama się wypłuka, czy póki nie będzie zmiany systemu będzie to się ciągło nadal. Myślę, że młode osoby pracujące że starszymi, poprostu dopasują się do starego myslenia i będą kontynuować to spierdolenie.

•  

@iredbox: nie macie czegos takiego jak plany urlopowe? Zreszta, bite 2 miechy ty masz kogos zastepowac. To jakis urzad w pcimiu dolnym cxy jak?

•  

@Deska_o0: własnie z kadr wyciągnąłem wszystkie majówki, długie weekendy i wakacje z poprzednich 3 lat, szkoda ze człowiek mui robic taki cyrk, jak w afryce normalnie.
      @arczer: wbrew pozorom są urzedy i urzedy. Zarobki mam za pracę akordową, są plusy sa minusy. Jak na miasto wojewódzkie to zarabiam średnio, ani chujowo, ani dobrze. Jakbym mial powiedziec tylko samą kwote brutto bez dodatków, premi, akordów i chuj wie czego jeszcze, to zarobki miałbym na poziomie pewnie lidla.
      @Erytni: nie wiem, młodzi którzy przychodzą troche inaczej myslą i postepują. Składając kwity na pozowlenie na budowę szedłem uzbrojony i wkurwiony a tam miła pani wszystko rach ciach, nawet pomogła zrobić tak żeby było szybciej.
      @Utero: nie ma planów urlopowych, w sensie stricte. Każdy mówi kiedy chce iśc na poczatku roku. Nie dwa miechy ale od lipca do połowy sierpnia. Pracuje z dwoma kolezankami, jedna jedzie na miesiac i wraca w sieprniu druga jedzie w połowie lipca i wraca w srodku sierpnia. Jakbym poszedł ja to juz chuj

•  

@iredbox: dobrze, że są jeszcze tacy debile jak ty to chociaż coś idzie w urzędach szybciej załatwić. Ostatnio matka była w ZUSie i zdziwiona jak miło i szybko jakiś młody pan jej wszystko załatwił. Przyzwyczajona była do użerania się od lat ze starymi kurwami jak w historii. Ten typ urzędowej baby i ich manier to grrr aż mnie trzęsie jak trafię w takie miejsce coś załatwić. Wtedy one są panem i władcą a ty nieważne kim jesteś, jesteś dla nich nikim

•  

@iredbox: Jak ja kurwa tego nienawidze. Teskty typu "Ty młody jestes po co ci wolne" "ty dzieci nie masz a my mamy po co ci wolne" "my zmeczone a ty możesz zostać" To najlepiej zeby od razu zapierdalać 365 dni w roku za paniusie, które przeżyły życie. Bierz wolne, a jak ktoś tylko śmie zapytać po co to nawet nie odpowiadaj tak jest najlepiej jeżeli jesteś ugodowy. Nie patrz sie na te krówska tylko bierz bo każdy ma do tego prawo nie tylko stare madki, które nie mają co ze swoim kaszojadem zrobic.

•  

Pracuje w urzędzie
      buduję dom

@iredbox: Ciekawe z czego, przeciez znamy pensje urzednikow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rasporas: dzięki. Ogólnie nie robię nigdy pod górkę ludziom z którymi się stykam. Jak czegoś brak to mówię, czasami na predce się jakiś kwit zmontuje i jakoś sprawy się załatwia

•  

@iredbox: nie chce nic mówić ale nie masz szans z #p0lkami

•  

@iredbox: Pracujesz w urzędzie i budujesz dom. Czyli ziemia po ojcu, materiały od dziadka, projekt od brata i pozwolenia... A to już sam sobie? xD

+: b_pl
    •  

@iredbox: kiedyś też myślałam, że to pokolenie naszych rodziców generuje komunistyczne problemy. Niestety, ostatnio coraz częściej widzę jak umysłowo dziadzieją niektórzy ludzie koło 40, to się załamuję. Mówienie tylko o dzieciach i uciemiężeniu, albo ciągle komentowanie sytuacji finansowej drugiej osoby. To jedyne tematy na które chcą rozmawiać, a to są osoby 35+ :(
      Zastanawiamy się z niebieskim ile rozrywek umysłowych trzeba mieć i co jeszcze trzeba robić, żeby nie doprowadzić się od takiego stanu, bo czas ucieka.

