Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze zakończenie roku w mojej szkole nie było łatwe. Wypuściłem swoją pierwszą klasą jako wychowawca, z którą w spędziłem 8 długich lat. Płakali oni, płakałem ja, choć może nie powinienem, wszak system oświaty niejako narzuca mi bym był urzędnikiem i traktował ich jak petentów. W zasadzie dzieciaki w mojej szkole to jedna z niewielu rzeczy, która mnie trzyma w tym zawodzie, a już z moją klasą to się wyjątkowo zżyłem. Zawsze uczyłem ich, że dobro wraca i dziś do mnie wróciło aż w nadmiarze. Jest to o tyle miłe, że nie był to łatwy rok. Ta nagonka medialna i wiadro pomyj wylewane bądź co bądź przez naszego pracodawcę - rząd, któremu to najbardziej powinno zależeć na dobrej edukacji w tym kraju, poczyniło masę szkody, którą ciężko będzie naprawić. Masa moich znajomych, którzy naprawdę dawali z siebie wszystko by nie raz i nie dwa prostować błędy wychowawcze rodziców odeszło w tym roku z zawodu. Wielu nie strajkowało o te durne #1000zl ale o zaprzestanie demontażu polskiej szkoły i budowę całego systemu w oparciu o zupełnie inne fundamenty.

Wierzcie mi lub nie, ale nie jest łatwo pracować w tym systemie, który nie jest ani dobry dla dzieci, ani dla nauczycieli, a to na nas niestety spycha się wszystko i obwinia o to, że to nie działa. Tak jest najłatwiej. Pamiętajcie uczniowie czy rodzice, że po drugiej stronie też stoi człowiek, który nieraz chciałby swoim uczniom przychylić nieba, ale w tyle głowy ma całą listę durnych przepisów, paragrafów, które tam gdzie nie trzeba każą nam być urzędnikami i zalewają biurokracją. Nawet w więzieniu nie wymaga się by osadzeni byli na oku przez cały czas, jak w szkole. Jak tu budować jakieś zaufanie? Głupie wyjście do toalety ucznia, w głowie nauczyciela rodzi często setki wątpliwości bo w praktyce jak coś podczas takiego wyjścia się stanie, to wiadomo kto za to odpowie... Idzie to w złym kierunku niestety, ale póki co mam to szczęście, że chociaż dzieciaki mam fajne w szkole. Powiedziałbym nawet, że dużo lepsze niż ich rodzice czasem. Zobaczymy na ile to wystarczy, ale jeszcze jeden rok myślę przetrzymam. Potem się zobaczy. #szkola #edukacja #zakonczenieroku #refleksja #nauczyciele #praca
Tortex - Dzisiejsze zakończenie roku w mojej szkole nie było łatwe. Wypuściłem swoją ...

źródło: comment_Dza4h1fXn5qfXM8AsejrvA5fW9wvcQfF.jpg

Pobierz