Wpis z mikrobloga

Ostatni komunikat episkopatu Polski wywołał w miarę duże wzburzenie na wykopie(i słusznie) ciekawe czy wiecie co kościół katolicki napisał po pogromie kieleckim zorganizowanym nie przez komunistów z marsa jak to #4konserwy lubią mówić, tylko przez rodowitych Polaków, w którym zginęło 37 Żydów.

Prymas Polski kardynał August Hlond napisał

w wielkiej mierze ponoszą odpowiedzialność Żydzi, stojący w Polsce na przodujących stanowiskach w życiu państwowym a dążący do narzucenia form ustrojowych, których ogromna większość narodu nie chce


a biskup Kaczmarek

Żydzi są nielubiani, a nawet znienawidzeni

są głównymi propagatorami ustroju komunistycznego, którego naród polski nie chce, który mu jest narzucany przemocą, wbrew jego woli


sugeruje także że to Żydzi sami siebie wybili

Z tego postanowiły skorzystać pewne komunistyczne czynniki żydowskie w porozumieniu z opanowanym przez siebie Urzędem Bezpieczeństwa, aby wywołać pogrom, który by dało się potem rozgłosić jako dowód potrzeby emigracji Żydów do własnego kraju, jako dowód opanowania społeczeństwa polskiego przez antysemityzm i faszyzm i wreszcie jako dowód reakcyjności Kościoła


A polski bohater narodowy Stefan Wyszyński stwierdził że...

lepiej by było dla Żydów, gdyby wynieśli się w ogóle z Polski, np. do Palestyny, albo zakupili sobie jakąś kolonię czy wyspę


Choć w sumie dziękuje ci Stefanie że przyznałeś że Polska to antysemicki kraj( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czysty victim blaming( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kościół katolicki w tym oświadczeniu pokazał że ma standardy czysto ukraińskie. Gdybyśmy to przenieśli na klimat wołyński to też można by stwierdzić że Polacy byli nielubiani, a nawet znienawidzeni, a wołyń to po prostu zemsta za dyskryminacje, wynarodowienie, i za oszukanie narodu Ukraińskiego w sprawie niepodległej Ukrainy, więc Polacy też są winni( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zatem w porównaniu do czasów przed drugim soborem ostatnie oświadczenie jest zaskakująco wyważone( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #zydzi #bekazkatoli

CynicznyMarksista - Ostatni komunikat episkopatu Polski wywołał w miarę duże wzburzen...

źródło: comment_GWAvYcmBiUZLIqYdcBmw3ozPMyi1KWXy.jpg

Pobierz
  • 24
księża z pobliskiej katedry próbowali zatrzymać ludzi w czasie pogromu


@szczebrzeszyn09: Oczywiście, ale chyba nikt nie twierdzi że nie istnieją dobrzy księża.

Podczas pogromu kieleckiego księża z tamtejszej katedry dwukrotnie usiłowali interweniować. Pierwszy raz jej proboszcz – ks. Jan Danielewicz i ks. Roman Zelek pojawili się na ul. Planty około godziny 11.00, lecz nie zostali dopuszczeni do budynku przez wojsko. Drugi raz obaj księża w towarzystwie trzech innych duchownych pojawili się
@CynicznyMarksista: Sam jestem Żydem i nie ma dla mnie większego znaczenia co w tym czasie Hlond powiedział, zapewniam że Wyszyński też miał poważne wpadki w tym czasie. Uważam jednak że ludzie kościoła w czasie pogromu kieleckiego (nie ważne czy był inspirowany czy też nie) zachowali się zwyczajnie w porządku. I należy mówić całą prawdę a nie siać propagandę. Tak samo jak to że w tym czasie zdecydowana większość kierownictwa ubecji była
i nie ma dla mnie większego znaczenia co w tym czasie Hlond powiedział


@szczebrzeszyn09: Słowa pryamsa chyba powinny być ważne.

Tak samo jak to że w tym czasie zdecydowana większość kierownictwa ubecji była Żydami


@szczebrzeszyn09: Coś koło 50% to nie jest większość. Jeszcze zależy jak definiujemy Żyda.

