Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki jak radzicie sobie z dysproporcją zarobków w związku? Weźmy pod uwagę sytuację gdzie ja zarabiam 20k a różowa 3k. Chcemy jechać na wakacje, mi marzą się orientalne kierunki gdzie powiedzmy koszt 2tyg pobytu wyniesie 20k, wiadomo że ona żeby złożyć się na takie wakacje musiałaby pracować rok. Ja chcę takiego wyjazdu więc i tak zasponsoruje jej cześć wycieczki. W życiu codziennym wygląda to inaczej bo staramy się składać po połowie ale najczęściej jest tak że i tak ja zapłacę za mieszkanie czy leasing za auto bo zwyczajnie jest mi szkoda brać od niej pieniądze bo wiem że w miesiąc zarobie tyle co ona w pół roku..
I nie jestem #betabankomat bo nasz związek trwa od początku liceum kiedy żadne z nas nie miało pieniędzy. Taguje #zwiazki i #finanse
  • 40
@Waleczny_Ulany: Przy takich dysproporcjach to chyba najrozsądniej by było, żebyś ty płacił za wszystko a jej pensja została jako kieszonkowe dla niej (ubrania, kosmetyki, jakiejś wyjścia z koleżankami, eksploatacja jej samochodu itd.). Nie ma szans, zachować jakieś proporcji, chyba, że będziesz żył jak dziad odkładając 17k.

Swoją drogą nie wiem, dlaczego udzielam rad na portalu ze śmiesznymi obrazkami, ludziom, którzy rzekomo zarabiają 20k, jak samemu jestem biedakiem, który nie osiągnął nic.
@Waleczny_Ulany:

Wariant uczciwy: każde z Was wrzuca na wspólne konto dajmy na to po 2k i tym budżetem żyjecie. Pozostałe środki każdy wydaje jak chce i na co chce po swojej woli.

Wariant odpowiedzialny: Ty na wspólne konto wrzucasz 15k, Twoja różowa 2k i tym budżetem żyjecie. Z pozostałych Tobie 5k fundujesz w ciągu miesiąca biednej różowej rzeczy, na które jej nie stać, a których potrzebuje.

Wariant rodzinny: całe 20k przekazujesz
@r4do5 nieważne że jesteś jak sam to nazywasz biedakiem, ważne że możesz pomóc mi przedstawić inny punkt widzenia na tą sytuację
@swiniakstatysta staram się, ona się rozwija ale nie robi w tym mityczny IT więc jej pensja za 3lata może dojdzie do 5k
@siemawpadajdomejkuchni a czemu nie? Nie jestem poważnym biznesmenem który lata samolotem przez pół życia, jestem tylko gościem który ma trochę samozaparcia i klepie w klawiaturę ( ͡º ͜
Jeszcze tydzień i 5 dni temu zarabiałeś 18k netto ( ͡° ͜ʖ ͡°) podwyżka była? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wracając do tematu - skoro dobrze się znacie i nie jesteście razem od roku, to opcja @r4do5 wydaje się sensowna. Wariant „uczciwy” @corrs również.
Piszesz, że Ty chcesz jechać na taką daleką podróż. A różowa? Co planowała?
Jak ona się czuje z taką dysproporcją
@Fafnucek jasne rozumiem to i robię zazwyczaj tak jak piszesz, zastanawiam się tylko jak to wygląda u innych mirkow ( ͡º ͜ʖ͡º) @bachus Ok, teraz rozumiem. Rzeczywiście, gdyby coś się stało to zostaje bez dochodu, tak jak to bywa przy DG @seraph88 programuje ale siedzę w testach, jako jeden z niewielu zostałem w tym temacie a nie zmieniłem się typowo w programistę po osiągnięciu pewnego poziomu (