Wpis z mikrobloga

#pytanie #lazienka #budownictwo #aranzacjawnetrz
Cześć Mirki i Mirabelki,
Mam problem z aranżacją łazienki, co sądzicie o takim układzie jak na zamieszczonym zdjęciu? Głównie chodzi o wanne, obawiam się o utrudniony dostęp do okna. Może ktoś ma podobnie u siebie i mógłby się wypowiedzieć jak z ergonomia tego rozwiązania? :)
PS. Wanna będzie wyposażona w szklany parawan, czyli będzie to wanno/prysznic, czy takie coś pod oknem zda egzamin?
chuckk - #pytanie #lazienka #budownictwo #aranzacjawnetrz
Cześć Mirki i Mirabelki,
Ma...

źródło: comment_YJ7XMEffGPM0WuBr1XrhGvDIhDTkGQdi.jpg

Pobierz
  • 53
@chuckk: Ogólnie git. Miejsce na szafkę i rogówkę też. Zależy jak często będziesz to okno otwierał. Bo jak kilka razy dziennie to będziesz musiał przez tą #!$%@?ą wannę sięgać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chuckk: spokojnie możesz tak robić, jeżeli chcesz mieć dostęp do okna to obróć o 90 stopni. możesz wtedy #!$%@?ć porządną wanne 180 cm, proponuje też narożną, wygoda przede wszystkim. Ogólnie jedyne czego potrzebujesz to możliwość uchylania, więc co to za prblem wejsc na chwile jedną nogą do wanny.
@chuckk: no tak możesz mieć racje ale otwierać okno przez wanne to tez nie będzie zbyt wygodne ;) wszystko zależy od szerokości prysznica i wanny, może porysuj sobie na podłodze wymiary i zobacz wtedy ile będzie tam miejsca ?
Ten 2 układ jest spoko bo na tej ścianie z umywalka możesz dać sporo półek, a w łazience zawsze się to przyda ;d
no fajne rozwiązanie faktycznie, ale ja myślałem żeby w tym miejscu w którym dałeś zlew, postawić pralkę :)


@chuckk: Ze zlewu korzystasz każdego dnia często ileś razy dziennie, dobrze jest mieć go bezpośrednio przy wyjściu jak najbliżej toalety z której też korzystasz x razy. Na biedę pralkę możesz postawić przy oknie, zawsze jakieś miejsce minimalnie zostanie żeby docisnąć się do okna by je otworzyć.
@fen1x wszystko by było bardzo fajnie, poza jedną rzeczą a mianowicie do wanny chciałem zamontować parawan żeby można było brać prysznic a w tym wypadku nie bardzo widzę jak by to miało wyglądać :)
@chuckk: Jak na to patrze to tamten fragment 210cm aż się prosi o blat na całej długości (wtedy spokojnie możesz dać tam pralkę pod blatem i umywalkę pod/na-blatową i lustro takie duże jak tylko chcesz (i masz potencjalne miejsce na kolejną umywalkę jakby nagle w domu pojwiła się żona i ze 2 córki... :P)wtedy gorny naroznik jest na jakąś szafę dużą.

Jednak tak jak napisał @fen1x (wybacz ze tak ciągle wspominam