Wpis z mikrobloga

Minęło 50 lat od czasu gdy Monty Pythoni obśmiewali świętoszkowatość katolików.
Minęło prawie 30 lat od kiedy turlałem się po podłodze oglądając kolejne odcinki Latającego Cyrku w tłumaczeniu Tomasza Beksińskiego w państwowej telewizji... i teraz dożyłem czasów, w których wiadomości kipią z oburzenia i wałkują temat całymi tygodniami tylko dlatego, że:
* ktoś szedł z rysunkiem waginy na kiju, stylizowanym na jakieś katolickie niewiemco,
* ktoś przyprawił "świętemu obrazkowi" tęczę,
* ktoś odprawił mszę w swoim nietypowym obrządku.

Czy tylko ja dostrzegam, że Polska staje się krajem katolickich radykałów wpadających w histerię gdy tylko uda im się znaleźć coś, co może obrazić ich "religijne uczucia"?

#pis #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazpodludzi #montypython
źródło: comment_vi80KenauOxZbz8PSBbnebgY6Y0V7H6Q.jpg
  • 31
Czy tylko ja dostrzegam, że Polska staje się krajem katolickich radykałów


@FlasH: Myślę że reakcje są tym silniejsze im bardziej agresywne jest wciskanie wszędzie ideologii lgbtpzpn.
Zauważ że film był z założenia prześmiewczy i tak był traktowany. Jak natomiast traktować wymienione przez Ciebie przypadki? To też jest komedia czy może nędzna prowokacja ludzi, którzy oczekują równego traktowania i szacunku a sami pokazują że na to nie zasługują.
koleś śpiewający na krzyżu jest OK


@FlasH: dla katolika nie jest, ale to film, komedia, możesz go oglądać lub nie.
nie widzisz różnicy między filmem z przed 50 lat, kiedy były inne standardy a tym co dzieje się na ulicy?
nie rozumiesz że jedno jest prowokacją? czy nie chcesz widzieć ani rozumieć bo nie pasuje to do Twojego poglądu?
@FlasH: Czy tylko ja dostrzegam, że Polska staje się krajem radykałów wpadających w histerię gdy tylko uda im się znaleźć coś, co może obrazić ich uczucia?
Poprawiłem. Radykałów co raz więcej z obu stron.
nie widzisz różnicy między filmem z przed 50 lat, kiedy były inne standardy


@wuju84: Tak - były inne standardy. Teraz Polska staje się katolibanem. Katolicy reagują tak jak muzułmańscy ekstremiści, tylko jeszcze nie wysadzają się w powietrze. Narysowanie Matki Boskiej jest dla nich taką samą obrazą jak narysowanie Mohameta.

nie rozumiesz że jedno jest prowokacją?

A drugie nie jest prowokacją? Jak Eric Idle śpiewał sobie z krzyża to co to było?
@FlasH: nie wiem czy są wrogiem katolików, nie da się tak uogólniać dlatego powiedziałem kim są dla mnie jako katolika. po jednej i po drugiej stronie są radykalne jednostki.
po jednej i po drugiej stronie są radykalne jednostki.

@wuju84: To takie samo kłamstwo jak to, że TVP kłamie tak jak TVN, albo że PiS kradnie tak jak PO...

Żadna stacja do tej pory nie łgała tak jak TVP, żadna partia nie kradła tak jak PiS i w żadnym polskim środowisku nie ma tylu ociekających nienawiścią bojówkarzy co wśród "obrońców tradycyjnych wartości".
@wuju84:
@friboo przed chwilą chciał pokazać bojówkę antify i wrzucił filmik z "prawymi".
Ty na pytanie o wrogów kościoła nie potrafisz odpowiedzieć.
To ja mam pranie mózgu?
Co to jest homokomando?

Niech ci będzie - katolicy to ta miłująca religia...
@FlasH: zacznij od ćwiczenia czytania tekstu ze zrozumieniem.

nie wiem czy są wrogiem katolików, nie da się tak uogólniać dlatego powiedziałem kim są dla mnie jako katolika. po jednej i po drugiej stronie są radykalne jednostki.
@FlasH: idąc twoim tokiem "rozumowania" skoro na paradę równości przychodzą ludzie przebrani za kundla, #!$%@?ący sztucznymi kuta..ami to znaczy że wszyscy homo tak robią? :D
nie bronię radykalnych postaw ani z jednej ani z drugiej strony.
@wuju84: Twierdzisz, że po obu stronach są radykalne jednostki. Pokaż tą drugą stronę.
Ja pokazuję, że po narodowokatolickiej stronie to nie są jednostki - to są całe radykalne bojówki.

Jeden koleś przebrany za kundla - to jest jednostka. Ale kilkuset wygolonych na łyso oszołomów, to nie są jednostkowe przypadki.
@FlasH: oo zaczynasz rozumieć.

że po narodowokatolickiej stronie

czyli nie chodzi o wszystkich katolików już..

o narodowcach się nie będę wypowiadał, nie znam tego środowiska ani się z nim nie utożsamiam mimo że uważam się za patriotę.
Zauważ że film był z założenia prześmiewczy i tak był traktowany. Jak natomiast traktować wymienione przez Ciebie przypadki? To też jest komedia czy może nędzna prowokacja ludzi


@wuju84: w temacie "Żywotu Briana": to przecież przedstawiciele Kościoła (chociaż raczej denominacji anglikańskiej) też uznali za prowokację. Polecam debatę niżej:
https://www.youtube.com/watch?v=1ni559bHXDg
https://www.youtube.com/watch?v=Ku3GcPrW9xg
https://www.youtube.com/watch?v=SGI9UevrzGc
https://www.youtube.com/watch?v=NXmJHlqMvvE
@hurts: @tyrald: Skecze Monty Pythona zawsze były prowokacyjne i kontrowersyjne, ale jeszcze niedawno zdawało mi się, że prawem i obowiązkiem katolika jest krytykowanie katolicyzmu i surowe ocenianie go. Wydawało mi się, że żyjemy w kraju, w którym można śmiać się z katolików, bo jesteśmy katolikami, a śmianie się z siebie samego jest objawem dystansu, pewności siebie, poczucia własnej wartości.

Zdaje się, że polski kościół i polscy narodowcy tracą pewność siebie,