Wpis z mikrobloga

Dawid Mycek-Kwieciński & Jakub Kwieciński-Mycek show w Onet Rano

OSTRZEŻENIE:


Kilka dni temu para gejów Dawid Mycek-Kwieciński Jakub Kwieciński-Mycek zasłynęła swoim głupim wpisem na fejsie: https://www.wykop.pl/wpis/42304819/

Dziś brylowali w #onetrano.
Zapewne na horyzoncie zaproszenia do śniadaniówki Dzień Dobry TVN, setki wczasowiczów lemingów robiących #pisowi na złość i wynajmujących u gejów apartamenty. No, ale dobra, nie o tym. Skupmy się na tym, co takiego siedzi w głowach tych gejów. Zapinajcie pasy i jedziemy z ostrą dawką raka:

6:50 - Dawid:
- Idziemy w kierunku Rosji i to bardzo mocno.

7:20 - Kutyna wtóruje:
- Zawsze się powtarza od wielu lat, odkąd PiS rządzi, że jest taka potrzeba szukania wroga wspólnego. Teraz jest środowisko LGBT, cudzoziemcy, imigranci, (...) rowerzyści, na wybrzeżu knajpa wegańska obrzucona kamieniami.

8:20 - Dawid:
- W latach 30. naziści także odbierali krok po kroku Żydom prawa. Co się skończyło, wiadomo jak się skończyło...

8:50 - Jakub (gość na spotkanie przyszedł w tęczowej opasce na ramieniu):
- Może władza każe nam nosić o takie tęczowe emblematy? Tak, jak w latach 30. w Niemczech Żydom wbijano literkę "J", że Jude. Tak może my powinniśmy z tym chodzić, żeby taki taksówkarz czy restaurator, nie daj Boże, przez przypadek nie obsłużył osoby z LGBT, bo potem może by po prostu sobie tego nie darował?

9:52 - Jakub:
- Ale czy ta normalna władza wróci? Nie mam takiego przekonania.

10:12 - Jakub:
- Mnie to przeraża, że to wszystko, ta mowa nienawiści eskaluje. (...) Powinno być też od społeczeństwa, żeby takie osoby ignorować. Taki nacisk też, żeby opinii publicznej był, żeby po prostu nie dawać wręcz prawa głosu.

11:20 - Jakub:
- Większą pretensję mam do społeczeństwa, że omamiona tym pięciuset złotymi, wybacza wszystko. Dopóki to się nie dzieje z nimi. Bo jak np. wprowadzą bykowe, to może niektórzy przejrzą na oczy.

11:40 - Jakub:
- Ja natomiast mam naprawdę od kilku dni... yyyy... obecna Polska zaczyna przypominać mi Niemcy pod koniec lat trzydziestych. I naprawdę jestem tym przerażony. I zastanawiamy się czy dalej jeszcze w tym kraju warto być i warto się szarpać.

Dalej poruszają wątek hejtu związanego z tym, jak panowie geje wrzucili zdjęcie ze ślubu świętując przy tym swoją drugą rocznicę bycia po ślubie. Kutyna cytuje hejterskie komentarze. Gej Kuba utyskuje, że sprawa jest w sądzie (pomaga im w tym KPH), ale to trwa już dwa lata. Kutyna twierdzi, że w normalnym kraju to trwałoby moment. Gej dodaje, że prokuratura wystąpiła z wnioskiem o ustalenie IP autorów komentarzy - i teraz uwaga - to facebook nie odpowiada prokuraturze na zapytania, ale Kutynie i gościom nie przeszkadza zwalać winy na "brak normalnego kraju". Nie robią nic! - dodaje Kutyna.

13:52 - Jakub:
- Natomiast wiele osób, wiele naszych znajomych wyjeżdża z Polski.

14:00 - Dawid:
- Pytają, pytają się nas: dlaczego wy nie chcecie wyjeżdżać przecież zobaczcie, co, jak was tutaj obrażają.

14:11 - Kutyna, Dawid:
- Ale traktujecie to tak, że to będzie taki wyjazd, to będzie takie swoiste poddanie się trochę, odpuszczenie i dlatego nie chcecie?
- Tak, to będzie swoiste poddanie się. Oddanie takie pola walkowerem, więc... yyy... i ci... tak zwani, no nie wiem, prawdzi Polacy wygrają.

14:55 - Jakub:
- Tylko mam nadzieję, że to nasze społeczeństwo wreszcie się obudzi. Yyyy.... boooo... to sobie dzisiaj założyłem [wskazuje na założoną przez siebie na przedramieniu tęczową opaskę], ale ja naprawdę boję się, że kiedyś do tego dojdzie, bo jak oni krok po kroczku odbierają nam naszą wolność, a minister sprawiedliwości... yyyy.... mówi bezczelnie, że to jest zwycięstwo wolności, to po prostu człowiekowi się wszystko przewraca.

15:18 - Kutyna:
- Czy w tej opasce chodzisz na co dzień, czy tylko dzisiaj ją założyłeś?
Jakub:
- Nie, dzisiaj ją założyłem... eeee....yyyy...
Kutyna:
- A bałbyś się w niej chodzić?
Jakub, milczy, odpowiada Dawid:
- Raczej tak.
Jakub:
- Raczej tak.
(...)
- Być może kiedyś jeszcze będę musiał, tak? [wskazuje na opaskę]. Jak ta władza jeszcze trochę poszaleje.
Kutyna:
- Ale wiecie, mówisz cały czas o tym, że liczysz, liczycie na to, że, że społeczeństwo przejrzy na oczy, stanie się bardziej normalne, nie będzie tak agresywne, nie będzie tego hejtu, to jak w takim razie, gdzie mają absolutną aprobatę i poparcie ze strony rządu, jak w takim razie do nich dotrzeć do tych, którzy 11 listopada idą w pierwszym szeregu i niosą hasła takie...
Jakub:
- Do nich się nie dotrze, to już są straceni ludzie.

