Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Krakowa kojarzy nowa inwestycje przy przystanku Wislicka? Jest to osiedle estella.

Między blokami idzie tam linia wysokiego napięcia co wydaje mi się dziwne :D nie mogę znaleźć nic w internecie na temat tej inwestycji. Czy ten słup zostanie usunięty czy nie. Pewnie ludzi którzy kupili to wiedza ale nie mogę znaleźć wypowiedzi od kogoś kto kupił.

Mieszkań trochę zeszło chociaż są w sprzedaży niezrozumiałe metrze typu 17m2 :D

Zdjęcie z budowy dodałem w załączniku.

Jedyne info jakie znalazłem:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=5&t=4017

Edit. To jest też ciekawa wypowiedź z forum:

"Ja bym radził duża ostrożność przy tym deweloprze. Proszę zwrócić uwagę że wiele mieszkań ma status lokalu użytkowego a nie mieszkania

"226 lokali, w tym 82 mieszkania i 144 lokale użytkowe przystosowane do funkcji mieszkalnej" "

#krakow
#nieruchomosci
#mieszkaniedeweloperskie
#mieszkanie
corey53 - Czy ktoś z Krakowa kojarzy nowa inwestycje przy przystanku Wislicka? Jest t...

źródło: comment_99c9ofGoJA4XLukYLUsgrAlMCIeMk9c1.jpg

Pobierz
  • 21
@corey53: u mnie nikt nie chce kupić działki budowlanej bo przez jej kawałek kilkadzesiat metrów wyżej ida kable ze słupa wysokiego napięcia, więc ciekawe co tutaj się dzieje. Nikt normalny by tam nie kupił mieszkania myślę?
@corey53, @Laksa: albo nie są zachowane odległości od linii WN dla budownictwa mieszkaniowego i stąd pewnie wszystkie te mieszkania, które mają okna od strony linii są lokalami użytkowymi ¯\_(ツ)_/¯

Usunięcie / włożenie do ziemi raczej mało możliwe - ta linia dalej biegnie nad parkingiem salonu samochodowego i garażami. To byłaby gruba inwestycja, żeby to do ziemi wsadzić.
@Maciek5000: niską ceną ¯\_(ツ)_/¯ patrzyłem na te mieszkania - nawet przy mega wygórowanej cenie, jaka tam oczywiście jest, to wciąż chyba jedyne mieszkania w krk (#!$%@? że 16m xD) poniżej 200k

ale z tą linią to ciekawa sprawa @corey53 - nie sądzę żeby to było zlikwidowane - ciekawe jakie ryzyko to za sobą niesie poza nie za fajnym widokiem no i nieustanym brzęczeniem
@kajurt: Nie bardzo wiem jak da się tak mieszkać. Obecnie wynajmuję dość dużą kawalerkę i 12 m2 to jest moja kuchnia i przedpokój. W kawalerce.

A co do ceny to tak zawsze jest, że małe mieszkania są droższe na metrze.
@corey53 To w ogóle jest jakiś śmieszny chów klatkowy. Z tego co kojarzę to tam sprzedają mieszkania nawet 12m2, za ponad 10k za metr xD


Zarzuc linka bo widzę tylko minimum 17m2 :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@frisorovicz: to zwyczajne mieszkania tylko zbyt małe by to było legalne więc sprzedają jako "lokal użytkowy" xD dla właściciela oznacza to wyższy podatek, prawdopodobnie brak możliwości meldunku i może jakieś fikołki dookoła kredytu. Ofc inna sprawa, że raczej mało kto kupi taki apartament dla siebie więc większość mieszkań o tym metrażu pójdzie pod wynajem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@corey53, @Laksa: albo nie są zachowane odległości od linii WN dla budownictwa mieszkaniowego i stąd pewnie wszystkie te mieszkania, które mają okna od strony linii są lokalami użytkowymi ¯_(ツ)_/¯


Usunięcie / włożenie do ziemi raczej mało możliwe - ta linia dalej biegnie nad parkingiem salonu samochodowego i garażami. To byłaby gruba inwestycja, żeby to do ziemi wsadzić.

@staryhaliny:
Takie rzeczy się robi kiedy inwestycji przeszkadza przebieg linii - chociażby