Wpis z mikrobloga

@dzetson: jeśli dekoder na enigmie to normalnie możesz streamować do różnych urządzeń, możesz do Kodi wtyczką Enigma2, możesz do Androida.. serwer NAS raczej nie potrzebny, ewentualnie na NASie możesz zainstalować tvheadend.
Możesz też wygenerować listę m3u z webif i dodać jako normalną listę iptv tam gdzie chcesz odtwarzać. Z tym, że odbiorca i dawca muszą być w tej samej sieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emitar: @emitar: a czy stream dla jednego urządzenia od czasu do czasu jest bezpieczny? Bo szkoda by było dla jednego urządzenia wpaść jak śliwka w kompot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodiwpigulce_pl: fajnie by było właśnie m3u aczkolwiek zależy mi na prostocie. Dekoder mam cały czas odpalony a w drugim mieszkaniu byłoby odpalane na tvbox z kodi, znajdę gdzieś prostą instrukcję?
@dzetson Jeśli nie masz stałego zewnetrznego IP to musisz skorzystać z jakiegoś serwisu typu dyndns. Konfigurujesz router, na dekoderze koniecznie ustawiasz user i pasa do streamow - i tyle. Najwygodniej działa z wtyczka do Kodi na urządzeniu odbierającym bo możesz zarządzać nagraniami na dekoderze z poziomu Kodi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodiwpigulce_pl: to również dobrze się składa bo mam zewnętrzne IP. Problem tylko w tym że jestem w tym kompletnie zielony i nie wiem gdzie i co ustawić w routerze, dekoderze i później w kodi na boxie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wiem że jestem troszkę upierdliwy ale masz może jakąś instrukcję krok po kroku?
@dzetson Dekoder ma domyślnie włączana funkcje streamingu, na routerze ustawiasz aby dekoder miał zawsze te samo IP wewnętrzne i ustawiasz port wyjściowy dla streamu, domyślnie jest to 8001.
Na Kodi instalujesz klienta telewizji „Enigma2 Client” wpisujesz IP dekodera, login i hasło, i to wszystko.
Nie mam poradnika ale może zrobię któregoś dnia jak będę mieć chwile.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodiwpigulce_pl: z tego co piszesz faktycznie wydaje się to łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) a czy kanały będą niezależne? Chodzi mi o to czy jak dziewczyna jest w domu i będzie oglądać np HBO to czy ja w tym czasie mogę obejrzeć np Eleven?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzetson: jeszcze jedno.
Pisałeś że na kodi wpisuje IP dekodera lecz ten jest połączony z routerem w sieci wewnętrznej. Nie powinienem czasem wpisać swojego zewnętrznego IP?