•  

@iredbox: na jakim etapie jest budowa że tak bardzo chcesz pracować w okresie kiedy są największe upały i wydajność spada. Urlop w budowlance w tym okresie jest najbardziej pożądany.

•  

Co wy z tym urlopem w wakacje to najgorszy okres żeby gdzieś pojechać. Najlepiej jest kwiecień wrzesień a wakacje w klimatyzowanym biurze.

•  

@iredbox wołaj jak się sytuacja rozwinie, narobiłeś smaka na dobrą gównoburzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@iredbox: wołaj jak się sprawa u dyrka rozwinie :O

•  

@iredbox:

Pracuje w urzędzie

4 rok

buduję dom
      O kurde, co to za urząd? Jakieś ministerstwo? ...a może to Ty jesteś tą wysoką blond tłumaczką w NBP?

•  

@iredbox: Skąd masz siano na dom skoro jesteś urzędnikiem ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Dopóki ta komuna nie wymrze dopóty chuj z tym będzie.

@iredbox: to jesto gowno prawda w ktora kiedys wierzylem, wyniki wyborow pokazuja, ze nic sie nie zmieni w tego typu kwestiach

•  

@iredbox: ale czego się spodziewać po babach pracujących w urzędzie? Moja kariera zawodowa niestety zahaczyła o budżetówkę i rzygałem tym wiecznym narzekaniem i brakiem ambicji po miesiącu, a Ty tam 3 lata siedzisz, szacun i obyś dostał te wolne.

•  

@iredbox jak to możliwe, że Grażyny rodem z PRL mają Brajanki którym kaszę gotujo? Coś mi się tutaj nie spina.

•  

@Cheater: Pracując w urzędzie można zarabiać spokojnie 5-6 na rękę, mieć wcześniej działkę i powoli budować nieduży dom wspomagając się kredytem.

•  

@iredbox: weź zwolnienie lekarskie i tyle

o ile sa do tego podstawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@zawisza: ta kasza to pewnie przenośnia. też pracuję w urzędzie i baba ode mnie z pokoju ma ze 45 lat czyli w sumie rodem z PRL trzęsie się nad dzieciakami w wieku 12+ czy już wstali z łóżka i wyszli do szkoły. Kurwa, pomyśleć że w wieku 6 lat popylałem sam do przedszkola, a teraz z nastolatkami się niektórzy obchodzą jak z jajkiem.

•  

@iredbox ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: fromapp.jpg

•  

chociaz w sumie chuj mnie to, na budowę mogę iść po 15 codziennie (zreszto tak chodzę), tylko w tym wszystkich idzie o zasady.
      @iredbox: czyli niczym się od nich nie różnisz ¯\_(ツ)_/¯

•  

@iredbox: A dlaczego w styczniu nie złożyłeś wniosku urlopowego?

•  

@iredbox: pracowałem w urzędzie Mirku, zajmowalem tam zaszczytne miejsce jako chujek od przetargów. Większego betonu i kolesiostwa nie widziałem nigdy wcześniej i nigdy później. Miło wspominam tylko 2 współpracowników z którymi nadal mam kontakt.

+: Patsi
    •  

@iredbox: @FilodendronMonster: a dlaczego miałby nie wyjść na twoje /jego? Przecież zapisane na początku roku, pol roku wiadomo co i jak a tu nagle komuś się odwidziało? Czy tym kobietom nie należy się klasyczny chuj w dupe?

•  

@iredbox: państwowa robota złota robota 4 lata w urzędzie popracował i dom buduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@iredbox: L4 na głowę i cyk xD legenda głosi, że jakiegoś urzędnika kiedyś za coś zwolnili więc ja bym się jakoś specjalnie nie przejął

•  

Bieda w urzędach , bieda w szkołach, tylko przychodzi co do czego to chałupy wystawiają przed trzydziestką( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Cbyba nie wiesz ile teraz sie w lidlu zarabia (ʘ‿ʘ)

•  

@iredbox: A ty kochasiu skąd masz siano na "budowe domu"? Ile wy w tych urzędach zarabiacie?

