Wpis z mikrobloga

Szanowny @StaryWilk, niby dlaczego? Dlaczego pokora i wiara ma iść w parze z ubóstwem?


Szanowny @pyroxar: dlatego, że tylko biedni, załamani ludzie, żyjący w beznadziei i biedzie będą garnąć się do kościoła, licząc na magiczną poprawę swojej sytuacji życiowej, mamieni obietnicami kleru, że wystarczy na ofiarę czy mszę dać, pomodlić się, a wszystko cudownie się dla nich odmieni, poprawi.
Szanowny @CukrowyWykop, nie bo nie degeneruje sam fakt posiadania a nieumiejętność radzenia sobie z nim.

Prosta analogia. Mam komputer. Czy sam fakt, że go mam sprawia, że jestem śledzony, pozbawiony programu i jego kodu źródłowo na własność, a co za tym idzie odbierana jest mi moja wolność i skutkuje to brakiem szacunku do użytkownika czyli brakiem prywatności czy cenzurą (o wiele więcej)? Nie. Musiałbym używać Windows, czyli wybrać zło, wtedy miałbym
Szanowny @CukrowyWykop: ?.
Po pierwsze jeśli myślisz, że nie wiadomo jak bogaci jesteśmy, lub, że bogactwo, które pozwala na kupno sprzętu dotyczy tylko niewielkiego % populacji to wiedz, że masz nieaktualne dane. Nawet uchodźcy przypływają tu ze smartphonie, a ja do cb piszę z kompa za cenę telefonu, think pad x220.

Po drugie, nie odniosłeś się do tego co napisałem tylko dalej uskuteczniasz swoje majaki.