•  
  A.......k

  +14

  Dzienniki pirackich kapitanów - 1 VII

  Link do folderu z zasadami, mapą i dziennikami

  ***

  Ławica Potępionych

  Pozycja: Tortuga

  Cała pułapka zakończyła się sukcesem, dzięki skutecznemu dowodzeniu Łysobrodego. Nie licząc faktu, że w walkach Mokebe został ciężko ranny, a Keanu, Baran i jeden z jego drabów lekko.

  Na Chińczykach zdobyliśmy rapier tak wyszczerbiony i źle złożony, że strach byłoby nim walczyć. Kiedy tylko weszli do pokoju, jeden Chińczyk zrobił z nim coś dziwnego: trzymając go luźno w dwóch palcach sztychem w dół, upuścił swobodnie, żeby sztych sam wbił się w deski podłogi. Pozostali obserwowali to w wielkim skupieniu, a dopiero następnie zaczęli rozglądać się po pomieszczeniu.

  Zabiliśmy jednego z Chińczyków, a resztę trzymamy na razie w tym samym pomieszczeniu.

  ***

  Hieny Morskie

  Galeon zniknął nam z oczu.

  Dowiedzieliśmy się, że do Cenis Fort nad Rzeką Cenis (32N 102W) wpłynął duży transport towarów luksusowych z Europy: jedwabie, biżuteria, specyfiki medyczne itd.

  Znaleźliśmy też szkutnika, który zamontował nam lepszy ster. Kosztowało nas to 18 dublonów. Przydałby się jednak lepszy sternik, który wykorzysta jego potencjał.

  pokaż spoiler Komentarz: dalsze rozwinięcia Nawigacji statku nie są dostępne.


  Kurtyzany przyniosły nam 3 dublony.

  pokaż spoiler Komentarz: w tym 2 w poprzedniej turze, w której o tym zapomniałem.


  ***

  Rzepakowa Armada

  Pozycja: Tortuga

  Niewolnicy Okpary zdawali się zainteresowani skarbem, który ma przywieźć Galt.

  WKWR to nie tylko nasz wymysł. Jeden z piratów Arnoulta zaoferował nam Wierzbową Różdżkę do Wykrywania Rzep Różnych Wielkości, ale chciał za nią 30 dublonów, a tyle nie mamy. Prawdę mówiąc, nic nie mamy.

  ***

  Krwawe Kapelusze

  Pozycja: 30N 79W

  Przed napadem na Hiszpanów owinęliśmy się szmatami, zostawiając jedynie miejsce na oczy i ograniczając możliwość kontaktu ze skórą. Tacnocrazie słyszała kiedyś o takiej metodzie. Sam atak poszedł na tyle dobrze, że żadna z nas nie odniosła ran. Na pokładzie okazało się, że kupcy nie blefowali i rzeczywiście wielu z nich cierpi na tyfus. Miejmy nadzieję, że nasze stoje nam pomogły, choć wyraźnie nie uchroniły nas przed wszami, których ten statek był pełen.

  Na pokładzie znaleźliśmy jeszcze 196 złotych dublonów.

  ***

  Załoga Guliwera

  Pozycja: Tortuga.

  Dopłynęliśmy do portu na pełnym szwungu.

  Jeden z naszych marynarzy wyzdrowiał.

  pokaż spoiler Komentarz: Z ciekawości sprawdziłem, jakie były szanse, żeby Kronor dotrwał do tego dnia wciąż na ciężkiej ranie. Nieco ponad 5% xD


  ***

  Las Nutrias de la Cuna

  Pozycja: 15N 67W

  Kilka kul łańcuchowych kosztowało nas zaledwie 7 dublonów. Przed wodowaniem zdążyliśmy wnieść do ładowni zaledwie dwie skrzynie z papryczkami. Kosztowały nas łącznie 13 dublonów.

  ***

  Na pirackiego króla kandyduje trzech kandydatów:

  - Galt bez Złota, który obiecuje każdej załodze, która teraz go poprze, dwudziestą część ukrytego skarbu Zaine'a
  - Kapitan Łysobrody z Ławicy Potępionych
  - Kapitan Czarnych Szmat, Spokojny Egerton, według którego zbliża się zagrożenie ze strony europejskich królów, więc trzeba się zebrać i wszem ogłosić, kto rządzi na Karaibach, bo inaczej może być z nami krucho

  ***

  Formularz deklaracji akcji.
  Na deklaracje czekam do niedzieli, godz. 20:00.

  Załogi:
  - Hieny Morskie
  - Rzepakowa Armada
  otrzymują dodatkową akcję

  #piracifabularnie

  źródło: jamesaflood.com

  •  
   A.......k via Android

   +6

   @Aspirrack W najbliższej deklaracji każda załoga obecna na Tortudze na prawo oddać jeden głos w wyborach na króla (chyba, że ktoś ma szanowanego bosmana etc)

  •  

   Drzwi z hukiem wyleciały z zawiasów i opadły na podłogę. W poświacie bijącej od wejścia stanęła tajemnicza niska postać. Chwilę potem do pomieszczenia zaczęły wtaczać się opary dziwnie słodkawego dymu.
   - Słyszałem że szukacie nowego króla? - z dumą zapytała niska postać - Więc odpowiedziałem na wasze wezwanie.
   Postać zrobiła mały krok w przód i okazała się zamaskowanym karłem w kominiarce. Za nim do pomieszczenia wszedł Fredo trzymający kadzidło z którego wytaczał się właśnie ten przyjemny słodkawy dym.
   - Bracia, siostry, trapy... piraci! - zaczął swój monolog zamaskowany karzeł - Dosyć! Dosyć krycia się jak szczur po kątach.
   Na środek sali rzucona została flaga francuskiej marynarki wojennej, pagony oficerskie zdarte z munduru i zdobiona broń.
   - W przeciwieństwie do pozostałych kandydatów mam konkretny plan dla naszej pirackiej braci i środki żeby go zrealizować. Tym planem jest... wojna! W porcie czeka zdobyczny francuski galeon który aż prosi się by go wykorzystać do sprowokowania mocarstw by rzuciły się sobie do gardła!
   Karzeł zręcznie wskoczył na stół i położył rękę na ramieniu pobliskiego pirata. Drugą wyciągnął przed siebie i przesunął nią, jakby chciał wymazać otoczenie zastępując ją swoją wizją.
   - Wyobraźcie sobie Karaiby pochłonięte w wojennej zawierusze pomiędzy Francją, Anglią i Hiszpanią! Poranione załogi i statki pchające się w nasze ręce! Statki z zapatrzeniem które możemy zgarnąć dla siebie! Nie chronione miasta! Być może będą sami wpychać złoto w nasze ręce żebyśmy dla nich walczyli! Wybierzcie na króla karła a nastanie złota epoka dla nas, piratów!
   Więcej nic nie trzeba było dodawać bo zebrani piraci nawdychawszy się słodkawego dymu który rozpylał Fredo i rozochoceni obietnicami zaczęli krzyczeć: Karzeł król! Karzeł król! Karzeł król!

  •  

   @Zeroskilla:
   Tajemnicza postać która wyglądała jakby dziecko stało na plecach drugiego dziecka krzyczała "taaak król Karzel to mała odpowiedź na duże problemy!"

   źródło: vignette.wikia.nocookie.net

  •  

   @Aspirrack:

   pokaż spoiler deklaracje aż do niedzieli, czy to przez pomyłkę?

  •  
   A.......k via Android

   0

   @HeroesIV Pomyłka. Do dziś.