•  

@iredbox: Ale z tym dzieckiem to niestety nie komuna. Ja pracuje w korpo i jedyny argument 35cio latek to "mam dziecko" :(

•  

@iredbox Mogły się wcześniej obudzić - skoro urlopy były rozpisane od stycznia to w czym mają teraz problem ¯\(ツ)

•  

@Runaway: a kogo obchodzi ich chujowe życie? xD Przychodzisz tam pracować, a nie słuchać pierdolenia grażyny jak jej ciężko. Skoro tak źle, to niech wypierdoli na główkę z czwartego piętra i nie marnuje przestrzeni oraz powietrza na planecie.

•  

@iredbox: tak mi się przypomniała historia mojego kumpla z ośki, co pracował na stacji benzynowej wieki temu. To że był najmłodszy z całej ekipy i bez dzieci to tak:
      - weź zmianę w święta, bo wiesz, do rodziców jedziemy z dziećmi
      - weź wakacje w grudniu czy coś, bo wiesz, bombelki muszą w lipcu nad morze pojechać
      - weź nockę, bo ja w dzień muszę z bombelkami do lekarza

No i tak brał, bo przecież nie będzie chujem jak ludziom potrzeba, nie? Jemu jak będzie trzeba to się odwdzięczą, nie?

Jak były zwolnienia to pierwsze jego wyjebali, bo najmłodszy i nie ma bombelków.

I jeszcze taka przestroga dla młodszych Kolegów i Koleżanek jak już przy pracy jesteśmy: ludzie z pracy to nie są wasi przyjaciele. Można oczywiście trafić na kogoś z kim się zaprzyjaźnimy, jasne. Ale to jest po prostu losowy zbiór osób. A ludzie są różni, ale pewne zachowania są bardzo częste.
      Jest takie zjawisko dziwne, że ludziom z jednego zespołu, oddziału itp. wydaje się, że wszyscy na tym samym stanowisku co oni powinni klepać taką samą biedę jak oni.
      I tak, jak się wam lepiej w życiu wiedzie, na przykład odłożyliście sporo kasy z pracy za granicą i dzięki mądrym inwestycjom nie żyjecie od wypłaty do wypłaty, nie ożeniliście się jak najszybciej żeby znaleźć zastępstwo dla mamy i teraz nie żyjecie pod dyktando żony, nie macie miliona kredytów i trójki dzieci jak was na to nie stać, nie jeździcie 20 letnim złomem itp. TO SIĘ TYM NIE CHWALCIE. Masa ludzi to zazdrosne małe chujki i cipki i będą "za to" robić wam jak tylko mogą na złość.
      A to dyrektor jak się będzie pytał czy X się nadaje na stanowisko Y, to usłyszy: e nie wiem, on/ona jest jakiś dziwny/a (a w domyśle, tak kurwa wakacje w kurorcie, to teraz zdychaj), a to jak kogoś trzeba będzie wywalić to poleci "ten cwaniak" itp.

•  

@iredbox: jaka komuna to przecież przeciętny Polak ma taką mentalność. Komuna to była 30 lat temu więc Grażyny muszą być pod wiekiem emerytalnym żeby ich komuna mogła dotknąć.
      Ja po malu myślę żeby nie odzywać się za granicą po polsku bo zawsze ale to zawsze przez Polaków mam więcej pracy.

•  

@boltzman bo takie miejsca rządzą się specyficznymi zasadami. Taki trochę system feudalny i egzekwowania oczywistości może być trudne, bo narusza czyjeś interesy sankcjonowane przez kogoś "z góry". Tak jak nasz Mirek, który nagle wywrócił stół i przerwal trwający lata podział. To się trochę nie mieści ludziom z zewnątrz w głowie. Ani mi sie to podoba, ani to sankcjonuje. Jednakże walczyć z tym trudno i trzeba się liczyć z wewnętrznymi wojenkami.

