Wpis z mikrobloga

Mirki, poradzicie jakąś płytę główną, która obsłuży AMD ryzen 3800x i pamięć ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz? nie będę podkręcał kompa.

ceny płyt głównych x570 zaczynają się od 1200 zł... kurde, trochę sporo, ale jak nie będzie wyjścia to zakupie taką.

Jedyne na czym mi zależy w tej płycie to na fajnej sekcji audio bo mam słuchawki 7.1;)

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #amd #informatyka #pc
Pobierz
źródło: comment_AJVrbCG3qV3NtQvSFjAB0BZ0TntjFrcj.jpg
  • 15
Mirki, poradzicie jakąś płytę główną, która obsłuży AMD ryzen 3800x i pamięć ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz? nie będę podkręcał kompa.


@dendii: B450 Tomahawk/Mortar. Na obu ALC892 więc ujdzie jak za taką kasę.
@dendii: Ta płyta ma większy sens z sekcją VRM na 600A, ale oczywiście tomahawk/mortat to 8 rdzeniowca ci wystarczą: https://www.x-kom.pl/p/504425-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-aorus-elite.html

Mirki, poradzicie jakąś płytę główną, która obsłuży AMD ryzen 3800x i pamięć ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz? nie będę podkręcał kompa.


Bierz Ryzena 3700X, 3800X nie ma racji bytu, jak włączysz PBO+200MHz to jest dokładnie to samo +/- 75-100MHz w w boostach, dopłata jest kompletnie nieopłacalna. Oba procesory, tak
@dendii: Proponowane płyty to taki pewniak w tym budżecie, które poradziłyby sobie z obsługą nowych płyt. Ja wrzuciłem tylko jedną z tańszych opcji na X570.
Jeśli masz słuchawki na USB to karta dźwiękowa jest tobie zbędna. Powód jest prosty - konstrukcja opiera się na własnej "karcie dźwiękowej". I tutaj również piłeczka do @TomdeX gdyż ALC892 to dosyć podstawowy układ dźwiękowy i są lepsze, nawet w tej samej klasie cenowej. Przykład to
@Pustulka: Dzięki za te kości, poszło zamówienie. []

Włączenie tej opcji PBO+200MHz polega na grzebaniu w biosie?

Czyli Twoim zdaniem najsłuszniejszą opcją będzie wybór płyty Gigabyte X570 AORUS ELITE?
Włączenie tej opcji PBO+200MHz polega na grzebaniu w biosie?


@dendii: No do biosu możesz wejść, ale jest to na tyle proste, że nie warto dopłacać do 3800X, który jest po prostu tylko lepszym selektem od 3700X, a na ironię za dużo to nie daje, bo ryzeny są okropnie wyżyłowane, chociaż nie wiem też na ile to sprawa litografii tsmc, a na ile projektu AMD. Jakby ci te Balistixy przyszły to też