Wpis z mikrobloga

@poratujPan kurła kiedyś konduktor kazali kłaść rower na rower w przejściu za lokomotywą a dzielna załoga PKP wrzucała na tę stertę rowerów śmieci. W Niemczech za to konduktor kazali rower zabrać z korytarza i wstawić do przedziału dla niepełnosprawnych z którego wcześniej wyrzucił ludzi (zdrowych) i rower podróżował tam sam. Wot różnica cywilizacyjna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: no ja wczoraj chciałem jechać i nie było już biletów na rower więc myślałem że jak rano są to pojadę jak człowiek a nie będę stał 2h.
@Mortal84: szkoda strzępić ryja
@Myszoskocznia: chciałem to napisać ale się powstrzymałem.
@Pippo: jak napiszą w regulaminie żeby srać w przejściu to też tak będziesz robić? Z takim myśleniem to widzę, że równie dobrze mogliby pakować takich jak ty w wagony
@poratujPan PKP PKP nie równe, zależy jaki przewoźnik, oto garść porad:
Intercity- jeżeli jest oznaczenie pociągu na pkp-rozklady że dostępny przewoz rowerów w ograniczonej liczbie i wagon bez przedziałowy to jest część wagonu na duży bagaż i rowery i system ogranicza przy zakupie czy już wszystko wykupione czy jeszcze nie. Jeżeli jest napisane ograniczony przewóz rowerów w wagonach nie przystosowanych to znaczy że stoisz w kiblu i walczysz jak przejeżdża wozeczek warsu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bewuce: tak jak napisał wyżej @krzysiekdw , jeśli pojedziesz IC (nie TLK), zwykle w składzie jest przynajmniej jeden wagon bezprzedziałowy z częścią do przewozu rowerów (wieszaki) i jeszcze nigdy nie widziałem, żeby chociaż połowa była zajęta
@poratujPan: I tu się colego mylisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Według tlk/ic (bo w obu to tak działa) bilet na możliwość przewozu roweru oznacza że rower stoi gdzieś tam na korytarzu. Najczęściej na początku lub na końcu składu.
A co jak masz bilet na miejsce gdzieś w środku składu? No cóż... Trudno.
Bądź też przygotowany że trafi się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrewolwerowanyrewolwer: właśnie miałem spine z typem bo wsadza rower do mnie gdzie nie było miejsca i wysiadałem za 1 stacje. Myślałem że mu ten rower wyjmę. Całe szczęście wyjście było z drugiej strony na peron a nie tam gdzie zablokował
@poratujPan tak jest od lat. jeśli kupujesz bilet na pociąg bez wagonu z miejscem dla rowerów to czego oczekujesz? że magicznie sie tam takie miejsce pojawi? wystarczy umieć czytać.

takie miejsca za lokomotywą czy na samym końcu składu pociągu są dla osób, które muszą koniecznie przewieźć rower lub mają (co wydaje mi sie zupełnie normalne) blokady na rower przy sobie.