•  

  Ale będzie #inba u mnie na osiedlu domków jednorodzinnych.

  Jakiś lokalny restaurator postawił sobie ogródek piwny z "muzyką" która tak gra że w domkach (4 rzędy po średnio 5 domków) które są oddalone niecałe 30/40 metrów od tego miejsca słyszymy ogłuszającą muzykę.
  Wczoraj pomiar telefonem ( tak wiem takie pomiary można sobie o kant dupska rozbić ale już jest zamówiona ekipa która dokona profesjonalne pomiary ) wyniósł ok 80dB gdzie wg. #prawo max może być 50dB a w nocy 40dB.

  Właśnie przyjechała policja i wraz z innymi sąsiadami poszliśmy do tego ogródka na rozmowę z właścicielami. Oni oczywiście tłumaczą się ze mają pozwolenia itp. ale nie dociera do nich fakt że jest tak zajebiście głośno, że przy zamkniętych oknach w domu można urządzić imprezę . Nawet burmistrz przyjechał bo dostał cynk że jest policja na ogródku (na który sam wydał zezwolenie) ale tylko przejechał autem i pojechał dalej nawet nie zatrzymując się...

  Prawdopodobnie teraz będziemy składać jakieś zgłoszenie na #policja i będziemy z nimi walczyć, a jak to nie pomoże to droga sądowa.

  pokaż spoiler Koncesje dostali na 4 lata (info oficjalne), a to dopiero 2 dzień ich działalności, więc czuję że długo tutaj to nie będzie działać, jak już od wczoraj ludzie z okolicy dzwonili na policję, że jest zakłócany porządek.


  #patologiazewsi #patologiazmiasta #afera #dom

  pokaż spoiler Dodatkowo mąż właścicielki zaczął nas kamerować, ale po chwili jak ten fakt zauważyłem i zwróciłem mu uwagę to policjant go spisał XD

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wrocław na jednym zdjęciu v2.0

  pokaż spoiler rowery na serio były popsute


  #wroclaw

  odpowiedzi (47)

 • odpowiedzi (123)

 • avatar

  Budzę się rano , słyszę robia u sąsiada kostkę wokół domu ... wszystko pięknie . Gra radyjko tną coś piłą ... koparka sobie pracuje . Nie przeszkadza mi to zbytnio bo za 10 minut mam wyjść do pracy - wiec niech robią. Jesteśmy też na etapie stawiania ogrodzenie między mną a sąsiadem wiec narazie jedna duża działka . Wychodzę z domu a oni cały sprzęt elektryczny podpięty do mojego gniazdka i ostro jadą z tylu rozwinęli sobie węża z wodą i napełniają baniaki .... poirytowałem się bo nikt nie zapytał nie poprosił bo bym im udostępnił . Wiec po prostu zakręciłem wodę w kotłowni na dworze i wyłączyłem prąd w gniazdku .... nagle cały sprzęt poza koparka ucichł . A ja sobie spokojnie wyszedłem - zwinąłem mój wąż do podlewania ,odstawiłem i wsiadłem w samochód i pojechałem . Chłopaki nawet słowa się nie odezwali :)
  #niewiemjaktootagowac #sasiedzi #kultura
  pokaż całość

  odpowiedzi (82)