•  

  Cloudflare udostępnił dostęp do api nodów ethereum za darmo. Umożliwia to dostęp do sieci ethereum bez instalowania żadnych pluginów (jak metamask) bezpośrednio z js.
  Z punktu widzenia tworzenia stron to tak jakby każda przegladarka miała wbudowane wsparcie dla ethereum :)
  (na razie tylko Opera i Brave).
  Razem z bramką cloudflare do ipfs można teraz stworzyć statyczny interfejs do smart kontraktu adresowany hashem i działający bez pluginów. Można też od ręki zrobić rzeczy typu sprawdzanie potwierdzeń danej transakcji, ilość transakcji danego dnia, itd.

  Today, we are excited to announce Cloudflare's Ethereum Gateway, where you can interact with the Ethereum network without installing any additional software on your computer.
  This is another tool in Cloudflare’s Distributed Web Gateway tool set. Currently, Cloudflare lets you host content on the InterPlanetary File System (IPFS) and access it through your own custom domain. Similarly, the new Ethereum Gateway allows access to the Ethereum network, which you can provision through your custom hostname.
  This setup makes it possible to add interactive elements to sites powered by Ethereum smart contracts, a decentralized computing platform. And, in conjunction with the IPFS gateway, this allows hosting websites and resources in a decentralized manner, and has the extra bonus of the added speed, security, and reliability provided by the Cloudflare edge network. You can access our Ethereum gateway directly at https://cloudflare-eth.com.


  https://blog.cloudflare.com/cloudflare-ethereum-gateway/
  https://www.cloudflare.com/distributed-web-gateway/
  #ethereum #kryptowaluty #bitcoin

  źródło: cloudflare.png

  •  

   @megaloxantha: Fajne, ale doprowadza to do centralizacji Ethereum

   Można też od ręki zrobić rzeczy typu sprawdzanie potwierdzeń danej transakcji, ilość transakcji danego dnia, itd.

   Czyli cloudflare daje własne API do ETH?

  •  

   @fervi: jak ktoś chce to zostają obecne opcje

  •  

   @megaloxantha: No i takie warto promować. Gorzej jak padnie Cloudflare znowu i pół Ethereum padnie tak jak pół internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @fervi: tu nie chodzi o ethereum, tylko o dostęp do api web3 ze stron. Jak masz włączony np. metamask to wstrzykuje plik js do każdej strony który udostępnia to samo api (api->metamask->połączony node). Cloudflare teraz umożliwia api->nody cloudflare.
   Można bez problemu zrobić stronę która używa natywnego web3 jak dostępne i cloudflare jak nie ma, to tylko jeden if

  •  

   @megaloxantha: Nie no, spoko. Tylko też nie do końca rozumiem. Zakładam, że metamask używa się do tego, by wysyłać po części transakcje do sieci. Na przykład jest gra (jakieś Zombiaki powiedzmy) i chcemy jakieś ulepszenie wysłać do wysyłamy transakcje do sieci i fee płacimy. Czy jeszcze inaczej?

  •  

   @fervi: żeby pokazać np. istniejące zlecenia na forkdelta trzeba pobrać je z sieci, tak samo tak prosta rzecz jak ile masz eth na koncie i jakie tokeny

  •  

   @megaloxantha: No ok, ale w innych kryptogąbkach robi się to z poziomu API (odpytując jakąś usługę) lub biblioteki w JS. Tak się zastanawiam co takiego daje Metamask (też mi kazali zainstalować xd). Myślałem, że po prostu wysyła dane do blockchain, ale to droga impreza by była, hm

  •  

   @fervi: nie da się tak, bez plugina albo czegoś takiego jak to cloudflare musisz to wspierać na serwerze na którym jest strona, czyli albo własny node albo komunikacja z innym.
   Metamask wykonuje żądania po stronie użytkownika. To ogromna różnica w trudności budowy i kosztów obsługi, bo strona statyczna vs cały serwer, nie wspominając o decentralizacji, bo stronę opartą o web3 możesz sobie uruchomić z dysku (np. myetherwallet)

  •  

   @megaloxantha: W sensie czym jest Metamask? Na pewno jest portfelem, ale myślałem, że ma większe funkcje. Na zasadzie, że gra poprosi o podpisanie czegoś np. twoim PKeyem i to zrobisz i będzie wiedziała czy to ty czy nie ty. Jak to zwykły portfel to tak średnio?

