Wpis z mikrobloga

@FantaZy:

najpopularniejsze czy takie z ktorymi ludzie maja najwiecej problemow?


Hah, coś może być na rzeczy ale chyba nie aż tak bardzo żeby radykalnie zmienić ranking. Np. nagły wzrost pythona przypisywałbym w dużym stopniu rozwojowi "data science" i "machine learning" w ostatnich latach pzdr
najpopularniejsze czy takie z ktorymi ludzie maja najwiecej problemow? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FantaZy: no nie do konca, bo nie ma przeliczenia na osobe.
Gdyby bylo 100 k uzytkownikow jednego i 10k drugiego to nawet jak by mieli 2x wecej problemow wygenerowali by 5 razy mniej zapytan.

Potem dochodzi "wyczerpanie" tematu ile razy mozna pytac o.to samo.w koncu zaczna szukac.

Wiec to zestawienie nie mowi ani o
@LowcaG @fortySeven @cieliczka
ja bym tam szukał zależności jakiejś większej do popularności jednak. Nie skala 1:1 ale blisko. Przecież nagle problemy się nie rodzą ludziom którzy z czegoś nie korzystają, żeby były problemy trzeba korzystać. Jak się nie korzysta, to nie ma problemów. Znacie to, że aplikacja ma bugi albo jest nie używana?
Szukać się nigdy nie nauczą ludzie ^^ Powstaną wielkie dokumentacje, pełno ticketów na jakichś issue trackerach a i tak
@Sarseth: naucza naucza znam wiele osob(w tym ja) ktorzy korzystali setki razy z SO a nigdy nie zadali pytania. Bo juz praktycznie prawie wszystkie moje problemy z JAVA tam byly rozwiazane a z python tez tylko moze z troche mniejsza statystyka ale mysle ze rok dwa i te statystyki sie wyrownaja.

Oczywiscie korelacja z popularnoscia jest duza tylko nawet jak np. java jest bardziej popularna to bedzie coraz to mniej nowych