•  

Mireczki, chciałabym kupić na prezent niespodziankę cajon, polecacie jakieś konkretne modele czy to raczej bez różnicy na czym się gra? Czym się kierować przy wyborze?
    To będzie pierwszy taki instrument w kolekcji. Budżet do ok 300 zł posiadam, ale wiadomo lepiej wydać mniej niż więcej. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

#cajon #muzyka #perkusja #perkusjonalia

•  

@koral_neyd: kupiłam sobie używanego cajona Meinl jc50lbnt. Nowy kosztuje kolo 300 złotych, uważam, że dla początkujących jest fajnym instrumentem :). Chciałam kupić strunowy, ale bałam się, że nie ogarnę tego na początku - i słusznie, sprężynowy na początek też wystarczy. Myślę, że mój cajon jest porządnie wykonany, ale następnym do kolekcji będzie taki od polskich producentów. Dlaczego? Bo nie robią masówki, wkładają w to serce, każdy instrument jest dopieszczony. Miałam przyjemność nawiązać kontakt z kilkoma producentami i to są ludzie, którzy naprawdę kochają to, co robią, służą radą, pomocą. Ich cajony pięknie brzmią :). Ale wracając do tematu, Meinla polecam, choć następnym razem dołożę więcej i kupię coś polskiego - Fibo Percussion na przykład. Fajne i niedrogie cajony robi PePercussion, myślę że typowo ukierunkowane na początkujących. Najlepiej poszukać, posłuchać jak brzmią, bo zależy od tego, czego dokładnie oczekujesz :). Powodzenia!

•  

@jestemkrolowafrancji dzięki za odpowiedź, zamówiłam Meinla za ok 350 w końcu gotowego, kolega mnie zachęcal do składanego samodzielnie, ale stwierdziłam że moje umiejętności manualne nie dadzą rady przy tym. To też nie będzie główny instrument raczej tak rekreacyjnie, także powinno być dobrze. Jeszcze raz dziękuję :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (18)

• odpowiedzi (48)

No to czas na małe podsumowanko mojego "planu emerytalnego".
    Oczywiście nie wyszło tak jak miało wyjść, czyli z początkowego salda 220 PLN zostało...zero cebulionów (mimo trafienia czwórki za pierwszym razem).
    Dziękuje wszystkim za obserwowanie moich poczynań i wszystkie komentarze i plusiki pod wpisami! Dziękuje tym, którzy oferowali mi pomoc w wyjściu z nałogu hazardu, oraz tym którzy lepiej by wydali te pieniądze ode mnie ;) Tak jak wspominałem kilka razy w trakcie trwania tej całej akcji: nie mam żadnego problemu z hazardem, nigdy wcześniej w lotka nie grałem, a te dwie stówy i tak wydałbym na swoje zachcianki (bo tak sobie ustaliłem w SWOIM budżecie domowym). Za miesiąc pewnie sobie kupie dobry alkohol, albo coś co da mi troszkę radości. Tyle.
    Czy było warto? Pewnie że tak! Dla samych komentarzy i wirtualnych piątek. Kilka razy nawet wypuściłem szybciej powietrze nosem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nowy sezon #f1 tuż tuż, więc w ramach podziękowań na #rozdajo trafia świeżutki klucz Steam do gry F1 2020. Wystarczy zostawić plusika, a zwycięzca zostanie wyłoniony jutro około godziny 17:00 (pisze około, bo może mi się przedłużyć w pracy przez co spóźnię się na chatę). Udział biorą wszyscy!

Dzięki raz jeszcze i z fartem!

#grubasrozdaje #steam #rozdajosteam
    pokaż całość

odpowiedzi (50)