•  

Właśnie dotarło do mnie, że idę od października na studia i ekscytacja motzno.

Mam kilka pytań do studiujących Mirków.

1. Co byście sami sobie powiedzieli na samym początku gdybyście mogli się przenieść w czasie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Chodzi mi raczej o rzeczy z których mogę skorzystać.

2. Lepiej mieć jeden notes dzielony na kilka przedmiotów czy zeszyty zwykłe? Czy jednak segregator i koszulki na kartki są najlepsze?

3. Lepiej jest w liceum, technikum czy jednak na studiach?

4. Jak z wolnym czasem, serio jest go więcej niż w średniej?

5. Ludzie są przyjaźnie nastawieni czy panuje powszechny wyścig szczurów?

#studbaza #studia #kiciochpyta #niebieskiepaski #rozowepaski #gownowpis

•  

@holly_satan: 1. Przemyśl czy na pewno to jest to co Cię interesuje. 2. Na początek sugeruję nie mieć jednego zeszytu. Moim zdniem wystarczą normalne zeszyty a4. 3. Na studiach. 4. W ciągu roku zazwyczaj jest więcej czasu wolnego, w przeciwieństwie do sesji. W porównaniu z maturą, matura jest śmieszna xD. 5. Zależy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@holly_stan : studia najlepsze ze wszystkiego. Rób punkty na stypendia - poczytaj o tym. To bym sobie powiedziała gdybym mogła cofnąć się w czasie - stypendia są super- cisnij na ministra (15k) za jakieś durne konferencje w których możesz brać udział . ( możesz mieć jeden duży zeszyt z podziałami kolorowymi na przedmioty- udzielaj się i nie opuszczaj zajęć, zaliczaj w zerówkach )

•  

@holly_satan:
      1. kurwa studia wcale nie są takie fajne jak mówili
      2. ja mam notes z wyrywanymi kartkami
      3. w technikum nie byłem, jakoś wolę liceum od studiów
      4. to zależy tak naprawdę, jak na początku ściśniesz to potem masz luz do oporu
      5. a to już zależy od osób na roku

•  

4. Jak z wolnym czasem, serio jest go więcej niż w średniej?

@holly_satan: im bliżej sesji tym mniej czasu wolnego, w niektórych momentach czasu wolnego jest na minusie

•  

@Pimenista: PS. Jestem już na końcówce. Właściwie to skończyłem, zostało pracę mgr dokończyć pisać i się obronić.

•  

@holly_satan: A jakie studia? ;) Odnośnie punktu 1 to bym sobie powiedziała, żebym się tak szybko nie zniechęcała po wynikach pierwszych kolosów i wzięła po prostu za naukę. Plus, żebym miała więcej pewności siebie i nie patrzyła na innych ;) Możesz się przygotować na duży przeskok w porównaniu ze szkołą i jak będzie ciężko to się nie zniechęcaj, to chyba najważniejsze ;)

•  

@holly_satan: ad 1.Nie idź na studia informatyczne bo nigdy nie znajdziesz dziewczyny i staniesz się spierdoliną społeczną

•  

@ChatNoir: Jej, ale pomocny wpis. (。◕‿‿◕。)

@przeprowadzamslimakiprzezjezdnie: Jak na początku ścisnę z nauką?

@przeprowadzamslimakiprzezjezdnie: Czemu nie są takie fajne?

@Virino: Prawo.

•  

@Cybher1: Jestem dziewczyną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

1. Co byście sami sobie powiedzieli na samym początku gdybyście mogli się przenieść w czasie?

@holly_satan: „Nie rób tego, człowieku, zmarnujesz sobie tylko te pół roku. Idź do roboty.”

•  

@holly_satan: a.d.2 - zależy od studiów, ale pomijając jakieś przedmioty typu matematyka i inne duże objętościowo, trzymałem się reguły 1 zeszyt A4 na 2 przedmioty.

•  

@holly_satan: jak będziesz się w miarę regularnie uczyć, to potem przed sesją tylko powtórzyć, zaliczysz zerówki i wolne, a tak to (jak ja xD) się opierniczasz a potem przed sesją uczysz się po 28 godzin dziennie xD nie wiem, miałem wrażenie, że miałem więcej luzu w średniej, teraz mam wrażenie, że ciągle wisi nade mną widmo nauki

•  

@holly_satan: aaaa to całkowicie na odwrót będziesz mieć

•  

@przeprowadzamslimakiprzezjezdnie: A to nie, ja się zawsze uczę systematycznie na szczęście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@holly_satan mimo wad genetycznych o których pisałaś i tak będziesz miała stado orbiterow i spermiarzy wokół siebie

•  

@Cybher1: Nie idę na informatyczne, tak czy siak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@typbezoszczednosci95: Mam swojego niebieskiego, jak ktoś się kręci to mówię od razu.

