Wpis z mikrobloga

mireczki, pytanie morze głupie może mondre nie wiem
ile mniej więcej może układać się kask na łbie? po dłuższym posiadaniu jegomościa na głowie troszeczkę zaczyna mnie cisnąć. hjc fg17, jeżeli to ma jakieś znaczenie

#motomirko #motocykle
  • 11
@matt_catt: poczekaj jeszcze trochę, jeśli dalej będzie cisnąć to wyjmij wnętrze i ten styropian czy tam pianka czy co to jest pougniataj trochę łyżką albo taką okrągłą drewniana kulka na trzonku co się nią ziemniaki gniecie (albo czymś podobnym, okrągłym bez ostrych krawędzi) w miejscach w których Cię uciska. Serio.
@#!$%@?: bo ten plusz czy tam z czego są poduszeczki to możesz ugniatać i ugniatać a on wróci do poprzedniego stanu. Natomiast styropian jest minimalnie kształtowany (w zakresie ok 1mm) to jest specjalnie tak robione, bo on ma się ukształtować żeby idealnie pasował do Twojej głowy. Więc trzeba ugniatać ten styropian co jest pod wyjmowalnym wnętrzem.
Miałem tak praktycznie z każdym kaskiem, a prawda jest taka że właśnie tak powinno być, kask
@#!$%@?: dokładnie tym narzędziem ja to robiłem :) jeśli nie chcesz wyciągać wyściółki to gnieć bez wyciągania, efektywność będzie mniejsza i pewnie zajmie Ci to 4x więcej roboty :)
@matt_catt też tak miałem w HJC RPHA 11. Po miesiącu jazdy zauważyłem że w środku warstwy wyściółki się źle ułożyły... Poprawiłem i niedługo później było już idealnie. Daj mu dłuższy czas.