Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

Minął 19/72 dzień wakacji

Ten weekend był wyjątkowo rozrywkowy. Do puli ofiar ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych dołączyły aż 32 osoby! A kontrole drogowe pozwoliły złapać 843! pijanych kierowców.

Na mapie pojawiły/ło się :

9 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
151

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
162


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

Minął 19...
źródło: comment_4Dd8myAOdW2skMo8wH6WVIj5nzzpEJQ5.gif
  • 36
@KrakenFromKrakenowo: od 0,2-04 promila czyli stan po użyciu alkoholu to nie jest przestępstwo tylko wykroczenie. Stan pod wpływem (przestępstwo) zaczyna się od 0,4 promila. W całej zachodniej Europie dozwolone jest 0,5 promila (UK -0,8 !) ale Szwecja i Norwegia tez 0,2. Myślę że jeśli chodzi o Polskę decyduje mentalność naszych drogich współobywateli - gdyby podnieśli limit do 0,5, ilość kierujących złapanych w trakcie jazdy po alkoholu nie wiem czy by nie
@Birbirgo13 liczby wcale nie dziwią skoro chyba 90% użytkowników dróg nie korzysta z nich przepisowo. A dopasowanie stylu jazdy do warunków pogodowych i technicznych pojazdu oraz drogi to już w ogóle jakieś #!$%@? voodoo dla polskich kierowców. Kilka dni temu robiłem dłuższą trasę i starałem się jechać zgodnie z przepisami, to większość najchętniej zepchnęłaby mnie z drogi.