•  

Zamierzam kupić #xboxone x jako że mam super wspomnienia z #xbox360
    A mój komputer PC do giercenie już nie domaga (i wyszło że na nowy musiałbym wyładować 5,500zł)
    Przeliczyłem że taniej wyjdzie #konsole + #telewizory lub #monitory
    Z czego te drugie będzie lepsze, bo mam mało miejsca w pokoju taka kawalerka.

CO do TV myślęna https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-43pus7334,id-1379574 ale czu taki potwór się zmieście, do podpięcia pod komputer kiepsko będzie na takie coś patrzeć z bliska, lepiej monitor.
    Proszę was o poradę.
    ps. są jakieś tanie systemu audio pod tę konsolkę by fajnio wszystko grało?

•  

@KaluHeHe: Nie bierz tv Phillipsa mają potworny input lag. Na twoim miejscu kupiłbym monitor 27 - 29 cali 4k albo 2k. Sam gram sobie na w 1440p na 27 calach i jest bardzo spoko. A i jak byś chciał sobie sprawić monitor 4k to sprawdź żeby tą rozdzielczość na hdmi obsługiwał w 60hz (hdmi 2.0) bo często mają na displayu i wtedy masz problem bo Xbox nie ma pd.

•  

@KaluHeHe: sprawdzaj input lag tv przed zakupem. To bardzo istotne w przypadku grania na konsoli.

•  

@KaluHeHe: siedze poltora metra od 55” cali i chetnie zamienilbym na 65”. Jakbym mial grac na monitorze to bym chyba nie gral w ogole takze dobrze sie zastanow kolego :-)

•  

@Ramamon: jaki input lag w tv? (max)

•  

A mój komputer PC do giercenie już nie domaga (i wyszło że na nowy musiałbym wyładować 5,500zł)
      Przeliczyłem że taniej wyjdzie #konsole + #telewizory lub #monitory

@KaluHeHe: ehe, też byłem taki naiwny, niestety. Dobrze że kupiłem One S i nie wydałem 2x tyle na konsolę. Różnicę bardzo szybko oddasz w grach, chyba że będziesz grał w przeciętniaki + gry w wersjach podstawowych z Game Passa. Gry które na PC w wersjach GOTY kosztują 3 dyszki na konsole stoją po 200, w promocjach czasem znajdziesz niektóre taniej ale i tak dużo drożej niż na pc. Do tego większość nie po polsku uj wie czemu jak na PC jest od dawna po Polsku. Dodatkowo nie pograsz w wiele gier które są na pc (głównie strategie). No, chyba że lubisz handel używkami i nie zależy Ci na kolekcji gier to sobie przejdziesz, pokopiesz się po OLXach i Allegro tracąc czas i nerwy to może odsprzedasz za część ceny.

IMO konsole poza switchem to taka wersja demo PC z droższymi grami, cena niby atrakcyjna ale za abonamenty i gry bardzo szybko wyrównasz do ceny peceta ;)

•  

@violentj: serio mam mały pokój, 19" 5:4 wychodzi na mały 27" 16:9 chyba będzie ok :>
      Tym bardziej że grać bedę z dwukrotnej oległości niż siedzę przu biurku...serio....

•  

@KaluHeHe: wartość opóźnienia [ms] ocena przydatności
      0-20 bardzo dobry
      21-41 dobry
      42-62 dostateczny

62 niedostateczny

•  

@Czarzy: yhym. czyli tak to wygląda. Musze pospać jeszcze.

5,5k z Monitorem wychodzi... :>

•  

@KaluHeHe: mam konsolę 2 lata i na pewno bawiąc się wyśmienicie to nie wydałem jeszcze 5k.