17:08 - Kutyna:
- Jaką postawiliście sobie jakąś granicę po przekroczeniu której dojdziecie do wniosku, że jednak nie dajecie rady i faktycznie trzeba stąd wyjechać? Zastanawialiście się nad tym?
Jakub:
- Następne wybory, następne wybory.
Dawid:
- Znaczy za każdym razem mówimy następne wybory. Teraz były europejskie - PiS wygrało. No dobra. Idziemy do następnych wyborów. Teraz będzie jesień. Zobaczymy co będzie. Prawdopodobnie PiS wygra i my prawdopodobnie też zostaniemy, bo nie wyobrażam sobie tak po prostu wyjechać, oddać wszystko.

18:25 - Kutyna:
- Czy czujecie się patriotami w takim razie?
(...)
- Pewnie też wielu osobom podpadne i hejt się będzie lał. Mam takie poczucie, że dzisiaj patriotyzm, nie wiem, flaga i to co związane z taką polskością, mnie osobiście zaczęło kojarzyć się z czymś negatywnym. Przez ludzi, którzy propagują takie, a nie inne hasła.

18:59 - Jakub:
- Nic nie zraża tak do polskości, jak PiS. I ja się z Tobą zgadzam. Używanie przymiotnika "narodowy" - to już po prostu aż mi się wymiotować chce, jak ja to znowu słyszę. Kolejna narodowa jakaś instytucja. (...) Mam coś takiego, że coraz mniej faktycznie identyfikuję się z tą yyy... flagą yyy... Polski. (...) Mam coś takiego, faktycznie, w święto niepodległości, tak? 11 listopada. Ja pamiętam jeszcze jak był eee... był prezydent chociażby Komorowski, fajne, radosne te pochody były. Teraz to się robi jakieś święto nienawiści z tego. To jak ja mam się z tego cieszyć?
Moja mama do mnie dzwoni, zbliża się 11 listopada i mówi, chłopaki może wyjedźcie nie plączcie się po Warszawie, bo to niebezpieczne.


20:05 - Dawid:
- Jeżeli chodzi o patriotyzm, to najbardziej mnie zniechęca do patriotyzmu społeczeństwo polskie. Ostatnio tak sobie myślałem, że ogólnie Polacy się nie zmienili są tacy, jacy byli, tylko przyjście tej władzy jakby ośmieliło tą część Polaków, jakby sieje tą nienawiścią. (...) To jest właśnie gdzieś coś, co mnie osłabia i ten mój patriotyzm także

20:53 - Kutyna:
Ja myślę, że fakt, że tak macie taki dylemat czy wyjechać stąd to też świadczy o jakimś rodzaju patriotyzmu.

22:05 - Kutyna:
- Chcielibyście powiększyć rodzinę? Myśleliście o tym?

22:10 - Dawid:
- Oczywiście!

22:32 - Jakub:
- Znaczy tak, myślimy o dziecku. Może niekoniecznie o adopcji. (...) Mamy wielu znajomych, którzy są rodzicami, żyją w związkach nieheteronormatywnych i są wspaniałymi rodzicami. (...) Natomiast teraz w tej obecnej sytuacji, bardzo dużo osób wyjeżdża z Polski z dziećmi, ponieważ boi się o bezpieczeństwo swoich dzieciaków.

Kutyna życzy aby się nie poddawali, ale jeśli się nie uda, to zrozumie, że będą musieli się pakować.
Jakub:
- Jeżeli każą nam coś takiego nosić to na pewno. [znowu wskazuje dłonią na tęczową opaskę] Nie wstydzę się tego, ale...

Kutyna:
- Gorzej, jak będą Ci kazali to zdjąć, chyba, myślę.

Jakub [znowu klepie po tęczowej opasce]:
- Nie, mogą kazać nosić, aby prawdziwi Polacy wiedzieli, komu spuścić łomot albo kogo nie obsłużyć. Tego się naprawdę boję. To będzie taka granica, która spowoduje, że naprawdę wyjedziemy.

Całość: https://www.youtube.com/watch?v=3SLf4EQ-88A

#polska #polityka #onet #pis
#bekazlewactwa #bekazteczowych
#lgbt #lgbtq #rakcontent
#konserwy.pl #neuropa.ru
Pobierz M1r14mSh4d3 - Dawid Mycek-Kwieciński & Jakub Kwieciński-Mycek show w Onet Rano

OST...
źródło: comment_ByTBhfeztTwQ7AEvd9Hhy0KhWX4rKRPX.jpg
  • 11
Niezła paranoja. Gdybym miał zbudować swoją wiedzę o świecie tylko na podstawie relacji tych dwóch tęczowców, to bym pomyśłał że faktycznie chyba geje są w Polsce ciężko prześladowani, skoro oni aż zastanawiają się nad wyjazdem z kraju i porównują swoją sytuację do sytuacji Żydów w nazistowskich Niemczech (jprdl krw!). Potem bym włączył tefałen i kupił wydanie gazwybu w poszukiwaniu doniesień o tych strasznych prześladowaniach. No i bym stwierdził, że doniesień takich brak,