•  

@iredbox: Zawsze mnie to ciekawi: ktoś ma dziecko z wyboru a później narzeka na brak wolnego czasu. Rofl. To jest mindfuck. Co do twojej analogii do PRLu, to jak mam z tymi ludźmi cokolwiek załatwiać, to mnie chuj strzela ba miejscu. Przykro tak mówić ale też czekam niecierpliwie na odejście tego pokolenia. To jest urągające dla logiki i godności, co oni robią

•  

@FilodendronMonster: jak pomyślę, to moje pytanie jest retoryczne. Wszyscy znamy odpowiedź, ale tak nie jest i w sumie mało kto się dziwi.

•  

@Purple: no jak op wcześniej napisał nikt im nie kazał się ruchać i rodzić dzieci. Każda decyzja ma swoje konsekwencje a nie narzekać teraz że czasu mało

•  

@iredbox Nie bądź naiwny. Dzieci obecnie podłapują wszystko po rodzicach, mimo że sami mogą się śmiać z memów o nosaczach, to podświadomie chłoną wartości PRL-owców z komunistycznym syndromem sztokholmskim. Dla tego kraju nie ma ratunku

•  

@iredbox: Obwinianie o wszystko PRLu trąci trochę mentalnością tych Murzynów z USA, którzy o swoje nieszczęścia winią białych 150 lat od zniesienia niewolnictwa.

•  

@iredbox: Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Co to ma znaczyć, ze nie dostaniesz urlopu w wakacje, jeżeli pracujesz w firmie dłużej niż rok, czy dwa?

•  

@iredbox: Jak to możliwe ze z pensji urzędnika budujesz dom? Pytam serio bez podtekstów

•  

@magik-86: banki, kredyty, dwie osoby składające się na budżet, rodzice? |
      masa różnych możlwiości

•  

@iredbox: lista na początek roku, każdy się wpisuje wybierając cały urlop na cały rok i po problemie.

•  

@arczer na bank ustawił przetarg ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@susuke15: pewnie tak, bo mocno się tłumaczy z tymi zarobkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@iredbox zastanawiam sie tylko jak mozna wytrzymac 4 lata w takiej robocie nie bedac starym Grzybem. Zamiast kopac sie z koniem nie lepiej po prostu zmienic robote na lepiej platna i z normalnymi ludzmi?

•  

@iredbox: Pierdolenie. Sam pracowałem w budżetówce i owszem, takie coś jest na porządku dziennym, ale generalnie pod tym i wieloma innymi względami, urzędy NICZYM nie różnią się od innych przedsiębiorstw. Tu i tu ludzie mają gówniaki, które mają wolne głównie w wakacje i tu i tu wiecznie są jakieś spiny, bo każdy by chciał wolne, ale kto robić musi.

Btw, nie wiem ile mam lat, ale te populistyczne teksty, to iks de, aż mam poważne wątpliwości, czy to nie typowa zrzudka. Gdybyś rzeczywiście pracował w urzędzie to wiedziałbyś, że

Także jakbyście się zastanawiali czasami dlaczego tak ciężko coś załatwić w urzędzie to już wiecie.

Jest tam w chuj zbędnej biurokracji i procedur, których urzędnik nie może olać. Nawet jak u nas brakowało tuszu do drukarek i długopisu, to nie mogłem sobie pójść piętro wyżej i w dosłownie w 5 minut wziąć co trzeba. Trzeba było drukować pismo z zapotrzebowaniem, które musiało przejść przez naczelnika i dopiero wtedy można było to dostać. Ze sprawy na kilka minut, robiła się sprawa na kilka godzin, albo w ogóle na następny dzień, bo biuro od zaopatrzenia też nie było otwarte non stop, tylko np. do 10 (xD)

Dopóki ta komuna nie wymrze dopóty chuj z tym będzie

Kolejny tekst który uwielbiam. Ta mentalność MOŻE wyginie za kilka pokoleń, bo nawet dzisiejsi 20 latkowie są wychowywani przez rodziców, którzy żyli w PRLu i w dzikich latach 90 i w tym duchu dorastają ich dzieci.