   Jak to tam z tym Web3 wygląda? Myślałem, że robi się aplikacje na Metamaska całe

  •  

   @fervi: web3 to jest api w javascript, metamask je dostarcza. Umożliwia dostęp do sieci ethereum, pobieranie informacji, wysyłanie transakcji, a w przypadku zalogowanego portfela też adres konta, wysyłanie żądań do podpisania transakcji i wiadomości.

  •  

   @megaloxantha: No ok. Chociaż moim zdaniem "najciekawsza" opcja to podpisywanie transakcji i wiadomości (czy wysyłanie), bo może to robić klient zamiast serwera.

   No, ale jako tako działa, to dobrze. Pytanie jak w przypadku gier. Podpisuje się tylko wiadomości? Bo raczej wątpię by większość gier spamowała blockchain :D

   PS. Chociaż są biblioteki Bitcoinowe na JS. Pewnie nie tak ogarnięte (bo nie integrują się z przeglądarką), ale pewnie jak ktoś chce i nudzi mu się ... Ale pewnie trzeba i tak ogarniać od strony klienta, bo bez wtyczki

  •  

   @fervi: zależy od gry, cryptokitties wszystko robiło on-chain
   ogólnie gry powinny być na jakimś sidechainie nawet w eth2.0 bo każdej akcji jako transakcji to nawet libra nie obsłuży, nie mówiąc już o braku sensu takiej architektury

  •  

   @megaloxantha: No wiesz, według ludzi Sztim ma obsługiwać ( ͡° ͜ʖ ͡°) I zapisują gry każdą głupotę

  •  

   @fervi: hehe powodzenia, to ładnie działa dopóki jest max kilkuset użytkowników.
   Gry takie jak wow czy w co tam się teraz gra potrzebują całej farmy serwerów żeby obsłużyć grę, i to nie na jakimś blockchainie który by wszystko spowolnił 1000x tylko bezpośrednio kod w c++ i dane w bazie.

  •  

   @megaloxantha: W sensie tam są takie proste gry - wiesz, na upartego szachy można w blockchain trzymać xd

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (13)

 • avatar

  Ostatnia cyfra po wciśnięciu plusa to sposób w jaki umrzesz:

  1. Trafia Cię piorun podczas wchodzenia na giewont
  2. masz zeznawać w sprawie sądowej, siedzisz w więzieniu z wrogami, giniesz powieszony na prześcieradle
  3. Utknąłeś w wąskiej szczelinie głęboko w tatrzańskiej jaskini
  4. Wypadasz w nocy ze swojej motorówki na haju, jesteś bogatym=wpływowym człowiekiem sukcesu
  5. Wylew krwi do mózgu w więzieniu, rok przed terminem wyjścia po wyroku za planowanie zamachu na władzę
  6. giniesz potrącony na pasach przez znanego, miernego polskiego piłkarza
  7. podczas akcji charytatywnej na scenie dźga cię jakiś psychol, jesteś lokalnie wpływowym politykiem
  8. w świąteczny poranek skaczesz z 9 piętra swojego bloku w katowicach, jesteś znanym muzykiem
  9. umierasz w himalajach w samotności,zostawiony pod szczytem góry
  0. robisz karierę w Hollywood jako kompozytor, twój najebany ziomek upuścił cię na głowę, umierasz

  #glupiewykopowezabawy #czarnyhumor
  pokaż całość

  odpowiedzi (63)

 • avatar

  Kupowane było oprogramowanie TOR które uniemożliwia wykrycie IP

  Co xDDDDDD

  #tvpis

  odpowiedzi (28)