•  

@przeprowadzamslimakiprzezjezdnie: Ja się tak nauczyłam po pewnym czasie, bo też tak robiłam i stwierdziłam, że to nie na moje nerwy. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@holly_satan: mi został jeszcze rok, to już się nie opłaca xD

•  

@typbezoszczednosci95: Zresztą one nie wpływają jakoś bardzo na wygląd.

•  

@holly_satan:

pokaż spoiler ja chyba już nigdy nie zaznam spokoju ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@holly_satan: kup książkę Aneta Heliosz - akty normatywne w pigułce i testy Stepaniuka - podziękujesz za 5 lat. Powodzenia

•  

@ChatNoir: Teraz i czytać już czy później?

•  

Dawaj teraz :D bedziesz mistrzem

•  

@holly_satan: 1. Żeby się tak nie spinać na studia i wyniki tylko bardziej towarzysko ten czas spędzać i korzystać póki czas albo w ogóle odpuścić studiowanie i iść do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      2. Ja miałem osobne zeszyty, do poważnych przedmiotów A4 i z jednej strony wykład, a z drugiej ćwiczenia. Do jakiś gówno przedmiotów a5 albo wcale
      3. W technikum nie byłem. Studia mogą być najfajniejszym z tych okresów tylko trzeba się wyluzować i dać wyciągać na miacho/w plenerki znajomym ;P
      4. Czasu jest sporo. W trakcie semestru czasem coś tam trzeba się przyuczyć na kolosy, ćwiczenia itp ale nie ma tego dużo. A i sesja nie jest taka straszna jak wszyscy gadają.
      5. No to zależy od ludzi, ale jest ich na prawdę sporo, więc każdy się zadaje z tymi cm mu pasują ;P

•  

@ChatNoir: Uuuu, kusisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@holly_satan:
      1. To czy będzie fajnie czy słabo zależy od dużej ilości czynników więc podejdź na spokojnie do tego co przyniesie los
      2. Jak kto lubi, ja miałem tylko zeszyt do matmy. Dużo korzystałem z kartek
      3. Złe pytanie, to mocno indywidualna sprawa i również zależy od wielu czynników. Musisz sprecyzować, gdybym miał powiedzieć ogólnikowo to chyba najlepiej na studiach mimo iż niszczą człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      4. Zależy ile się uczysz, ja miałem bardzo dużo wolnego czasu w semestrze, za to jak przyszła sesja to nie wiedziałem co to odpoczynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      5. Zależy jakie studia, zależy jacy ludzie. Spokojnie na studiach można poznać bardzo dużo ludzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@holly_satan:
      1. W sumie na studiach nie miałam na nic czasu więc nie miałam z czego korzystać. Ale polecam koła naukowe.

2. Zależy jak bardzo jesteś zorganizowanym człowiekiem. Przyznam się, że miałam profesora który się na nas wkuriwał, że piszemy na kartkach a nie prawilnie w zeszycie. Ale ja tam wolałam kartki. Taniej.

3. Zależy. Liceum ogółem bieda bo jesteś pod rodzicami. Studia więcej wolności ale i tak życia nie masz.

4. Wolny czas? A co to? xD Nie no ale tak serio to zależy od kierunku.

5. Zależy. U mnie rok wyżej wyścig szczurów. U mnie grupa była nastawiona raczej na pomaganie sobie nawzajem.

•  

@holly_satan: Po pierwsze - gratuluję ;)

1. Wcześniej dołączyłbym do koła naukowego - tam zebrałem najcenniejsze doświadczenia, po stokroć cenniejsze od wielu bzdurnych przedmiotów.

2. Ja jestem minimalistą, czytaj leniem. Więc miałem wszystko w jednym notesie, a jak przychodził czas na naukę, to szlag człowieka trafiał, bo rozeznanie się w tym chaosie zabierało tylko czas.

3. Studia najlepsze. Minimalna ilość durni, cwaniaczków i durni, ludzie raczej coś sobą reprezentowali a w najgorszym przypadku nie wchodzili w drogę/byli nastawieni obojętnie.

4. Zależy od przedmiotu, roku i uczelni. Ja miałem sporo wolnego czasu na drugim roku, pierwszy był pod tym względem najgorszy.