•  

to jesto gowno prawda w ktora kiedys wierzylem, wyniki wyborow pokazuja, ze nic sie nie zmieni w tego typu kwestiach

@heater: No, kurwa masz rację. To jest nie do wiary. 2019 rok a 40% ludzi głosuje na partię, która wystawia Cimoszewicza i Millera... Tu się kurwa nic nie zmieni.

•  

@iredbox: To nie jest komuna, dlatego nie wymrze tak jak to ci się wydaje.

•  

@iredbox: Pokaż naczelniczce ile razy szedłeś współpracownikom na rękę w sprawie urlopów. Wyjaśnij, że każdy powinien być traktowany tak samo. Do tego - skoro to budżetówka/samorządówka - to mieliście obowiązek do końca lutego/marca (zależy gdzie) sporządzić plany urlopowe, które zatwierdza przełożony (więc naczelniczka) i kadry. Podobnie jest w zwykłych przedsiębiorstwach, gdzie pracuje więcej niż kilkanaście osób. Ja wiem, że nie warto czasem z koniem się kopać i kopać tym samym pod sobą dołków, ale jak co roku będą Cię baby jebać, to tak zostanie do końca. Nie daj się.

•  

magazynują ten urlop jak krowy mleko i później ida na miesiąc wolnego.

@iredbox: i chyba to jest najgorsze. Bo zapierdzielasz za dwóch przez miesiąc a księżniczka wraca z wojaży i musi się tydzień na nowo wdrażać do roboty.

•  

Ile masz lat? I jakie średnio zarobki?

•  

@iredbox: Jak ja kurwa tego nienawidze. Teskty typu "Ty młody jestes po co ci wolne" "ty dzieci nie masz a my mamy po co ci wolne" "my zmeczone a ty możesz zostać"

@pamposz: aż się ciśnie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: youtube.com

+: pamposz
    •  

Idz do normalnej roboty gdzie nie bedziesz musial wspolwalczyc o godnosc.

•  

@arczer wiesz jak to jest. Wybierz mnie , przetarg na 2 mln złotych a masz materiały na budowę domu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@iredbox: widzisz mireczku, tak wygląda to rozchwytywane, konserwatywne państwo przyjazne rodzinie. Państwo z obsesją na punkcie biał0rycerstwa. Tak przyjazne, że człowiek bez dziecka zostaje obywatelem trzeciej kategorii, taką szmatą do ruch...ia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@iredbox: Pracuje w urzędzie i dom stawia? Ciekawe, skąd wziął na to pieniążki urzędas p*&%$.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Mirek, nie przejmuj się. Ciśnij, bo w budżetówce często z nadania przychodzą dzieci osób, które postępują tak, jak Ty opisałeś.
      Im więcej konkretnych osób takich, jak Ty, mam nadzieję, że będzie lepiej. Trzymam kciuki, żeby Ci się udało dostać ten urlop.
      No i powodzenia z budową.

•  

magazynują ten urlop jak krowy mleko

@iredbox: Krowy nie mogą magazynować mleka bo dostaną zapalenia i umro.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@iredbox: W urzędzie przecież masz chyba plany urlopowe która są już zaakceptowane wiec panie mogą ci co najwyżej życzyć ładnej pogody pod budowę.

+: Mishkaa
    •  

@iredbox: Uważasz się za lepszego? Jesteś identyczny jak te grażyny.

•  

@iredbox: pracować 4 lata i nie wyrobic sobie szacunku u znajomych w pracy. Jakie Ty masz stanowisko? Palacz w kotłowni?

•  

@iredbox: Za komuny to byś po prostu pojechał na ten urlop, miałbyś go gwarantowanego i ktoś już by tam się znalazł kto by cię zastąpił.
      Tak że nie wiem kto to ma wspólnego.
      Ludzie w kraju po prostu walczą o swoje, jeden z drugim, zamiast się dogadywać. Być może tak trzeba. Trzy razy z ciebie robili paroba, to myśleli, że dalej się uda.

