•  

#lacunafabularnieczarnolisto
    #piracifabularnie

Miejsce: Kingstone na Jamajce, załoga karłów

- Żeli Papą fasamik tonem a selewi!
    - Fraaanek! Franek! Rozumiesz co te żabojady mówią? - kapitan Murdock był wyraźnie zaskoczony nagłymi żywiołowymi reakcjami francuskich niewolników.
    Franek przytuptawszy czym prędzej przystanął i zaczął wsłuchiwać się w paplaninę.
    - Ątre kanante ą prapapasej!
    - Hmm... tak, yhym... - Franek zmarszczył czoło robiąc mądrą minę - ... yhym.
    - I co?
    - Nie mam pojęcia panie kapitanie!
    - Mówiłeś że liznąłeś francuski.
    - Kapitanie... mówiłem że liznąłem Francuzki a nie francuski, a to zasadnicza różnica.
    Paplanina niewolników nasilała się gdy nagle w oddali dało się usłyszeć krzyki Furiona. Chwilę później zdyszany podbiegl do reszty karłów ledwo łapiąc oddech.
    - Spokojnie Furion - zaczął kapitan - co sie stało?
    - Górnicy... od podkopu... - dyszał karzeł.
    - Co z nimi? Tunel się zawalił?
    - Gorzej...
    - Co może być gorszego?
    - Zaczęli... - Furion niepewnie rozejrzał się po obecnych - ...zaczęli strajkować panie kapitanie! Dodatkowo chcą założyć związki zawodowe, chcą wcześniejszych emerytur, a także trzynastek i czternastek zboczeńcy jedni Tfu!
    - Na rany Krakena! Przecież pracują pod ziemią w podkopie dopiero trzy dni! Już strajkują?
    Kapitan opadł zmęczony na fotel i głośno westchnął. Zaczynał pomału mieć dosyć kapitańskiego stołka.

źródło: Aktor-z-Czarnobyla-twierdzi-ze-katastrofa-byla-przyczyna-smierci-czlonka-jego-rodziny.jpg

•  

@Zeroskilla:
      Franek spojrzał na skapo ubranego górnika i spytał "to jakiś konkurs?" po czym zaczął zdejmować spodnie

•  

@Zeroskilla:
      Fredo już zbyt długo był na lądzie więc miał ciężką chorą fazę. Zeżarł jakiegos kwasa, skrzywił się niemiłosiernie, zdjął medalion z szyi zdezorientowanego Kronora po czym przeskoczył przez płot (raczej przez odłożoną na bok deskę, ale w karlej skali taka deska to całkiem pokaźny płot), po czym przemówił do zgromadzonych sto.. górników.

Partia chce was ograbić ze słusznie należnych Wam przywilejów! Mówicie, że chcecie 1/3 potencjalnego zysku?! Przecież ktoś musi zadbać o okoliczne dziwki i szynkarzy! Kto zrobi to lepiej od Was?! Myślę, że to Wam się słusznie należy. Więcej! 1/3 to za mało! Gdybym ja był kapitanem obiecał bym wam, nie 1/3, ale całą 1/4 zlota które zdobędziemy! Ba, niech strace nawet 1/5, ale tylko jak wybierzecie mnie natychmiast! Żądam zorganizowania okrągłego stołu - niech ktoś zamówi pizze!

----
      postulaty komitetu strajkowego:
      1. Wolne związki! (znaczy, że kazdy z każdym może? ja tam nikomu do koi zagladac nie zamierzam)
      2. Prawo do strajku (ale tylko do jednego, nie presadzajmy)
      3. Reforma opieki zdrowotnej (stop lewatywie przy wyrywaniu zęba! (jeszcze zobaczycie co będzie jak się zesracie z bólu!))
      4. Znieść represje za przekonanie (o nie! lobby srających od nawietrznej nigdy nie znajdzie mojego poparcia)
      ----
      Nie chcem ale muszem to powiedzieć: Kapitanie @Jelonek pora oddać władzę!

https://www.youtube.com/watch?v=d0x_Bq95aaU

•  

- Dobra to jestem kapitanem!
      (Kuźwa nic się nie zmieniło...)
      - No dobra to ja mu mówie wtedy także ten... A co będe dużo gadał, od tego mam rzecznika. Furion zostajesz sztygarem! - Rzuca medalion do @Zeroskilla
      - Dobra to krety do skarpety, a gburki do komórki! - Fredo bez medalionu nie wypowiadał się już tak składnie po czym pośpiesznie się oddalił (byle dalej od pracy)
      - Pan kapitan chyba chciał powiedzieć, ze należy dalej kopać tunel i starannie pilnowac francuskich jeńców - Furion z medalionem na szyi szybko odnalazł się w roli sztygara - No to postrajkowali, 1/5 skarbu obiecane (chyba, ze jeńcy uciekną, wtedy nagroda przepada - pamietajcie o tym!) - to do roboty

https://youtu.be/UzvB3vAUEdI?t=69

•  

@kolorowy_jelonek Panie ex Kapitanie, zawołałem innego Jelenia jak (razem z komitetem strajkowym) odbierałem dowództwo!

Gorące dyskusje ostatnie 12h

GP Singapuru w czterech krokach:

1. Russell spier*olił pierwszy trening, Kubica był szybszy? ZMIENIAMY USTAWIENIA KUBICY, w drugim treningu już Russell szybszy

2. Russell spier*olił kwalifikacje? Kubica ma szansę w ostatnim kółku go pokonać? OPÓŹNIAMY WYJAZD, NIE MOŻE ZDĄŻYĆ ZROBIĆ TEGO OKRĄŻENIA!

3. Russell spier*olił start wyścigu? Kubica ma 30 sekund przewagi? ROBERT LIFT AND COAST, COŚ SIĘ DZIEJE Z TWOIM BOLIDEM, ZWOLNIJ, WSZYSTKO SIE GRZEJE

4. Russell spier*olił i ma DNF? Jest jakaś możliwość żeby zrobić tak by Kubica był od niego gorszy? Nie? Trudno, musimy dać mu normalnie jechać - łyka Magnussena

ʕ•ᴥ•ʔ

#f1 #takaprawda #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (4)

• odpowiedzi (6)

Ponieważ moi sąsiedzi lubią spalać w swoich piecach co popadnie wpadłem ostatnio na pewien pomysł. Gdy na dobre zacznie się sezon grzewczy mam zamiar rozpuścić fake newsa wśród lokalnej społeczności że w tą zimę przy ich kominach będzie pełnił służbę dron do pomiarów zanieczyszczenia powietrza. Mam starego, trochę styranego DJI Phantoma 2 muszę tylko skonstruować jakieś fejkowe "urządzenie pomiarowe" Aż sam jestem ciekaw tego eksperymentu xD
    #smog #drony #zanieczyszczeniepowietrza
    pokaż całość

odpowiedzi (10)

Advertisement