Wpis z mikrobloga

Brak empatii jest kolejną cechą przez którą jestem skazany na samotność
Cytat z #wikipedia;
„Osoby pozbawione zdolności do empatii są bardzo agresywne, o silnej osobowości, narzucające swą wolę i wizję świata, nieznoszące sprzeciwu, nieuznające argumentów innych stron, niedopuszczające do swojej świadomości możliwości własnej pomyłki lub błędu, wysoce konfliktowe, bezkompromisowe”

Kolejna cena przez którą jestem samotny od najmłodszych lat. Potrafię zrozumieć pozycje innej osby i jej doradzić ale nie czuje więzi emocjonalnej, czy współprzeżywania

#przegryw #takaprawda #logikaniebieskichpaskow #psychologia #psychiatria #foreveralone #samotnosc
M.....9 - Brak empatii jest kolejną cechą przez którą jestem skazany na samotność 
C...

źródło: comment_Vc466zqs34EXZr10E035JwerXI0aawg4.jpg

Pobierz
  • 25
Potrafię zrozumieć pozycje innej osby i jej doradzić ale nie czuje więzi emocjonalnej, czy współprzeżywania


@Muodyhuopiec1919: Czyli tak nie do końca brak empatii, tylko według wiki tak jakby pół - decentracja/empatia poznawcza i to jest lepsze niż "pełny pakiet", bo pozwala spojrzeć na czyjeś problemy chłodnym okiem z logicznego punktu widzenia a co za tym idzie - lepiej doradzić. Ten opis z wiki dotyczy ludzi całkowicie pozbawionych empatii tak w 100%