•  

@Runaway: Myślę że ludzie najbardziej dziadzieją nie od wieku ale przy dzieciach. Kiedy najzwyklej w świecie lata niedosypiania, zajmowania się dziećmi, codziennych obowiązków czynią ich coraz bardziej zmęczonymi. Nie ma czasu na hobby, na sport na własne przyjemności, na samodzielny wyjazd z żoną na weekend.

•  

@iredbox: @Deska_o0: Ja nie wiem, jak to czytam to jest to takie mega abstrakcyjne dla mnie - nigdy nie mialem takiego problemu, mimo, ze czesc wspolpracownikow jest dzieciata i zawsze szlo bez problemu ugadac kiedy sie chcialo. Nie mowiac juz o tym, ze HRy (szwajcarskie) same wyganiaja na urlop, jak sie zgromadzi 30+ dni - trzeba wypelnic deklaracje kiedy sie pojdzie.

•  

@iredbox pracujesz w urzędzie 4 rok i stawiasz dom. Jasne kurwa xD chyba 40m2 budę, a nie dom.

•  

polska mentalność sprzed 50 lat

•  

@daxo: @fehuziom @MatPL1122
      @LadniePieknie @worm_nimda @seraph88
      Wołam tylko tych co pisali żeby wołać. Dyrektor zawołał Grazyny i mnie no i wyjasnił na szybko że skoro się dogadac nie możemy to biorąc pod uwagę urlopy za poprzednie lata w tym roku ide ja na wolne, grazyny ida na maks 2 tygodnie xd, od stycznia wchodza plany urlopowe. Jak dla mnie spoko

@pwone @account_deleted @Utero @bArrek @premo @karolwlodawa @ShinpuTokubetsu @magik-86 @syzygium @arczer @Funky__Koval @seraph88 @kipowrot : Co do moich zarobków, jak juz pisałem nie zarabiam dużo ani mało (kwestia wzgledna). Jestesmy małym urzedem mamy własny budżet i własne dochody (tak sa takie urzedy ktore wyrabiaja dochody), przez kilka ostatnich lat mamy na koniec roku nadwyzkę okolo 2-3 milionów dochodów nad wydatkami (tu uwaga, jako jednostka nie powinnismy miec wiecej dochodów niz wydatków i odwrotnie, paradoks), od tych nadywżek mamy płatne premie, czyli brzmi jak brzmi ale im wiecej zarobimy tym wiecej mamy wiec kazdemu zalezy. Koniec konców powiedzmy ze mam 4k brutto do tego dochodza dodatki (stażowy) trzynastka socjalny i te własnie premie. Z 4 k robi się ostatecznie 5,5-6. Ani źle ani dobrze jak juz mowilem wczesniej. Moja żona też pracuje więc razem miesiecznie mamy dobra sumkę. Jestem przed 30, działke kupilismy w marcu rok temu, dom stawiamy za kredyt (opłaca mi sie bardziej kredytowac niz wynajmowac stancje), dużo robimy sami, wiec dzieki temu budujemy w miare tanio. Dom 140m po podłogach.

Nie mam nic wspolnego z przetargami:)
      @LaserRock46AND2: wykonczenie w środku zostało
      @DulGukat: zgadza się, najgorsza jest ta zawiść u ludzi. Ile razy od kolezanek słyszałem ze napewno nakradłem skoro sie buduję, że one tez by chciały miec fajna kostkę w okół domu(jedna pierdoli o tej kostce juz drugi rok a nic z tym nie robi) tylko jak powiedziałem ze sam z zona układam kostke po godzinach i zapytałem czy ona z mezem tez nie moze, to hur dur ona nie ma czasu bo dziecko :D kurwa jego mac.
      @wypokowy-egzorcysta: widzisz, mam kierowniczkę która zna grazyny dłuzej, wczoraj ze mna pogadała po robocie że nie chce stawiac sie za nikim bo je zna długo a ja mam w sumie racje.
      @rafal-heros: po cześci odpowiedz na twoje pytanie jest wyzej. Odziwo jestem zastępca kierownika. O to grazyny tez się oburzyły ze młody gowniarz a rządzić mu się chce. Zabawna sytuacja była przed wyborem zastpępcy, miała zostac grazyna (taka troche mało rozgarnieta ale najstarsza) a ja miałem byc jej chuj wie kim, miałem patrzec i opiniowac a ona miała sie pod tym podpisywać. Powiedziałem ze ni chuja no i stało sie jak stało.
      @bezbekpol: tak to prwada, pamietam jak poszedłem kupić długopisy za swoja kase bo sie wkurwiłem ze musze jakis kwit napsiać zeby cos dostac.

