Wpis z mikrobloga

Kupiłem najnowszą #ksiazki #piekara #fantastyka
Czytam słowa od autora i jest znowu zapowiedź Czarnej Śmierci ( ͡º ͜ʖ͡º) plus autor śmieszkuje sobie z czułego powonienia Mordimera. No cóż, jutro usiądę i pewnie za jednym podejściem przeczytam, także jakby ktoś chciał podpytać jak wrażenia, to jutro.
  • 17
@Stivi_91: wnioskując z tytułu może chodzić o nie-świat (w poprzednich książkach zdarzało się Mordimerowi nazwać nie-świat przeklętymi krainami), ale mogę się mylić.
@Stivi_91: właśnie nie czytałem. Czytałem 1 i 2, były fascynujące (najlepsze inkwizytory to właśnie PiK). Postanowiłem uzbrobić się w cierpliwość, trójkę mam już kupioną i nieruszoną, czekam na czwórkę (ponoć w październiku), może jeszcze dam radę doczekać do "Czarnej Śmierci" i wtedy przeczytam wszystkie pięć książek (pierwsze dwie odświeżę) za jednym zamachem.

Ale Przeklęte krainy to chyba jednak w międzyczasie łyknę.
@Stivi_91: No ja pierwszy tom czytałem 11 lat temu i przy okazji, że miałem trochę wolnego czasu zacząłem czytać od początku wszystko żeby wiedzieć co i jak. Dlatego wychwyciłem od razu nieścisłość bo zaraz jak skończyłem pierwszy tom to zabrałem się za drugi a teraz czytam trzeci. Żebyś nie musiał długo szukać: W tomie pierwszym fragment o kocie str. 307 - ostatnie dwa zdania przed nowym akapitem , fragmęt o Arsenasie
@Stivi_91: Hehe, dziwne jak na poważnego autora ale może jestem rozpieszczony doskonale wykreowanym i bezbłędnym światem i prozą Martina czy Eriksona. Chyba nie odmówię sobie i napiszę mu maila żeby we wznowieniach to poprawił :>
@matias4one: Sam zauważyłeś, że "chwila" minęła od 1go do 2 go tomu. Też zauważyłem że czytałem i 1 i 2 w pierwszych wydaniach. Może ktoś kto ma nowe wydanie PiK t.1 się wypowie.

A co do "Przeklętych Krain" no cóż. Mordimer wiecznie węch, wiecznie skromniś i do tego jurny jak nigdy.
@Stivi_91: Podejrzewam że połowa osób które czytają książki Piekary lubi tą serie przez wzgląd na Mordimera. Druga połowa nienawidzi jej właśnie przez głównego bohatera i pierwszoosobową narracje. Jest też trzecia grupa do której sam mogę się zaliczyć i jest to grupa która czyta nowe książki bo chce już żeby seria się skończyła ale nie może odpuścić jak już przeczytała 11 tomów i ma nadzieje że ten nowy będzie, jeśli nie jest
@matias4one: Niestety tak. Ja od od grupy pierwszej przeskoczyłem do trzeciej. Niech skończy ten cykl inkwizytorski, dokończy potem Szubienicznika i Necrosis a potem niech pisze już same krótkie formy ;)
@Stivi_91: Miałem dziś w ręku najnowsze wydanie Płomień i Krzyż tom I i z kronikarskiego obowiązku donoszę iż Piekara błędu nie poprawił. Tak więc w II tomie cały rozdział z Katriną nie trzyma się kupy i nie ma logicznego oparcia w tomie I ¯\_(ツ)_/¯