+: Dekorum
    •  

@KaluHeHe: LENOVO L27Q-10, ale on jest 2k, a są już 4k 27 cali być może w podobnej cenie

•  

IMO konsole poza switchem

@Czarzy: słicza nawet kupić chciałem, mam taką myśl że pC + swich jak jade do pracy albo coś :>

Jednak obserwacje są takie że swicz ma drogie utrzymanie, kosztuje tyle co XBOX S

•  

@KaluHeHe: ale switch wygrywa nie tylko mobilnością, także exclusivami (wszelkie gry imprezowe typu Mario itp), minus taki że gry jeszcze droższe niż na XOne i PS4

ogólnie to ja nie hejtuję konsol tylko mówię jak to było w moim przypadku - włączam ją od święta a gram na gamingowym laptopie ("gamingowym" bo kosztował mnie ~4k rok temu, do tej pory wszystkie gry odpalam może nie na ultra ale normalnie), jak mam wydać 200 pln na ubogą wersję jakiejś gry na XOne (ubogą bo nie po Polsku i nie mogę grać myszką, a granie w FPSy na padzie to katorga) to wolę kupić tę grę na jednej z codziennych wyprzedaży na PC których jest na pęczki za 20-30 pln, wziąć laptop do łóżka i pograć sobie. Konsole mają swoje zalety, oczywiście, ale to moja pierwsza konsola od ~10 lat i już wiem że następnej nie kupię dopóki nie upewnię się że gry będą w identycznych wersjach jak na PC, w tym z wsparciem myszki i klawiatury. Pada do kompa podłączysz, a myszy i klawy o dziwo do konsoli w XXI wieku dalej nie (jest może 5 gier które są kompatybilne). Warto się zastanowić bo wydać 1.5k na coś z czego nie będzie się miało satysfakcji to trochę dużo...

•  

@Czarzy serio ? żyj sobie dalej w swoim świecie ale operujesz myśleniem utartym ladnych pare lat temu, serio dobre tytuly nie kosztuja majątku, gra za 30 za 200 na konsole? dobre

•  

@Czarzy: @sEB-q: Ja sięnie zgodze, nowe gry w dni premiery na PC kosztuję tyle samo co na konsole.
      Tylko Nitendo siewybija - prawie 300zł
      Lepiej steruje mi się padem (nauczyłem sięna X360 - którą świetnie wspominam, szkoda że zalałem ją przypadkowo - boli jak ch... (podłaczona pod tv w 1 pokoju byłą)

Z niezaleznych testów wynika że Xbox One X ma moc obliczeniową graficzną na poziomie RTX 2060 (która kosztuje 2k - a gdzie w PC cała reszta)
      Stąd przemyślenie i przeliczenia.
      W sumie ten monitor za 750zł chyba się nada: https://www.x-kom.pl/p/460193-monitor-led-24-acer-kg241pbmidpx-czarny.html - ten miałem w zestawie do PC

Niecę się zastanawiać czy następny Assasin Creed Odisej 7 pójdzie mi na PC... chodź w 30 kl.
      W sumie za 5 miesięcy zaś nowa konsola od XBOX i pewnie znów połowa gier nie wyjdzie na XONE...jak WIedźmin 3...
      Ja tu licze na Wiesława 3 na X360 a tu chugokopter.
      Kuzyn 3 lata temu kupił PC za 6k i dziś ma problem z nowymi tytułami na full hd, ciągle gdzieś co chrupnie i mocne drop fps.

•  

@Czarzy: Od tych Twoich głupot można dostać raka. Które to gry kosztujące na PC 30 zł na konsolę kosztują 200? Co do pada, dopiero po kupnie konsoli dowiedziałeś się, że obsługuje się ją padem (pomijając, że xbox ma obsługę myszy i klawy, narazie dla kilku tytułów)? Zdajesz sobie sprawę, że to nie świadczy o Tobie najlepiej? Jakim paralitykiem trzeba być, żeby kupić konsolę i jęczeć, że trzeba grać padem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Czarzy: granie na m+k to jakas katorga. to narzedzia do excela a nie do wygodnego grania :-)

•  

@sEB-q: @rbbxx: https://lowcygier.pl/ przecież tu jest stronka, sprawdźcie sobie ceny promocji + ich częstotliwość pc vs konsole i tyle :)