5. Zdecydowana większość była u mnie przyjaźnie nastawiona.

•  

@holly_satan

1. Zapisać się do koła naukowego, korzystać z kursów, wycieczek i innych możliwości, jakie daje uczelnia.

2. Nie wiem na jaki idziesz kierunek - jak masz laptopa i kierunek taki, że nie ma schematów/trudnych wzorów matematycznych to robić notatki na komputerze. Jak nie - to notes i nosić kartki i dopisywać, z zeszytem nie wiadomo ile zostawić miejsca - czasem za mało, czasem za dużo (jeśli chcesz na kilka przedmiot mieć zeszyt).
      3. Wolałem liceum
      4. Zależy od kierunku - na pierwszym kierunku miałem mniej czasu, niż na drugim - ale nie jest źle, na pierwszym czasu podobnie jak w liceum, na drugim kierunku więcej czasu dla siebie (poza okresem zaliczeń)
      5. Różnie

•  

@holly_satan: 1. „Weź to pierdol” XD
      2. Ja polecam metodę kartek papieru segregowanych na przedmioty, ale ze względu na to, że dużo różnych przedmiotów i ciężko przewidzieć, na którym ile się pisze.
      3. W liceum nas cisnęli, a nie robiłem nic kompletnie i było spoko. Teraz na nieszczęście na studiach muszę robić znacznie więcej, ale już się przyzwyczaiłem.
      4. Zależy od kierunku, uczelni. Moi znajomi maja 3 egzaminy w sesji, luzne zajęcia, 2x mniej godzin i są w stanie to pogodzic z praca. U mnie nie ma takiej opcji, od połowy semestru egzaminy pod nazwa „kolokwiów zaliczających” i niektórzy prowadzący się nie pierdolą i robią spory odsiew. Zależy jak trafisz. Niektórzy moi znajomi na innych uczelniach przechodzą na ładne oczy.
      5. U mnie jest dużo przesadnie ambitnych ludzi i czuć rywalizację, ale ja się odłączyłem od tego totalnie i mam pomoc z wielu stron i jakoś jest w miare ok. Teraz jak idę na specjalność myśle czy się nie odłączyć od grupy, bo przesada straszna z nimi, a ponoć inna czesc kierunku jest trochę normalniejsza.

•  

@holly_satan: 1. Dasz radę wioseneczka, pójdzie za zajebiscie na 1 roku i będziesz miała stypendium, trust me ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
      2.ja mam notes A4 z wyrywanymi kartkami i po zajęciach wpinam sobie notatki do segregatora który podzieliłam na konkretne przedmioty.
      3. Studia
      4. Ja mam w chuj wolnego czasu, opierdaling mocno i przez to muszę zapierdalać pod koniec i mieć deprechę sesyjną ( ͡° ʖ̯ ͡°)
      5. Zależy gdzie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#ciekawostki
    wiecie, że w USA więźniowie mogą pracować jako ochotnicza straż pożarna ale jak już wyjdą z więzienia to nie mogą bo byli karani
    xD

odpowiedzi (14)

Ustalmy raz a dobrze - jak na to mówicie?? Bo u mnie w #pracbaza w #wroclaw zdania są podzielone... #pytanie #ankieta #gownowpis

odpowiedzi (78)

Wczoraj pomagałem jednemu gościowi na stacji zdjąć waż od gazu bo nie potrafił. Zdjąłem i przechodząc obok jego auta zachaczylem o klapkę wlewu paliwa, i się zlamala. Powiedzialem ze poczuwam się trochę do winy bo w sumie gdyby mnie nie poprosil o pomoc to by się nic nie stało. Dalem mu 100 i odjechałem. Rano wchodzę na fb a tam taka wiadomość

Szanowny Panie w związku z wczorajszą sytuacja na stacji skontaktowałem się ze swoim mechanikiem który ocenił naprawę na kwotę 450 (części używana 150 zł, lakierowanie 150 zł robocizna 150 zł) w związku z powyższym proszę o dosłanie 350 zł w innym przypadku będę musiał się skontaktować z pańskim ubezpieczycielem co podwyższy znacznie koszta ponieważ będę wykonywał naprawę w ASO Jaguar. Mam świadka nagranie z wideorejestra oraz jest monitoring na stacji. Pozdrawiam
    Oczywiście mu odpisałem ze niech się kontaktuje z kim chce i również pozdrawiam. Co sądzicie o tej sytuacji i jak we byście postąpili? Auto to ponad 20 letni jaguar x type czy coś #motoryzacja #heheszki #ubezpieczenia #jaguar #kiciochpyta
    pokaż całość

odpowiedzi (84)