Wpis z mikrobloga

Przez długie lata wmawiano mi ze życie #zagranico to drogie jest, synek zarobisz w euro ale i wydajesz w euro. Tymczasem właśnie zorientowałem się ze jednak wszystko jest tańsze, w takiej Holandii na gownorobocie sporo się odkłada z tej minimalnej pensji, miał ktoś podobne doswiadczenia lub pracuje w nl żeby opisać to dokładniej ? Ciężko znaleźć tam robotę bez znajomosci ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #holandia #pracbaza #pieniadze
  • 31
@uwielbiamnalesniki: Kiedyś pojechałem na delegację do Francji. #!$%@? żebyś mnie widział jak targam reklamówkę jedzenia do samochodu jak ten cebulak xD Naczytałem się że tam drożej niż w Raichu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyszło tak że prawie wszystko przywiozłem spowrotem tylko dlatego że nie chciałem wyrzucić. Jedzenie na miejscu we Francji z ich najniższej półki było pyszne, pożywne i na tyle tanie że prawie nic nie tknąłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amerykanski-Naukowiec: jak masz normalna pracę to tak. Ale jak masz pracować za 270-300€ tygodniowo jak większość Polaków to cie nie stać na normalne życie. Takie jest moje zdanie.

@puto: Francja to dobry przykład. Obiad dla dwojga w jakimś lokalu to 50€ wyjęte z kieszeni. Głupi naleśnik z cukrem i kawa dla dwóch osob to ponad 20€

Zarabiają lepiej ale jest też drożej, nie oszukujmy się (chociaż wychodzą na tym lepiej
@hpiotrekh: Oczywiście jest drożej ale zależy co. Wszystkie towary i usługi do których nie przykłada swojej ręki Franuz są w takiej samej cenie (np. telefony, komputery, samochody, rtv, agd). Wszystkie usługi i towary do których przykłada rękę Francuz jest dużo droższe (np. te ich fura gra xD, jedzenie w knajpach).