Na padzie gra się wygodnie we wszystko co nie wymaga szybkiej i precyzyjnej reakcji, także granie w FPS to masochizm jak przez większość życia grało się na PC mysz+klawiatura, ale rozumiem że koledzy pewnie #consolepeasants i będą bronić wszystkiego co z nimi związane więc ok
      @violentj: to co up, nawet nie wiem w sumie jak skomentować takie głupoty xD

•  

@violentj: Akurat Ty też głupoty wypisujesz. Nie ma nic wygodniejszego i bardziej precyzyjnego do fps-ów niż klawa i mysz. Granie w ten rodzaj gier na padzie to paraolimpiada. Inna sprawa, że trzeba być niezłym dzbanem, żeby kupić konsolę i narzekać, że każą grać padem.

+: Czarzy
    •  

@KaluHeHe: Nie słuchaj tych głupot, że na pc gry są tańsze - te konsolowe spokojnie wymienisz na inne tytuły gdy je ograsz w całości. Jest masa sklepów i portali gdzie można łatwo wymienić tytuły na nowe.

•  

@Czarzy: Ale dopiero po kupnie konsoli dowiedziałeś się, że gra się na niej padem czy ki luj? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio nie wiedziałeś? Też wolę mysz i klawę do fps ale kupując konsolę po prostu zaakceptowałem fakt, że w tego typu gry na niej nie będę grał i jest gitara.

•  

@rbbxx: glupoty piszes, granie na padzie w kazdy rodzaj gier jest super. meczenie sie z klawiatura, ktora zostala stworzona do pisania to jakis rodzaj samobiczowania :-)

•  

@rbbxx: ale czytaj ze zrozumieniem.

wiem że następnej nie kupię dopóki nie upewnię się że gry będą w identycznych wersjach jak na PC, w tym z wsparciem myszki i klawiatury.

Po prostu mam taki wymóg odnośnie kolejnej konsoli. Microsoft już wprowadza takie wsparcie więc duże szanse że następna generacja będzie po prostu "pełniejsza" od tej.

Dałem Ci plusa wyżej za fragment o precyzji ale też nie krytykuj bezsensownie. Ja napisałem o swoich odczuciach jako wieloletni PCtowiec który kupił konsolę nowej generacji i teraz po prostu zbiera kurz bo nie ma startu do ponad rocznego laptopa jeśli chodzi o rozrywkę, przynajmniej w moim przypadku. Gier na PC jest więcej, są tańsze i w lepszych wersjach, przecież to nie jest argument z którym można dyskutować bo to po prostu fakt.

•  

@violentj: Jak to mawiał Pietrek „idź tam jeszcze komu klep”. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Ja rozumiem, że w fifę, Forzę, Wieśka czy RDR2 wygodniej grać padem ale nie wypisuj głupot, do fps tylko klawa i mysz. Tyle, że jak pisałem, kupując konsolę zaakceptowałem fakt, że nie będę grał na niej w fps-y. Wiem, że da się i padem (zero precyzji celowania, autoaimy) ale pisząc, że lepiej gra się padem niż myszą i klawą po prostu bredzisz niemiłosiernie...

•  

@rbbxx: wedlug mnie ty bredzisz. gram w fpsy na padzie jak wiekszosc ludzi na swiecie i nigdy bym nie zamienil kanapy na biurko.

•  

@rbbxx: Bungie rozgryzło jak dobrze grać w fpsy na padzie 18 lat temu.

•  

@lobeczek__: @violentj: @rbbxx: @Czarzy: @LosoweKontoLosowegoWykopowicza: @Ramamon: @sEB-q: @LosoweKontoLosowegoWykopowicza: NIe wiem czy wszyscy.
      ale narazie to wygląda tak

Zestaw gejmingowy:
      https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-benq-ew3270u-led,id-1142225
      oraz XBOX One X 1TB, tylko nie wiem z jakim zestawe start gierek (chyba że bez - to za 1800zł, a za 200zł abo na gierki :>
      Mam sporo nowych tytułów do ogrania z ostatnich lat, gdzie mój rzęch nie da im rady.