•  

przez kilka ostatnich lat mamy na koniec roku nadwyzkę okolo 2-3 milionów dochodów nad wydatkami (tu uwaga, jako jednostka nie powinnismy miec wiecej dochodów niz wydatków i odwrotnie, paradoks), od tych nadywżek mamy płatne premie, czyli brzmi jak brzmi ale im wiecej zarobimy tym wiecej mamy wiec kazdemu zalezy.

@iredbox: nie wiem czy to jest właściwe podejście urzędu. Pewnie są inwestycje jakie trzeba robić, bo zawsze coś jest, nie wiem czy chodzi o urząd gminy np gdzie by były drogi, rowy, przedszkola, remonty, kanalizacje itd itd
      Jeśli jest premia za "oszczędność" to może wpływać na niechęć urzędników do inwestowania w gminę..

•  

@arczer: widzisz kontrola przyszła i nam zarzuciła ze mamy za duzo dochodów i za mało wydatków. Iwestecji nie mozemy podjmowac bez zgody zarzadu, zarząd nie chce inwestycji bo ciecia i kółko się zamyka.

•  

nie chce inwestycji bo ciecia

@iredbox: ale jak cięcia jak są środki z dochodów? Zarząd to może bierze do podziału gros tej nadwyżki jako premie i stąd blokada?

•  

@arczer: nadwyzke dochodów musimy oddawca do urzedu a oni w ramach tego finansuja nam wiadomo co. No taka polska rzeczywistość

•  

@wilk132: masz rację. Dziecko zabiera baaardzo dużo czasu i energii. Stajemy z mężem na głowie żeby zmieniać się i chodzić na siłownię, rower, spotykać się ze znajomymi, albo poleżeć z książką pomimo zmęczenia. Jak się zatraci w siedzeniu w domu to w moment sypie się ciało i umysł. Oby tylko starczyło siły i zapału ;-)

•  

Tak czytam te komentarze i widzę, że nikomu nie przyszło do głowy coś takiego jak przerwa w przedszkolu, nie mówiąc o wakacjach.

Weźcie pod uwagę, że wielu osobom nie chodzi o maniakalny parawaning i wieprzanie 100 gram frytek za 20 zł tylko po prostu o opiekę nad małym dzieckiem, którego przedszkole czy szkoła są nieczynne. Nie każdy ma w zasięgu ręki dziadków itp. ludzi do pomocy.

•  

@iredbox: Co ty odpierdalasz. Jest coś takiego jak urlop planowany i żodyn uj bądź urwa nie może tego zmienić. No chyba że kadrowa nie ustala tego planowania to wiem że jakaś instytucja się przywala ale nie powiem bo nie siedzę w kadrach :) Planowanie urlopu musi być!!!

•  

@iredbox: Skoro z pracy w urzędzie można budować dom, a z pracy w Biedronce nie, to znaczy że już urzędnikom starczy.

•  

Sam pracowałem w budżetówce i owszem, takie coś jest na porządku dziennym, ale generalnie pod tym i wieloma innymi względami, urzędy NICZYM nie różnią się od innych przedsiębiorstw.

@bezbekpol: Pracowałem w budżetówce i robota jak w każdej innej firmie, atmosfera była nawet lepsza niż w młodych, dynamicznych zespołach w postępowych korpach