Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa: a co ma stężenie co2 do globalnego ocieplenia? A gwałtowne wzrosty w XX i XXI wieku pewnie są skutkiem codziennych pomiarów a nie szacunków na podstawie lodu
a co ma stężenie co2 do globalnego ocieplenia?


@Bajo-Jajo: nie masz pojecia czym sa gazy cieplarniane a masz juz wyrobiona ostateczna opinie na temat "antropologicznego (jej jakie powazne slowo) ocieplenia"?
Masz bardzo twarda.... Logike ( ͡° ͜ʖ ͡°)

są skutkiem codziennych pomiarów a nie szacunków na podstawie lodu


Nikt tych lodowcow nie szacowal tylko mierzyl zawartosc jaka utrwalila sie w lodowcach, a pomiary wspolczesne tez byly prowadzone
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa: ja wiem bo konczylem inżynierie środowiskowa i chce się pośmiać z twojego wyobrażenia odnośnie wpływu co2 na globalne ocieplenie ( ͡ ͜ʖ ͡) no dalej, zaskocz mnie.
Każdy kto kończył cokolwiek powiązane ze środowiskiem nie wierzy w bajki Ala Gore'a
@Bajo-Jajo: twoim argumentem jest skonczony kierunek, jakie to tam badania prowadziles, ze teraz sie smiejesz z reszty? Tez jestem inzynierem srodowiskowym i tym bardziej mnie smieszy, ze ty umiesz sie wybronic wylacznie tym, ze dostales dyplom uczelni, a nie argumentem i wiedza ¯\_(ツ)_/¯ Gdzie to tak dobrze ksztalca klimatologow, warto te uczelnie naglosnic bo moze jeszcze zdazymy zmienic kierunek aktualnej wiedzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa: no dalej czekam aż mi zreferujesz wpływ co2 na globalne ocieplenie ( ͡º ͜ʖ͡º), bo potem będzie referacik z wpływu pary wodnej na akumulacje termiczna ziemi i wpływ ch4 na akumulacje termiczna.
@Bajo-Jajo: nikt ci nie bedzie niczego referowal :D Negujesz postawe klimatologow zajmujacych sie zawodowo badaniem klimatu, metod tego jak oni to robia, i bronisz swoich przemyslen dyplomem uczelni, ktora ponoc twierdzi, ze tego nie ma (bo zapewne ma wlasny dorobek badawczy negujacy potoczne stwierdzenia). Jesli faktycznie twoj opis akumulacji termicznej obali sensownosc przytoczonych badan, to dawaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa:

Ocieplenie powodują gazy cieplarniane, a dziś to człowiek zwiększa ich zawartość w atmosferze

Zapomnieli dodać że zwiększa praktycznie w ilościach pomijalnych i to tyczy się głównie ch4 bo co2 to już żart. Podobnie jak w przypadku pary wodnej, działalność człowieka jest naprawdę marginalna przy naturalnych procesach parowania z lasow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa:

Świadczą o tym niezależne pomiary, wykonywane z Ziemi i z kosmosu, w atmosferze i w oceanach, w stacjach meteorologicznych i w laboratoriach.

Nauka wie że klimat się zmienia i tyle, dalej nic o antropogenicznosci globalnego ocieplenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PannaYa:

Da się też udowodnić doświadczalnie, że to człowiek powoduje wzrost stężenia CO2 w atmosferze.

W jakim stopniu? 100%? 30%? czy może 0,0001%? Jak zwykle nie podane, bo faktycznie człowiek może tam jakiś promil wyprodukować ale pytanie czy ma to jakikolwiek wpływ?
@Bajo-Jajo: tak tak tak, dalej własne uwagi bo jak tak sądzę ale nie pokażę. Obieg węgla w przyrodzie jest względnie stały, nie było wcześniej sytuacji, że do atmosfery w tak krótkim przedziale czasowym trafiło tyle dwutlenku węgla więc skąd on się nagle tam w takiej ilości wziął?
Wiesz kiedy dochodzi do parowania? Myślisz, że najpierw lasy/ocean parują a potem klimat się ociepla?
Klimat to nie tylko kilka składowych typu las, CH4,
źródło: comment_VsdJkkYydEdPMGr62486HvQCymVEdZxC.jpg