•  

1 085 - 1 = 1 084

Tytuł: Żywiąc wojnę. Logistyka od Walleinsteina do Pattona
    Autor: Martin Van Creveld
    Gatunek: historia
    ★★★★★★★☆☆☆

376 stron, pdf

Książka jest swoistym klasykiem u osób, zajmujących się wojskowością. Nie ma czego się dziwić, gdyż jak to pisał Skalski "o korzeniach kwiatów" mało się piszę i mówi. Kolumna ciężarówek z jedzeniem i paliwem na ekranie, raczej nie porwie nikogo. Zaczynamy od wojsk, które prawie utrzymują się na miejscu, poprzez częściowe zaopatrywane z baz i kończymy na całkowitym zaopatrzeniu z centrali. Co ciekawe po 1914 roku wzrosła potrzeba transportu na pierwszą linię amunicji. Szkoda, że autor trochę po macoszemu potraktował Amerykanów i ZSRR.

#bookmeter

źródło: ecsmedia.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Naszła mnie taka myśl, bo planuję sobie wydatki z najbliższej wypłaty.

Jak ludzie, którzy przeciętnie zarabiają dają radę utrzymać rodzinę? Ktoś zarabia 3-4k na rękę i ma dwójkę dzieci. To liczmy dochody 7,5k obu rodziców i dwa razy 500+
      8,5k na czteroosobową rodzinę. Przecież to jest chuj w dzisiejszych czasach. Jakaś rata, czynsz, opłaty żarcie, fajnie by było mieć samochód mając dzieci. Serio nie wyobrażam sobie przeciętnie zarabiać i mieć dzieci.

#pieniadze #pracbaza #dzieci
      pokaż całość

odpowiedzi (105)

Napisałam palcem na brudnym samochodzie sąsiada „umyj mnie”. A on dziś odpisał „czekam wieczorem, napełnię wannę” xd

odpowiedzi (22)

• odpowiedzi (21)