W zdecydowanych słowach pogrom potępił biskup częstochowski Teodor Kubina, który 7 lipca napisał: „absolutnie nic nie usprawiedliwia zasługującej na gniew Boga i ludzi
Sam jestem Żydem i nie ma dla mnie większego znaczenia co w tym czasie Hlond powiedział


@szczebrzeszyn09: świetnie, że jesteś tak gruboskórny- jest to bardzo przydatna w życiu cecha. Nie zmienia to jednak faktu, że ich słowa są, delikatnie mówiąc kontrowersyjne.

Tak samo jak to że w tym czasie zdecydowana większość kierownictwa ubecji była Żydami.


@szczebrzeszyn09: zdecydowana większość członków UPA była Ukraińcami (myślę, że ze 100 procent), ale czy to
świetnie, że jesteś tak gruboskórny- jest to bardzo przydatna w życiu cecha. Nie zmienia to jednak faktu, że ich słowa są, delikatnie mówiąc kontrowersyjne.


@niedoszly_andrzej: Ależ mi to się oczywiście nie podoba co napisał Hlond ale pokazywanie tylko jednostronnie całości jest niewłaściwie.
głów na Syberii wybito dosłownie


@szczebrzeszyn09: Gdybym był cyniczny to bym powiedział że ta przymusowa ohydna wywózka uratowała życie wielu Żydom.

Faktem jest że nadreprezentacja Żydów w UB była i nic tego nie zmieni. Polscy Żydzi powinni zmierzyć się z tym problemem i to fakt.


@szczebrzeszyn09: No może, ale ja nie czuje się winny grzechom moich dziadków czy ojców. Nie poczuwam się też do odpowiedzialności za innych Żydów. A komunizm
I chyba wiemy czemu Żydzi tak parli wtedy do tej ideologii.


@CynicznyMarksista: Cóż rozmawiałem z wieloma Żydami którzy poddali się komunizmowi. Przyczyny były bardzo różne. Ale jedna była jak dla mnie najzabawniejsza. Dotyczyła ona pewnego młodego wtedy człowieka który pochodził z bardzo religijnej rodziny. Ale w tej samej kamienicy mieszkała jego rówieśniczka która była komunistką i ona go zwyczajnie uwiodła. Jak już się stało co miało się stać to oznacza koniec
@niedoszly_andrzej: Dobrze płacą za tak głupie wpisy? Czytając tym podobne debilizmy staję się antysemitą, o to Wam chodzi? Myślę że o to, później można pluć na Polskę jacy to niedobrzy. Zacznijcie normalnie pracować, przestańcie żebrać. Wolna Palestyna i zostawcie w spokoju Iran!
Ostatni komunikat episkopatu Polski wywołał w miarę duże wzburzenie na wykopie(i słusznie) ciekawe czy wiecie co kościół katolicki napisał po pogromie kieleckim zorganizowanym nie przez komunistów z marsa jak to #4konserwy lubią mówić, tylko przez rodowitych Polaków, w którym zginęło 37 Żydów.


@CynicznyMarksista: wszystkim zarządzało zbrojne ramię polskiej lewicy, w postaci siłwwojskowych i policyjnych, które powinno bronić porządku w okupowanym kraju, jak rzecze Konwencja Genewska, więc to polska lewica w głównej
to polska lewica


@Strzelec_Kurpiowski: I polskie prawicowe chłopstwo. I katolickie przesądy. I prawicowy antysemityzm( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam sprawdzić jaki odsetek we władzach organizacji komunistycznych stanowili Żydzi w tamtym czasie, bo to do tego te słowa się odwołują.


@Strzelec_Kurpiowski: Władzach? 6% w PZPR( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czy masz inne dane( ͡° ͜ʖ ͡°)?

setki tysięcy ludzi, a tysiące,
I polskie prawicowe chłopstwo. I katolickie przesądy. I prawicowy antysemityzm( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CynicznyMarksista: chlopstwo w teorii stanowiło podstawę tamtego systemu, a w praktyce klasa społeczna nie determinuje poglądów.

Władzach? 6% w PZPR( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czy masz inne dane( ͡° ͜ʖ ͡°)?


Mam na myśli prawie połowę stanowisk kierowniczych w UB, czy zawody takie jak prokurator czy sędzia,