Wchodzi jakieś 3800~4000zł, taniej o 1500zł z PCtem.
      Za 1500zł pewnie można kupić jakieś kino domowe by sąsiedzi wiedzieli że tu wojna jest np. w jakieś Fallout albo Call of Duty.
      A myśle że słuchawki ISK które mam wystarczą. są oznakowa HD Audio pewnie dadzą radę.

•  

@violentj: Potwierdzasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. O tym, że się da wspomniałem wyżej. Ale to paraolimpiada a nie granie. Spróbuj się w grze fps grając padem bez autoaima z kompletnym lamerem grającym myszą i klawą. Najsłabszy gracz m+k zmiecie Cię z powierzchni ziemi.

•  

@AndrzejBreivik:

Nie bierz tv Phillipsa mają potworny input lag.
      Ja pierdziele, 30ms to potworny? Czy to informacje w oparciu o dane wyciągnięte wprost z dupy?
      Mój Philips, już nienowy, radzi sobie świetnie.

https://hdtvpolska.com/philips-pus6412-test-2017-android-tv-z-ambilight-i-matryca-ips/?showfull=1

@KaluHeHe:

•  

@KaluHeHe:

W sumie za 5 miesięcy zaś nowa konsola od XBOX
      Wg. zapowiedzi z E3 wyjdzie za 15-18 miesięcy (zima 2020)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Beka. Jadę busem do Niemiec, przejechalismy już Odrę paręnaście minut temu. Zaczepia mnie nieco śniada matka rodziny siedzącej za mną, pokazując w ręce plik paszportów i pyta o kontrol. Nie znamy żadnego wspólnego języka, więc mieszanką polsko-rosyjsko-angielskiego tłumaczę że w obrębie Schengen nie ma kontrol.
    Dosłownie jak widzę że załapała i odetchnęła z ulgą to bus zjechał na pobocze, weszło dwóch polizei, którzy sprawdzają paszporty. Jak doszli do rodzinki to coś im się nie podoba, trzymają ich paszporty i teraz gdzieś dzwonią.
    Jakaś polka rozmawia przez telefon i mówi że będzie "late, there is passport control because of brown people in the bus".
    Sytuacja jest rozwojowa.
    pokaż całość

odpowiedzi (38)

#rozdajo #konkurs

Witajcie, właśnie dotarł do mnie nowy iPhone, dlatego chciałabym pierwszy raz rozdać coś na portalu z śmiesznymi obrazkami. Jak się domyślacie jest to iPhone 6s, wystarczy zaplusować wpis. Wszelkie wpisy typu 'biały 64 GB' od razu dyskwalifikują i nie biorę takich osób pod uwagę. Co do czasu losowania, w środę 21.08 zaczynam urlop i myślę, że to będzie dobry czas na fajne rozdajo, losować będę o godzinie 20:00.
    Pozdrawiam i powodzonka!
    pokaż całość

odpowiedzi (72)

Mirki sytuacja wygląda następująco:
    Przez cały lipiec robiłem codziennie po 2 nadgodziny w #pracbaza bo szef potrzebował mieć szybko meble poskładane/pomalowane itp. Na liście obecności wpisywałem że byłem od 6 do 14 mimo że pracowałem do 16, a czasem do 17/18 (byłem przekonany że będę miał zapłacone za nadgodziny). Dziesiątego była wypłata i żadnej premii ani nic za nadgodziny nie dostałem, gdy się upomniałem to powiedział mi że przecież dostałem zgodnie z tym co wpisywałem na listę ¯\(ツ)/¯ i jak poruszam ten temat to się wymiguje od rozmowy. W tym miesiącu też jeszcze robię nadgodziny i obawiam się że również zostanę oszukany, co mogę z tym zrobić? #pytanie pokaż całość

odpowiedzi (115)