Wpis z mikrobloga

Przed nami wybór ostatniego zawodnika do jedenastki sezonu 2018/19. Tym razem napastnicy. Swój akces zgłosiło tak dużo zawodników, że gdybym chciał dać wszystkich to pewnie wyszłoby ze 20 a pewnie znaleźlibyście jeszcze kilku kolejnych. Nie chcę aż tylu propozycji w ankiecie dlatego jednak zawężę wybór ale nie wypada mi nie docenić innych nazwisk. Uważam, że świetni w tym sezonie byli Diogo Jota (Wolves), Aubameyang (Arsenal), Harry Kane (Tottenham), Mbaye Diagne (Kasimpasa), Wout Weghorst (Wolfsburg), Luuk De Jong (PSV), Paco Alcacer (Dortmund), Josip Ilicic (Atalanta), Sebastien Haller (Eintracht) czy Timo Werner (RB Lipsk). Do ankiety daję jednak tylko dziesięciu wg mnie najlepszych. Czy słusznie wybrałem, ciężko mi powiedzieć.
#pilkanozna #premierleague #laliga #seriea #bundesliga #ligue1 #mirkofootballxi

Kto był najlepszym napastnikiem sezonu 2018/19?

  • Sergio Aguero (City) 13.2% (35)
  • Iago Aspas (Celta) 0% (0)
  • Luka Jović (Eintracht) 4.1% (11)
  • Robert Lewandowski (Bayern) 11.7% (31)
  • Kylian Mbappe (PSG) 14.7% (39)
  • Fabio Quaglierella (Sampdoria) 8.6% (23)
  • Krzysztof Piątek (Genoa/Milan) 28.2% (75)
  • Cristiano Ronaldo (Juventus) 15.0% (40)
  • Dusan Tadić (Ajax) 3.4% (9)
  • Duvan Zapata (Atalanta) 1.1% (3)

Oddanych głosów: 266

  • 20
@wiktorek_pl: Ciekawe czy Jovic miałby tyle głosów, gdyby nie poszedł do realu. Szkoda, że Cavanni miał kontuzje w tym sezonie, bo gdyby nie to Mbappe pewnie grałby więcej na prawym skrzydle i by się z Messim zmierzył. Ja bym dał Ronaldo jako lewoskrzydłowego, bo chyba częściej tam grał.
@wiktorek_pl: Ale co ma wiek do tego, skoro on cały sezon praktycznie grał jako lewy skrzydłowy/boczny napastnik?
Trochę naciągane dawać go w ankiecie w tej kategorii. Jedyny plus to wyróżnienie dla Hazarda, który miał kapitalny sezon, a w głosowaniu mógłby polec z Krystyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wiktorek_pl: Oglądałem jakieś 3/4 meczów Juve w mijającym sezonie i masz moją osobistą gwarancję, że Ronaldo przez praktycznie cały sezon grał na lewej stronie (owszem regularnie schodził do środka), a forward centre grał Mandzukic. Whoscored (ale i transfermarkt) często wpisuje formację 4-4-2 mimo, że realne ustawienie drużyny w trakcie meczu jest inne. I wtedy Krystynie faktycznie przypada FC do ich statystyk. On tam prawie nie grał, może poza kilkoma spotkaniami w
@kirk_knut: Ale my nadal mówimy o full-amatorsko-subiektywnej ankiecie na portalu ze śmiesznymi obrazkami gdzie aktualnie na dobrej drodze do zostania napastnikiem 11tki sezonu jest Krzysztof Piątek tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nie mówię, że na pewno by wygrał w głosowaniu ale jakieś szanse by miał.